Świadczenie usługi dystrybucji energii elektrycznej dla trzech lokalizacji Instytutu Nafty i Gazu – Państwowego Instytutu Badawczego w Krakowie, przez okres 12 miesięcy
Instytut Nafty i Gazu- Pań stwowy Instytut Badawczy
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00673440
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00673440/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-12-27 08:45
- Lokalizacja
- Kraków, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-06ba4b48-36c0-41bf-91e1-3316c188cba2
- Identyfikator
- 6750001277
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00673440 z dnia 2024-12-27 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usługi dystrybucji energii elektrycznej dla trzech lokalizacji Instytutu Nafty i Gazu – Państwowego Instytutu Badawczego w Krakowie, przez okres 12 miesięcy
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Instytut Nafty i Gazu- Pań stwowy Instytut Badawczy
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000023136
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Lubicz
1.5.2.) Miejscowość: Kraków
1.5.3.) Kod pocztowy: 31-503
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@inig.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.inig.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych w dziedzinie nafty i gazu w ramach nauk przyrodniczych i technicznych
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Świadczenie usługi dystrybucji energii elektrycznej dla trzech lokalizacji Instytutu Nafty i Gazu – Państwowego Instytutu Badawczego w Krakowie, przez okres 12 miesięcy2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-06ba4b48-36c0-41bf-91e1-3316c188cba2
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00673440
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00610086
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Uzasadnienie prawne: Na podstawie art. 214 ust. 1 pkt. 1a i pkt 1b ustawy Pzp: „Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli zachodzi co najmniej jedna z następujących okoliczności:
1) dostawy, usługi lub roboty budowlane mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę:
a) z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze;
b) związanych z ochroną praw wyłącznych wynikających z odrębnych przepisów (…)”
Uzasadnienie faktyczne:
Przedmiotem zamówienia są usługi dystrybucji energii elektrycznej dla trzech lokalizacji Instytutu Nafty i Gazu – Państwowego Instytutu Badawczego w Krakowie, przez okres 12 miesięcy.
Zadania operatora systemu dystrybucyjnego (OSD) na terenie miasta Krakowa, zgodnie z art. 9c ust. 3 ustawy Prawo energetyczne, realizowane są przez TAURON Dystrybucja S.A.
Wykonawca jest również właścicielem sieci dystrybucyjnej energii elektrycznej na terenie miasta Krakowa.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZ 2710-48/24
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest usługa dystrybucji energii elektrycznej na potrzeby własne Zamawiającego, dla następujących lokalizacji:
I. obiekt przy ul. Lubicz 25A, 31-503 Kraków,
II. obiekt przy ul. Bagrowej 1, 30-733 Kraków,
III. obiekt przy ul. Łukasiewicza 1, 31-429 Kraków.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 1
4.5.3.) Główny kod CPV: 65310000-9 - Przesył energii elektrycznej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:Zgodnie z art. 255 ust. 6) Ustawy: "Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego" oraz art. 255 ust. 8) Ustawy: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli w trybie zamówienia z wolnej ręki negocjacje nie doprowadziły do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego”.
Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający rozpoczął postępowanie w trybie zamówienia z wolnej ręki zgodnie z art. 305 pkt 1 Ustawy w związku z art. 214 ust. 1 pkt. 1a i 1b Ustawy, którego przedmiotem są usługi dystrybucji energii elektrycznej na okres 12 miesięcy.
W odpowiedzi na przesłane zaproszenie do negocjacji, Wykonawca – Tauron Dystrybucja, poinformował Zamawiającego, że umowy zawarte w 2023 r. (po przeprowadzeniu postępowania nr DZ 2710-27/23) są aktywne i zgodnie z zapisami art. 435 ust. 2 Ustawy obowiązują na czas nieoznaczony. Zatem w ocenie Wykonawcy obecnie prowadzone postępowanie przetargowe w trybie zamówienia z wolnej ręki (nr DZ 2710-48/24) jest bezprzedmiotowe.
Z uwagi na fakt, że Zamawiający posiada ważne umowy na świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej dla trzech lokalizacji Instytut w Krakowie – Zamawiający, zgodnie z art. 255 ust. 6) i ust. 8) Ustawy, unieważnia przedmiotowe postępowanie, ponieważ jest ono obarczone niemożliwą do usunięcia wadą oraz prowadzone negocjacje nie doprowadzą do zawarcia nowych umów.
| 2024-12-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |