Utwardzenie drogi ul. Żwirki i Wigury na odcinku od ul. Nadleśnej do ul. Kolonijnej
Gmina Miejska Świdnik
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00673008
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00673008/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-12-24 12:00
- Lokalizacja
- Świdnik, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-776b4f80-1c58-4601-9e66-0c8c53bf1554
- Identyfikator
- 7122904551
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00673008 z dnia 2024-12-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Utwardzenie drogi ul. Żwirki i Wigury na odcinku od ul. Nadleśnej do ul. Kolonijnej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Świdnik
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431019359
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Stanisława Wyspiańskiego 27
1.5.2.) Miejscowość: Świdnik
1.5.3.) Kod pocztowy: 21-040
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski
1.5.7.) Numer telefonu: 81 751 76 02
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampub@e-swidnik.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://umswidnik.bip.lubelskie.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Utwardzenie drogi ul. Żwirki i Wigury na odcinku od ul. Nadleśnej do ul. Kolonijnej2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-776b4f80-1c58-4601-9e66-0c8c53bf1554
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00673008
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00029405/10/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Utwardzenie drogi ul. Żwirki i Wigury na odcinku od ul. Nadleśnej do ul. Kolonijnej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00625353
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
1) Zamawiający jest organem założycielskim gminnej spółki PK PEGIMEK Sp. z o.o., posiada w niej 100% udziałów. Gmina
Miejska Świdnik jako jedyny Wspólnik powołuje członków Rady Nadzorczej, którzy sprawują bezpośredni nadzór nad
działalnością Zarządu oraz powołują i odwołują członków Zarządu, co potwierdza spełnianie warunku sprawowania nad
spółką kontroli, polegającej na dominującym wpływie na cele strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania
sprawami tej osoby prawnej;
2) 90,47% działalności spółki PK PEGIMEK Sp. z o.o. dotyczy wykonania zadań powierzonych przez Zamawiającego;
3) w spółce PK PEGIMEK Sp. z o.o. nie ma udziału kapitału prywatnego.
Łączne spełnienie ww. przesłanek pozwala na udzielenie temu Wykonawcy zamówienia w trybie z wolnej ręki na podstawie
powołanego w podstawie prawnej przepisu.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WINZP 271.16.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 202934,39 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1 . Przedmiot zamówienia
Przedmiotem umowy jest wykonanie robót budowlanych pod nazwą „Utwardzenie drogi ul. Żwirki i Wigury na odcinku od ul. Nadleśnej do ul. Kolonijnej”
2. Ogólny opis przedmiotu zamówienia
2.1 Zakres przedmiotu zamówienia:
1) Uproszczony projekt wykonawczy w zakresie niezbędnym do określenia zakresu i ilości niezbędnych do wykonania robót budowlanych ulicy na długości ok. 500 m.
2) Szczegółowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót.
3) Roboty budowlane,
4) Dokumentacja powykonawcza z inwentaryzacją.
2.2 Opinie, uzgodnienia, wnioski, pozwolenia
1) Wszystkie wymagane warunki techniczne do projektowania i uzgodnienia,
2.3 Roboty budowlane
Roboty budowlane remontowe wykonane w oparciu o przygotowany przez Wykonawcę i zatwierdzony przez Zamawiającego uproszczony projekt wykonawczy.
2.4 Dokumentacja powykonawcza z inwentaryzacją
1) Uproszczony projekt powykonawczy,
2) Inwentaryzacja powykonawcza zawierająca:
− Inwentaryzację powykonawczą w wersji papierowej.
− Inwentaryzację powykonawczą w wersji elektronicznej z rozszerzeniem *.tiff
− Inwentaryzację powykonawczą (otwartą do edycji) z rozszerzeniem *.dxf lub *.shp wykonaną na współrzędnych geodezyjnych
2.5 Charakterystyczne parametry określające zakres przedmiotu zamówienia
Długość ulicy – ok. 500 m,
Zakładana łączna powierzchnia nawierzchni drogi do wykonania – ok. 1 650 m²,
3. Zakres planowanych robót budowlanych
a) inwentaryzacja istniejącego terenu (w razie konieczności),
b) wykonanie koryta drogi,
c) plantowane skarp i korony nasypów i wykopów,
d) zagęszczenie dna wykopu,
e) wykonanie warstwy zasadniczej drogi z kruszywa grubego drogowego grubości 15 cm wraz z zagęszczeniem,
f) wykonanie warstwy wiążącej drogi z kruszywa drogowego 0/31,5 grubości 15 cm wraz z zagęszczeniem,
g) zagospodarowanie terenu,
h) należy zachować dotychczasowe rzędne wysokościowe ulicy do których dołączana jest droga tj. Nadleśnej i Kolonijnej,
i) roboty budowlane nie mogą wykraczać poza granice własności Gminy Miejskiej Świdnik (pas drogowy).
4. Dokumenty potwierdzające zgodność zamierzenia budowlanego z wymaganiami wynikającymi z odrębnych przepisów
Przedmiot zamówienia jest zgodny z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Świdnik
5. Oświadczenie Zamawiającego stwierdzające jego prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane:
Zamawiający posiada prawo do dysponowania nieruchomościami wchodzącymi w zakres realizowanego zadania (ul. Żwirki i Wigury w Świdniku). Działki o nr ewidencyjnym 88/9, 87/7, 87/4, 36/4, 40/3 są własnością Gminy Miejskiej Świdnik.
6. Dodatkowe informacje
a) Obiekt nie figuruje w rejestrze zabytków. W pobliskim sąsiedztwie ulicy nie znajdują się obiekty wpisane do rejestru zabytków i objęte opieką konserwatorską.
b) Projekt - powykonawczy wykonany na mapie zasadniczej w skali 1:500,
7. Wytyczne i zalecenia inwestorskie
a) Wykonawca robót zagospodaruje nadmiar gruntu, materiały rozbiórkowe, swoim staraniem, na swoje ryzyko i swoim kosztem,
b) Wszystkie użyte do wykonania materiały i wyroby muszą posiadać niezbędne atesty, aprobaty i certyfikaty.
8. Warunki techniczne do zaprojektowania robót budowlanych
8.1 Branża drogowa
Wyznaczenie przebiegu drogi w sposób nie kolidujący z zaprojektowaną jezdnią ulicy Żwirki i Wigury.
Drogę wykonać pomiędzy działkami przewidzianymi w planie jako 5PU a zaprojektowaną jezdnią drogi docelowej.
Wykonanie warstwy zasadniczej drogi z kruszywa grubego drogowego grubości 15 cm wraz z zagęszczeniem,
Wykonanie warstwy wiążącej drogi z kruszywa drogowego 0/31,5 grubości 15 cm wraz z zagęszczeniem.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 242310,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Komunalne Pegimek Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 430121305
7.3.3) Ulica: Al. Lotników Polskich 5
7.3.4) Miejscowość: Świdnik
7.3.5) Kod pocztowy: 21-040
7.3.6.) Województwo: lubelskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-17
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 242310,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 7 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Niniejsze ogłoszenie zamieszczono działając na podstawie art.216 ust.3 pzp.| 2024-12-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |