SZP.221-25.2024 Kaniule do wlewów dożylnych, korki i nakłuwacze
Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00672172
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00672172/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2024-12-24 08:50
- Lokalizacja
- Olsztyn, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-772e38d3-d60c-434f-a3a0-cd1354e6adad
- Identyfikator
- 7392972605
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00672172 z dnia 2024-12-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
SZP.221-25.2024 Kaniule do wlewów dożylnych, korki i nakłuwacze
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 511332933
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Pstrowskiego 28B
1.5.2.) Miejscowość: Olsztyn
1.5.3.) Kod pocztowy: 10-602
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński
1.5.7.) Numer telefonu: 895373819
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@wspr.olsztyn.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bipwspr.warmia.mazury.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-772e38d3-d60c-434f-a3a0-cd1354e6adad1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
SZP.221-25.2024 Kaniule do wlewów dożylnych, korki i nakłuwacze2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-772e38d3-d60c-434f-a3a0-cd1354e6adad
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00672172
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00029514/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.2 Akcesoria, sprzęt i urządzenia medyczne jedno i wielorazowego użytku
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
WOLNA RĘKA – na podstawie art. 305 pkt. 1 w zw. z art. 214 ust 1 pkt. 5 ustawy Pzp
Ze względu na wyjątkową sytuację niewynikającą z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego, której nie mógł on przewidzieć, wymagane jest natychmiastowe wykonanie zamówienia, a nie można zachować terminów określonych dla innych trybów udzielenia zamówienia wynikających z PZP.
Ze względu na ograniczoną ilość znaków, nie wpisano pełnego uzasadnienia.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SZP.221-25.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 2540,50 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
SZP.221-25.2024 Zakup kaniuli do wlewów dożylnych, korków i nakłuwaczy
4.5.3.) Główny kod CPV: 33190000-8 - Różne urządzenia i produkty medyczne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
33140000-3 - Materiały medyczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: KD MEDICAL POLSKA Sp.z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7010272502
7.3.3) Ulica: Legionów 192B
7.3.4) Miejscowość: Czechowice-Dziedzice
7.3.5) Kod pocztowy: 43-502
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-23
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2595,24 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 7 dni
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
UZASADNIENIE ZASTOSOWANIA TRYBU:WOLNA RĘKA – na podstawie art. 305 pkt. 1 w zw. z art. 214 ust 1 pkt. 5 ustawy Pzp.
Ze względu na wyjątkową sytuację niewynikającą z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego, której nie mógł on przewidzieć, wymagane jest natychmiastowe wykonanie zamówienia, a nie można zachować terminów określonych dla innych trybów udzielenia zamówienia wynikających z PZP.
Zamawiający w dniu 11.06.2024 r. zawarł umowę SZP.223.27.2024 na sukcesywną dostawę kaniul. Przy pierwszej dostawie partii towaru okazało się, że dostawa kaniul nie odpowiada wymaganiom Zamawiającego. Wykonawca przyznał, że zaoferowany produkt nie spełnia wymagań Zamawiającego. Zamawiający przeprowadził procedurę umowną celem odstąpienia od umowy z Wykonawcą. Odstąpienie od umowy nastąpiło w dniu 25.11.2024 r.
W związku z powyższą sytuacją, Zamawiający ogłosił w dniu 25.11.2024 r. kolejny przetarg w trybie podstawowym, w wyniku którego w dniu 11.12.2024 r. doszło do zawarcia umowy z kolejnym Wykonawcą. Przy pierwszej dostawie partii towaru ponownie okazało się, że nie spełnia on wymagań Zamawiającego (kaniula nie zawierała rozwiązania chroniącego ostry koniec igły natychmiast po użyciu przed zakłuciem). Zamawiający podjął kroki zmierzające do odstąpienia od umowy z Wykonawcą.
Zamawiający od dnia 01.01.2025 r. nie będzie zabezpieczony umową na zakup kaniul, co stwarza niebezpieczną sytuację w zakresie funkcjonowania zespołów ratownictwa medycznego. Wobec powyższego ze względu na wyjątkową sytuację niewynikającą z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego, której nie mógł on przewidzieć, wymagane jest natychmiastowe wykonanie zamówienia, a nie można zachować terminów określonych dla innych trybów udzielenia zamówienia wynikających z PZP. Zamawiający decydując się na zawarcie umowy z wolnej ręki zakupi tylko część kaniul, aby zabezpieczyć zespoły ratownictwa medycznego na najbliższy czas i następnie ogłosi trzecie postępowanie celem wyłonienia Wykonawcy na pełne dostawy w dłuższym terminie.
| 2024-12-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |