Dostawa używanego, średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaszewie

OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W KASZEWIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00672645
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00672645/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2024-12-24 10:26
Lokalizacja
Kaszew, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-83309544-fb70-4259-a05b-bf549bae0939
Identyfikator
8272024757
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Wozy strażackie

Wykonawcy

1 przyznane

PIOTR SANDAKKokoszkowy, PL · lot 0
249 400 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00672645 z dnia 2024-12-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa używanego, średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaszewie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W KASZEWIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 731490076

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 30

1.5.2.) Miejscowość: Kaszew

1.5.3.) Kod pocztowy: 98-215

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL714 - Sieradzki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@goszczanow.com

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.facebook.com/p/OSP-Kaszew-100077354628806/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-83309544-fb70-4259-a05b-bf549bae0939

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa używanego, średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaszewie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-83309544-fb70-4259-a05b-bf549bae0939

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00672645

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00570052

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OSP.271.1.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa używanego, średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży pożarnej w Kaszewie. Średni samochód ratowniczo-gaśniczy, stanowiący przedmiot zamówienia musi spełniać wymagania polskich przepisów o ruchu drogowym z uwzględnieniem wymagań dotyczących pojazdów uprzywilejowanych zgodnie z:
o Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu zasad bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania (Dz. U. Nr 143, poz. 1002)
o Rozporządzeniem Ministrów: Spraw Wewnętrznych, Obrony Narodowej, Finansów oraz Sprawiedliwości w sprawie warunków technicznych pojazdów specjalnych i pojazdów używanych do celów specjalnych Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, kontroli skarbowej, Służby Celnej, Służby Więziennej i straży pożarnej (Dz. U. 2019 poz.594).
o Pojazd spełnia wymagania ogólne i szczegółowe zgodnie z normą PN-EN 1846-1 i 1846-2
Pojazd posiada najpóźniej w dniu odbioru techniczno- jakościowego ważne świadectwo dopuszczenia zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania (tj. Dz. U. z 2007 r, Nr 143 poz. 1002 z późn. zm.).
Pojazd musi posiadać wszystkie niezbędne dokumenty obowiązujące prawem do rejestracji jako pojazd specjalny.
Pojazd musi posiadać opinię techniczną CNBOP dla pojazdu używanego – ważną min. na dzień odbioru pojazdu
Szczegółowy opis i zakres Przedmiotu zamówienia określają:
➢ Opis parametrów pojazdu używanego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego – Załącznik nr 4 do SWZ,
➢ projekt umowy – Załącznik nr 5 do SWZ.
Odbiór przedmiotu zamówienia wraz z:
a) kompletem kluczyków do pojazdu,
b) Aktualnym świadectwem dopuszczenia do użytkowania w ochronie przeciwpożarowej dla pojazdu, dokumentacji niezbędnej do zarejestrowania pojazdu jako „samochód specjalny”, wynikającej z ustawy „Prawo o ruchu drogowym”.

d) właściwymi dokumentami, niezbędnymi do dokonania rejestracji pojazdu przez Starostę sieradzkiego (Starostwo Powiatowe w Sieradzu), tj. w szczególności dowód własności pojazdu lub dokument potwierdzający powierzenie pojazdu, o którym mowa w art. 73 ust. 5 ustawy Prawo o ruchu drogowym;
Gwarancja jakości i rękojmi na podwozie oraz zabudowę pożarniczą dostarczonego pojazdu wynosi 12 miesięcy licząc od dnia protokolarnego jego odbioru.
Uwagi końcowe:
1) Pojazd musi być kompletny, wolny od wad konstrukcyjnych, materiałowych i wykonawczych, gotowy do użytkowania w celu wynikającym z warunków zamówienia,
2) nie może być ograniczony prawami osób trzecich,
3) nie może być przedmiotem jakiegokolwiek postępowania i zabezpieczenia (wykonawcy przysługuje pełne prawo do dysponowania)
4) musi być wolny od jakichkolwiek wad prawnych oraz obciążeń na rzecz osób i podmiotów trzecich (leasing, zastaw).
5) Zamawiający zastrzega sobie przed dokonaniem odbioru pojazdu wchodzącego w skład przedmiotu zamówienia, prawo do sprawdzenia faktycznego stanu technicznego, wyposażenia oraz danych pojazdu ze stanem deklarowanym w ofercie przez Wykonawcę.
W przypadku nie spełniania przez oferowany pojazd wymagań określonych przez Zamawiającego i deklarowanych przez Wykonawcę, skutkować będzie według wyboru Zamawiającego wezwaniem do przedstawienia innego pojazdu spełniającego kryteria lub odstąpienia od umowy i naliczeniem kar umownych.
6) Wykonawca musi być właścicielem pojazdu lub mieć potwierdzone w formie pisemnej prawo do dysponowania nim.
7) Części składowe oraz wyposażenie wchodzące w skład pojazdu nie mogą być przeznaczone przez producenta do wycofania z produkcji lub sprzedaży.
8) Zamawiający oczekuje od Wykonawcy podania ceny za realizację przedmiotu zamówienia, jako ceny ryczałtowej, która obejmuje wykonanie wszystkich elementów zamówienia łącznie z podatkiem VAT obowiązującym w dniu złożenia oferty, za którego właściwe ustalenie odpowiada Wykonawca.
9) Wykonawca jest odpowiedzialny za staranne zapoznanie się z dokumentami zamówienia celem oszacowania na własną odpowiedzialność kosztów i ryzyka wykonania zamówienia.
10) Wszystkie wymagania określone w dokumentach wskazanych w SWZ powyżej stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 5 ustawy Pzp.
11) Jeżeli dokumenty zamówienia wskazywałyby w odniesieniu do niektórych materiałów lub urządzeń znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub urządzeń równoważnych o parametrach nie gorszych od opisanych w dokumentach zamówienia, które traktować należy jako minimalne. W związku z powyższym materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać materiały lub urządzenia oferowane przez Wykonawcę, aby zostały spełnione wymagania stawiane przez Zamawiającego. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Pod pojęciem „minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe” Zamawiający rozumie wymagania dotyczące materiałów lub urządzeń zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania i ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt przy opisie przedmiotu zamówienia, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne (art. 99 ust. 5 Pzp) o parametrach jakościowych i cechach użytkowych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu (art. 99 ust. 6 Pzp), uznając tym samym każdy produkt o wskazanych lub lepszych parametrach. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te materiały lub urządzenia

4.5.3.) Główny kod CPV: 34144210-3 - Wozy strażackie

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 249400,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 249400,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 249400,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma Handlowo-Usługowa Piotr Sandak

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5921890043

7.3.3) Ulica: Klonowa 6

7.3.4) Miejscowość: Kokoszowy

7.3.5) Kod pocztowy: 83-207

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-22

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 249400,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 21 dni

2024-12-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy