Przebudowa budynku Domu Studenta Zana – segment B
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00150700
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00150700/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-05-10 11:00
- Lokalizacja
- Lublin, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-13c36f27-a10b-11ec-baa2-b6d934483bfb
- Identyfikator
- 7120103692
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00150700 z dnia 2022-05-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa budynku Domu Studenta Zana – segment B
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001353
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Marii Curie-Skłodowskiej 5
1.5.2.) Miejscowość: Lublin
1.5.3.) Kod pocztowy: 20-031
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski
1.5.7.) Numer telefonu: 81 537 59 65
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampubl@umcs.lublin.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.umcs.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://pzp.umcs.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa budynku Domu Studenta Zana – segment B2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-13c36f27-a10b-11ec-baa2-b6d934483bfb
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00150700
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00082756/04
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: TP/18-2022/DZP-p
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa budynku Domu Studenta Zana – segmentu B, położonego przy ulicy Tomasza Zana 11 w Lublinie.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45223100-7 - Montaż konstrukcji metalowych
45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych
45262300-4 - Betonowanie
45262310-7 - Zbrojenie
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45312000-7 - Instalowanie systemów alarmowych i anten
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne
45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne
45410000-4 - Tynkowanie
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45442100-8 - Roboty malarskie
50000000-5 - Usługi naprawcze i konserwacyjne
50800000-3 - Różne usługi w zakresie napraw i konserwacji
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 5 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnił przedmiotowe postępowanie na podstawie art. 255 pkt 5) ustawy, ponieważ wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodująca, że prowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć.Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, wszczął w dniu 11.03.2022r. postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego związanego z wykonaniem zadania inwestycyjnego pod nazwą: „Przebudowy Domu Studenta Zana – segment B”. W ramach inwestycji zaplanowano wykonanie robót budowlanych, mających na celu poprawę bezpieczeństwa osób przebywających w Domu Studenta Zana oraz dostosowanie jego wnętrz do przepisów i wymagań sanitarnych związanych z bezpiecznym zakwaterowaniem studentów w pokojach jednoosobowych w trakcie trwania epidemii wirusa SARS-CoV-2.
Na realizację przedsięwzięcia dotyczącego przebudowy Domu Studenta Zana, Zamawiający pozyskał dotację celową, dotyczącą dofinansowania części kosztów realizacji inwestycji. Mając na uwadze ograniczone środki finansowe jakimi dysponuje Zamawiający oraz konieczność zabezpieczenia w trakcie trwania epidemii SARS-CoV-2 możliwości bezpiecznego zakwaterowania studentów w pokojach jednoosobowych, zadanie inwestycyjne związane z przebudową Domu Studenta Zana zostało podzielone na dwie części. Pierwsza część związana z przebudową segmentu A, Domu Studenta Zana jest obecnie na końcowym etapie realizacji.
W dniu 28 marca 2022r. Minister Zdrowia zniósł większość obostrzeń związanych z występowaniem na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej epidemii wirusa SARS-CoV-2. Zniesienie większości obostrzeń, związanych z wystąpieniem epidemii wirusa SARS-CoV-2, spowodowało, iż wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodująca, że prowadzenie postępowania, jak również udzielenia zamówienia nie leży w interesie publicznym, tj.: ustała istotna przesłanka, na podstawie, której zostało wszczęte postępowanie. Powyższej sytuacji przed wszczęciem postępowania Zamawiający, nie mógł wcześniej przewidzieć, przy zachowaniu należytej staranności.
Ustanie wyżej wymienionych przesłanek spowodowało, iż brak jest interesu publicznego, związanego z realizacją przedsięwzięcia w dotychczasowej formule (opis przedmiotu zamówienia zakładał wykonanie jednoosobowych pokoi), przy uwzględnieniu również innych okoliczności, tj.: przy znaczącym wzroście kosztów utrzymania i funkcjonowania, które są wynikiem wzrostu poziomu inflacji w Polsce oraz skutkami wybuchu wojny w Ukrainie. Zniesienie większości obostrzeń dotyczących epidemii wirusa SARS-CoV-2 i zabezpieczenie zwiększonej liczby pokoi jednoosobowych (w segmencie A – Domu Studenta Zana), a także konieczność przeznaczenia środków inwestycyjnych na innego rodzaju pilne przedsięwzięcia realizowane przez Uniwersytet, pozwala na uznanie, że przesłanka interesu publicznego została w tym względzie wypełniona.
Wskazane powyżej przesłanki występują w przedmiotowym postępowaniu i mają charakter trwały, nieprzewidywalny w dniu wszczęcia postępowania i zaszły bez udziału Zamawiającego, stanowiąc zmianę zewnętrzną.
Decyzja o unieważnieniu przedmiotowego postępowania jest wynikiem głębokiej analizy przeprowadzonej przez Zamawiającego i została podjęta w poczuciu najwyższej odpowiedzialności zarówno za prowadzoną przez niego działalność edukacyjno-naukowo-badawczą, jak i za działanie prowadzone przez Uniwersytet jako jednostkę sektora finansów publicznych w najlepszym interesie publicznym.
Wobec powyższego na podstawie przedstawionego stanu faktycznego, Zamawiający podjął decyzję jak na wstępie.
| 2022-05-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |