„Kompleksowa dostawa energii elektrycznej do budynków administrowanych przez MZN w Jastrzębiu-Zdroju wyposażonych w instalację fotowoltaiczną”
Miejski Zarząd Nieruchomości
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00673701
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00673701/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2024-12-27 09:52
- Lokalizacja
- Jastrzębie-Zdrój, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-5db977ba-a198-4e8a-8fb9-15aa7551dc2e
- Identyfikator
- 6332141372
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00673701 z dnia 2024-12-27 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
„Kompleksowa dostawa energii elektrycznej do budynków administrowanych przez MZN w Jastrzębiu-Zdroju wyposażonych w instalację fotowoltaiczną”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miejski Zarząd Nieruchomości
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 271204971
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 1 Maja 55
1.5.2.) Miejscowość: Jastrzębie-Zdrój
1.5.3.) Kod pocztowy: 44-330
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki
1.5.7.) Numer telefonu: 324787001
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: logistyka@mznjastrzebie.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mzn.jastrzebie.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/um_jastrzebiezdroj1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
gospodarowanie gminnym zasobem nieruchomości
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Kompleksowa dostawa energii elektrycznej do budynków administrowanych przez MZN w Jastrzębiu-Zdroju wyposażonych w instalację fotowoltaiczną”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5db977ba-a198-4e8a-8fb9-15aa7551dc2e
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00673701
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DL.4221.18.2024.AS
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1004517,85 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej dla potrzeb budynków administrowanych przez Zamawiającego (zwanych dalej „Odbiorcami energii”) w terminie od 01.01.2025 r. do dnia 30.11.2026 r. z tym zastrzeżeniem, że rozpoczęcie dostawy nastąpi nie wcześniej niż po pozytywnie przeprowadzonej procedurze zmiany Sprzedawcy.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje kompleksową dostawę energii elektrycznej obejmującą sprzedaż energii elektrycznej, świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej, a także rozliczanie energii elektrycznej wprowadzonej do sieci OSD, wytworzonej w mikroinstalacjach, wraz z usługą odbioru i przesyłania tej energii elektrycznej.
3. Zamawiający posiada status prosumenta energii odnawialnej, czyli zgodnie z definicją zawartą w art. 2 pkt 27a ustawy z dnia 20.02.2015 r. o odnawialnych źródłach energii (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 1361 z późn.zm.) jest odbiorcą końcowym dokonującym zakupu energii elektrycznej, wytwarzającym energię elektryczną wyłącznie z odnawialnych źródeł energii na własne potrzeby w mikroinstalacji i nie stanowi to przedmiotu przeważającej działalności gospodarczej określonej zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 40 ust. 2 ustawy z dnia 29.06.1995 r. o statystyce publicznej (Dz. U. z 2020 r. poz. 443 i 1486). Zamawiający oświadcza, że jest prosumentem – nie prowadzi działalności gospodarczej i zapewnia, że energia elektryczna wytwarzana w mikroinstalacji będzie zużywana tylko na własne potrzeby.
3.1. Rodzaj odnawialnego źródła energii który Zamawiający wykorzystuje: energia promieniowania słonecznego.
4. Szczegółowe dane techniczne określa załącznik nr 7 do SWZ – Parametry techniczne do zawarcia umów, w którym zawarta jest m.in. moc poszczególnych urządzeń które służą do wytwarzania energii elektrycznej.
5. Projektowane postanowienia umowne stanowią załącznik nr 4 do SWZ. Zamawiający dopuszcza zawarcie umowy kompleksowej sprzedaży energii elektrycznej, świadczenia usług dystrybucji energii elektrycznej, a także rozliczanie energii elektrycznej wprowadzonej do sieci OSD wytworzonej w mikroinstalacjach, wraz z usługą odbioru i przesyłania tej energii elektrycznej na wzorcu umownym Wykonawcy, pod warunkiem, że zapisy umowy nie będą sprzeczne z zapisami Projektowanych postanowień umownych stanowiących załącznik nr 4 do SWZ.
6. Wykonawca dokona wszelkich czynności i uzgodnień z OSD niezbędnych do przeprowadzenia procedury zmiany sprzedawcy i skutecznego rozpoczęcia dostaw energii elektrycznej. Czynności te Wykonawca dokona na podstawie stosownego pełnomocnictwa udzielonego przez Zamawiającego wraz z zawarciem umowy. Procedura zmiany sprzedawcy będzie dokonywana po raz pierwszy. Zamawiający informuje, że obecnym sprzedawcą energii elektrycznej jest TAURON SPRZEDAŻ GZE Sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach, 44-100 Gliwice, ul. Barlickiego 2 (umowy sprzedaży energii elektrycznej i świadczenia usług dystrybucji zawarte są do 31.12.2024 r.).
7. Rozliczeniu podlega energia elektryczna wprowadzona do sieci nie wcześniej niż na 365 dni przed dniem dokonania odczytu rozliczeniowego w bieżącym okresie rozliczeniowym. Jako datę wprowadzenia energii elektrycznej do sieci OSD w danym okresie rozliczeniowym przyjmuje się datę odczytu rozliczeniowego, na podstawie którego określana jest ilość energii elektrycznej wprowadzonej w całym okresie rozliczeniowym.
8. Dostawy energii świadczone będą na zasadach określonych w:
a) ustawie Prawo energetyczne z 10.04.1997 r. (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 266 ze zm.) oraz w wydanych na jej podstawie przepisach wykonawczych;
b) ustawie Kodeks cywilny z 23.04.1964 r. (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1061 ze zm.) oraz w wydanych na jej podstawie przepisach wykonawczych;
c) ustawie o odnawialnych źródłach energii z 20.02.2015 r. (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1361 ze zm.) oraz w wydanych na jej podstawie przepisach wykonawczych.
9. Suma przewidywanego zużycia energii elektrycznej (określona w Załączniku nr 7 do SWZ – kolumna I l.p. 16) nie ma charakteru wiążącego, została ustalona w oparciu o dotychczasową wielkość zużycia i służy jedynie do porównania ofert. Wykonawca powinien zapewnić Zamawiającemu możliwość bezkosztowych odchyleń od przewidywanego zużycia, w ramach stawek wynikających z oferty. Zakres zamówienia obejmuje zakup energii o łącznym szacunkowym wolumenie w ilości 503.324 kWh (w okresie obowiązywania umowy).
4.5.3.) Główny kod CPV: 09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
65310000-9 - Przesył energii elektrycznej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 538604,71 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 899640,95 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 538604,71 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Tauron Sprzedaż GZE Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6312241337
7.3.3) Ulica: Barlickiego 2
7.3.4) Miejscowość: Gliwice
7.3.5) Kod pocztowy: 44-100
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-03
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 789401,61 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2025-01-01 do 2026-11-30| 2024-12-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |