Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego (grupa E) obejmująca – sprzedaż i dystrybucję gazu dla potrzeb Gminy Głuchołazy oraz gminnych jednostek organizacyjnych

Gmina Głuchołazy

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00440764
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00440764/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2024-08-01 11:50
Lokalizacja
Głuchołazy, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2fa29aa0-2e33-11ef-86d2-4e696a6d8c25
Identyfikator
7532382690
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Gaz ziemnyPrzesył gazu i podobne usługi

Wykonawcy

1 przyznane

UNIMOT ENERGIA I GAZ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 0
1 133 652,63 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00440764 z dnia 2024-08-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego (grupa E) obejmująca – sprzedaż i dystrybucję gazu dla potrzeb Gminy Głuchołazy oraz gminnych jednostek organizacyjnych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzą zamawiający działający wspólnie

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Głuchołazy

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412792

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 15

1.5.2.) Miejscowość: Głuchołazy

1.5.3.) Kod pocztowy: 48-340

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@glucholazy.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://glucholazy.pl/1189/strona-glowna.html

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/943460

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

1.9.) Informacje o pozostałych zamawiających działających wspólnie

Zamawiający 2

1.2.) Nazwa zamawiającego: Centrum Kultury w Głuchołazach im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7550008335

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Bohaterów Warszawy 7

1.5.2.) Miejscowość: Głuchołazy

1.5.3.) Kod pocztowy: 48-340

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro@ck-glucholazy.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://ck-glucholazy.pl

Zamawiający 3

1.2.) Nazwa zamawiającego: Wodociągi Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7550008335

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Reymonta 12

1.5.2.) Miejscowość: Głuchołazy

1.5.3.) Kod pocztowy: 48-340

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: wodociagi@wodgluch.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://wodgluch.pl

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego (grupa E) obejmująca – sprzedaż i dystrybucję gazu dla potrzeb Gminy Głuchołazy oraz gminnych jednostek organizacyjnych

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2fa29aa0-2e33-11ef-86d2-4e696a6d8c25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00440764

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00043709/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.4 Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego (grupa E) obejmująca sprzedaż i dystrybucję gazu dla potrzeb Gminy Głuchołazy oraz gminnych jednostek organizacyjnych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00374229

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.13.2024.JSz

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 793939,87 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego (grupa E) obejmująca – sprzedaż i dystrybucję gazu dla potrzeb Gminy Głuchołazy oraz gminnych jednostek organizacyjnych. Wielkość zamówienia planowanego w trakcie trwania zamówienia wynosi: 2 905 647 kWh – wg załącznika nr 1 do SWZ. Adresy punktów poboru, grupy taryfowe, dane o umowach oraz inne niezbędne informacje zawiera załącznik nr 1 do SWZ – Szczegółowy wykaz przedmiotu zamówienia, wykaz ppg.
2. Zasady dostarczania paliwa gazowego:
1) Dostarczane paliwo gazowe musi spełniać standardy techniczne zgodnie z zapisami ustawy z dnia
10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne, aktami wykonawczymi oraz Polskimi Normami.
2) Zamawiający oświadcza, iż prognozowane zużycie gazu ziemnego jest oszacowane na okres 12 miesięcy. Deklaracja (prognoza) zużycia gazu w poszczególnych okresach zawarta jest w załączniku nr 1 do SWZ - Szczegółowy wykaz zamówienia, wykaz ppg. Prognozowane zużycie gazu ziemnego ma jedynie charakter orientacyjny - zostało sporządzone na podstawie danych z poprzednich lat.
3) Prognozowaną ilość paliwa gazowego, która będzie dostarczona w okresie realizacji zamówienia, szacuje się łącznie w wysokości 2 905 647 kWh.
Prognoza służy wyłącznie do porównania ofert i w żadnym wypadku nie stanowi ze strony Zamawiającego zobowiązania do zakupu gazu w podanej ilości. Wykonawcy nie będzie przysługiwało jakiekolwiek roszczenie z tytułu nie pobrania przez Zamawiającego prognozowanej ilości paliwa gazowego.
4) Rozliczenia za dystrybucję paliwa gazowego odbywać się będą na podstawie bieżących wskazań układu pomiarowego-rozliczeniowego (danych przekazywanych przez OSD). Zamawiający zapłaci Wykonawcy za faktyczną ilość dostarczonego gazu.
5) Wykonawca zobowiązuje się do przeprowadzenia procedury zmiany sprzedawcy paliw gazowych, zgodnie z Instrukcją Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej (IRiESD) w zakresie świadczenia i korzystania z dystrybucji paliwa gazowego na podstawie odrębnie udzielonego pełnomocnictwa.
6) Zamawiający informuje, że:
a) obecnym OSD jest PSG sp. z o.o. z/s w Warszawie; województwo opolskie obsługuje PSG sp. z o.o. Oddział w Zabrzu,
b) aktualnym sprzedawcą paliwa jest PGNiG Obrót Detaliczny spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie przy ul. Jana Kazimierza 3, 01-248 Warszawa dla umowy kompleksowej nr 010/2023/278/PZP i nr 010/2023/277/PZP,
c) W/w umowy kompleksowe nie wymagają wypowiedzenia ponieważ zawarte są na czas określony do 31.07.2024r.
7) Własność paliwa gazowego przechodzi na Zamawiającego po dokonaniu pomiaru na wyjściu z gazomierza.
2. Wymagania stawiane Wykonawcy:
1) Wykonawca odpowiedzialny będzie za całokształt, w tym za przebieg oraz terminowe wykonanie zamówienia, za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi określonymi dla przedmiotu zamówienia, w tym odpowiedzialny będzie za działania i zaniechania przedsiębiorstwa zapewniającego transport gazu do odbiorcy.
2) Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zamówienia, rozumiana jako staranność profesjonalisty w działalności objętej przedmiotem niniejszego zamówienia;
3) Wykonawca zobowiązany jest niezwłocznie do przekazania informacji dotyczącej daty zmiany sprzedawcy i rozpoczęcia dostawy dla poszczególnych PPG
4) Wykonawca zobowiązany jest do spełnienie innych wymagań przewidzianych umową oraz wynikających z obowiązujących przepisów prawa.
3. Dodatkowe informacje:
1) Zamawiający informuje, że dla przeprowadzenia procedury zmiany sprzedawcy Zamawiający przekaże Wykonawcy niezwłocznie niezbędne dane oraz dokumenty do przeprowadzenia wspomnianej procedury.
2) Zamawiający informuje, że:
a) nie ma zawartych umów promocyjnych.
b) nie płacił kar z tytułu przekroczenia mocy umownej. Zamawiający wyraża zgodę, w przypadku przekroczenia mocy umownej w danym punkcie odbioru, na wystawienie opłaty z tytułu przekroczenia mocy umownej, obliczonej zgodnie z zasadami zawartymi w Taryfie Operatora, wykazanej na fakturze okresowej.
c) zakup paliwa gazowego jest dokonywany z przeznaczeniem na cele opałowe.
3) Wszelkie rozliczenia związane z realizacja zamówienia publicznego, którego dotyczy niniejsza SIWZ dokonywane będą w złotych polskich (PLN).
4) Dostarczanie gazu odbywać się będzie na podstawie umowy zawierającej postanowienia dotyczące sprzedaży oraz postanowienia dotyczące świadczenie przesyłu lub dystrybucji gazu (umowa kompleksowa). Zamawiający przewiduje podpisanie jednej umowy na wszystkie punkty poboru gazu wymienione szczegółowo w załączniku nr 1 do SWZ.
5) Zamawiający dopuszcza możliwość podpisania umowy z Wykonawcą drogą korespondencyjną.
6) Zamawiający wyraża zgodę na otrzymywanie faktur wstępnych w grupie taryfowej W-5.
7) Zamawiający dopuszcza zmianę wysokości opłat dystrybucyjnych w trakcie trwania umowy wynikające z zatwierdzenia przez Prezesa URE nowej Taryfy Operatora Systemu Dystrybucyjnego.
8) Zamawiający nie formułuje oświadczenia w zakresie podatku akcyzowego. Zamawiający zaakceptuje wzór oświadczenia w sprawie akcyzy przedstawione przez Wykonawcę.
9) Zamawiający nie przekazuje własnych wzorów pełnomocnictw i wniosków do przeprowadzenia procedury zmiany sprzedawcy. Zamawiający zaakceptuje wzory dokumentów przedstawione przez

4.5.3.) Główny kod CPV: 09123000-7 - Gaz ziemny

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

65200000-5 - Przesył gazu i podobne usługi

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1133652,63 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1134532,18 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1133652,63 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Unimot Energia i Gaz Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9730421440

7.3.3) Ulica: Aleje Jerozolimskie 142B

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 02-305

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-08-29

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1133652,63 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2024-08-01 do 2025-07-31
2024-08-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy