Przebudowa drogi w m. Golina - ul. Olimpijska wraz z rozbudową sieci elektroenergetycznej do 1kV w zakresie oświetlenia drogowego
Gmina Golina
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00148963
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00148963/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-05-09 10:32
- Lokalizacja
- Golina, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1e7f578c-ac22-11ec-80f8-1ad70aec7fa4
- Identyfikator
- 6652733571
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00148963 z dnia 2022-05-09 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi w m. Golina - ul. Olimpijska wraz z rozbudową sieci elektroenergetycznej do 1kV w zakresie oświetlenia drogowego
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Golina
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 311019059
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Nowa 1
1.5.2.) Miejscowość: Golina
1.5.3.) Kod pocztowy: 62-590
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński
1.5.7.) Numer telefonu: 63 241 80 95
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: golina@golina.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.golina.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/golina1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi w m. Golina - ul. Olimpijska wraz z rozbudową sieci elektroenergetycznej do 1kV w zakresie oświetlenia drogowego2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1e7f578c-ac22-11ec-80f8-1ad70aec7fa4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00148963
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00022082/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Przebudowa drogi w m. Golina - ul. Olimpijska wraz z rozbudową sieci elektroenergetycznej do 1kV w zakresie oświetlenia drogowego
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00099808/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: Zp.271.5.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1340835,11 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest Przebudowa drogi w m. Golina - ul. Olimpijska wraz z rozbudową sieci elektroenergetycznej do 1kV w zakresie oświetlenia drogowego.
2. Przedmiot zamówienia, o którym mowa w pkt 1, obejmuje w szczególności:
- roboty przygotowawcze,
- odwodnienie,
- roboty ziemne,
- krawężniki i obrzeża,
- nawierzchnię jezdni wraz ze skrzyżowaniami,
- przejścia dla pieszych wyniesione,
- nawierzchnie zjazdów, zatok i chodników,
- roboty wykończeniowe, w tym oznakowanie poziome i pionowe oraz zagospodarowanie terenów zielonych,
- rozbudowę sieci ee do 1 kV w zakresie oświetlenia drogowego (montaż kompletnego oświetlenia)
Do obowiązków Wykonawcy w szczególności należy:
1) obsługa geodezyjna – wytyczenie, obsługa w trakcie realizacji robót inwentaryzacji powykonawczej,
2) ustanowienie kierownika budowy,
3) zabezpieczenie urządzeń i sieci istniejących,
4) sporządzenie dokumentacji powykonawczej zgodnie z obowiązującymi przepisami,
5) na każde żądanie Zamawiającego – okazywanie w stosunku do wykazanych materiałów certyfikat na znak bezpieczeństwa, deklarację zgodności lub certyfikat zgodności z Polską Normą lub Aprobatą Techniczną,
6) uzyskanie wyników prób, badań i odbiorów zezwalających na oddanie obiektu do użytkowania zgodnie
z przeznaczeniem,
7) uzyskanie protokołów odbiorów koniecznych do oddania obiektu do użytkowania zgodnie z przeznaczeniem,
8) doprowadzenie do placu budowy mediów niezbędnych do wykonania robót,
9) przygotowanie i likwidacja zaplecza budowy z zasilaniem w wodę, energię, kanalizację,
10) ustawienie niezbędnych wymaganych ogólnymi przepisami BHP, P.Poż. Prawa budowlanego i drogowego: wyciągów, rusztowań, pomostów, zadaszeń, stref bezpieczeństwa, zabezpieczeń, ogrodzeń, kładek dla pieszych, znaków, tablic, osłon itp.,
11) ubezpieczenie budowy,
12) zabezpieczenie dróg podczas wykonywania robót przez odpowiednie oznakowanie.
2.1. Charakterystyczne wielkości robót:
– Długość ulicy 250,42+37,49+11,31+13,41+11,47 =324mb
– Powierzchnia jezdni z AC - 2092,0m2
– Powierzchnia zatok postojowych z kostki betonowej gr. 8cm - 230,0m2
– Powierzchnia zjazdów z kostki betonowej gr 8cm - 346,0m2
– Powierzchnia wyniesionego przejścia z kostki betonowej gr 8cm - 85,0m2
– Powierzchnia chodnika z kostki betonowej gr 6cm - 1070,0m2
– Krawężnik betonowy wystający/ wtopiony 15x30cm - 724mb
– Opornik betonowy 12x25cm - 128mb
– Ściek z 2 rzędów kostki betonowej grubości 8cm - 583mb
– Obrzeże bet. 8x30cm - 566mb
– Wpusty Dn500mm - 7szt.
– Przykanalik z rur PVC Dn200mm - 92,0mb
– Znaki pionowe - 43 szt.
- Słupy oświetleniowe - 14 szt.
2.2. Rozbudowa sieci ee do 1 kV w zakresie oświetlenia drogowego
W celu oświetlenia drogi należy zabudować w pasie drogi gminnej - ul. Olimpijska - wolnostojąca szafkę oświetleniową SO w obudowie z tworzywa sztucz¬nego i zasilić ją z rozdzielnicy stacyjnej nn stacji transformatorowej 50852 poprzez złącze kablowo-pomiarowe należące do Energa-Operator S.A.
Wzdłuż istniejącego pasa drogowego - ul. Poniatowskiego, Olimpijska, Targowa, Jasna - zabudować latarnie oświetleniowe zasilane kablowymi liniami oświetleniowymi wyprowadzonymi z szafki oświetleniowej SO. W obszarze objętym opracowaniem projekto¬wane ee linie kablowe oświetleniowe tworzą dwie linie kablowe typu YAKXS 4 x 25 mm2 oświetlenia drogowego:
- linia kablowa YAKXS 4 x 25 mm2 oświetlenia drogowego - pas drogi powiatowej i gminnej
wzdłuż ul. Olimpijskiej, Poniatowskiego, Targowej - obw. I,
- linia kablowa YAKXS 4 x 25 mm2 oświetlenia drogowego - pas drogi rejon ul. Jasnej - obw. II,
Na terenie objętym opracowaniem zaprojektowano słupy aluminiowe z wysięgnikami łukowymi typu SAL- 80K + WR 2/1/0,95/5 anodo¬wane na kolor szary (CI-63) zabezpieczone elastomerem w kolorze słupa do wysokości wnęki słupowej prod. Rosa o wysokości h = 8m na fundamencie B-71. Na projektowanych słupach osadzonych na fundamentach prefabrykowanych montować oprawy oświetlenia drogowego LED typu UniStreet o mocy odpowiednio 60 W (ul. Olimpijska) oraz 42 W. Szczelności oprawy - IP66, odporność na uderzenia - IK09. Oprawy wykonane z trwałych
i przetwarzanych materiałów: odlew aluminiowy z kloszem przezro¬czystym, w II klasie ochrony przed dotykiem pośrednim.
3. Szczegółowy obmiar oraz zakres prac znajduje się w „dokumentacji projektowej” stanowiącej załącznik nr 7 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1571087,73 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2362369,91 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1571087,73 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Robót Inżynieryjnych Inż. Stanisław Dropiński
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6650009090
7.3.3) Ulica: Królowej Marysieńki 12
7.3.4) Miejscowość: Konin
7.3.5) Kod pocztowy: 62-510
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-05-09
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1571087,73 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2022-05-09 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |