Budowa drogi gminnej w m.Czerniejewo łączącej drogi powiatowe przebiegające w ciągu ulic Wrzesińskiej oraz Poznańskiej
GMINA CZERNIEJEWO
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00151224
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00151224/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-05-10 12:30
- Lokalizacja
- Czerniejewo, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2f0b19f7-9f96-11ec-baa2-b6d934483bfb
- Identyfikator
- 7842299724
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00151224 z dnia 2022-05-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa drogi gminnej w m.Czerniejewo łączącej drogi powiatowe przebiegające w ciągu ulic Wrzesińskiej oraz Poznańskiej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA CZERNIEJEWO
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631259525
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Poznańska 8
1.5.2.) Miejscowość: Czerniejewo
1.5.3.) Kod pocztowy: 62-250
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński
1.5.7.) Numer telefonu: +48 61 429 13 10
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@czerniejewo.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.czerniejewo.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa drogi gminnej w m.Czerniejewo łączącej drogi powiatowe przebiegające w ciągu ulic Wrzesińskiej oraz Poznańskiej2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2f0b19f7-9f96-11ec-baa2-b6d934483bfb
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00151224
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00029611/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Budowa drogi gminnej w m.Czerniejewo łączącej drogi powiatowe przebiegające w ciągu ulic Wrzesińskiej oraz Poznańskiej.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00082191/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.2.2.2022.SP
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest Budowa drogi gminnej w m.Czerniejewo łączącej drogi powiatowe przebiegające w ciągu ulic Wrzesińskiej oraz Poznańskiej. Inwestycja będzie realizowana w ramach dwóch zadań.
2. Zadanie 1 - Branża drogowa wraz z odwodnieniem. Wskazany zakres zamówienia objęty jest dofinansowaniem z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
Zamówienie obejmuje budowę drogi gminnej wraz z odwodnieniem o nawierzchni bitumicznej szerokości 6,0 m i długości 365,35 m, chodnik z dopuszczonym ruchem rowerowym z kostki betonowej o szerokości 2,0 m, który łączy się z istniejącym ciągiem pieszo-rowerowym z ul. Poznańskiej. W ciągu drogi gminnej zaprojektowano wjazdy o szerokości 6,0 m do przyległych działek inwestycyjnych. Droga będzie stanowiła rodzaj „obwodnicy” centrum miasta. Realizacja inwestycji jest powiązana z budową kanalizacji wodno-kanalizacyjnej na którą złożony został odrębny wniosek w ramach Priorytetu I Programu Rządowy Fundusz Polski Ład. Przedmiotowy wniosek nie uzyskał dofinansowania.
3. Zadanie 2 - Branża kanalizacji sanitarnej, branża wodociągowa, oświetlenie oraz kanał technologiczny. Wskazany zakres zamówienia finansowany jest ze środków budżetu Gminy Czerniejewo.
Sieć kanalizacji sanitarnej przebiegająca w działce nr 354/7 – obejmuje włączenie do istniejącej studni na kanale Ø200mm w ul. Wrzesińskiej (dz. nr 356). Projektowany kanał sanitarny ma na celu umożliwienie odprowadzenia ścieków sanitarnych przykanalikami Ø160mm z przyległych posesji.
Sieć wodociągową przebiegająca w działce nr 354/7 – obejmuje podłączenie z jednej strony do istniejącej sieci wodociągowej DN 100mm w ul. Wrzesińskiej (węzeł nr W14 – wcinka trójnikiem żeliwnym wraz z zasuwą odcinającą), z drugiej strony do istniejącej sieci wodociągowej Ø125mm x 11,4mm w działce nr 354/7 (węzeł nr W1a). Projektowana sieć wodociągowa ma na celu zaopatrzenie przyległych posesji w wodę.
Oświetlenie obejmuje zagospodarowanie działki i terenu poprzez budowę oświetlenia drogowego poprzez budowę linii kablowej nn 0,4kV, budowę szafki oświetleniowej oraz budowę 12 słupów oświetleniowych.
W ramach budowy teletechnicznego kanału technologicznego na ogólnej długości trasowej, niezbędne jest wykonanie:
1. We wspólnym wykopie o łącznej długości trasowej: 302,0m:
- ułożenie rury typu DVR Ø 110 (koloru niebieskiego)
- ułożenie rury typu HDPE Ø 40 (koloru czarnego z oznacznikiem zielonym)
- ułożenie pakietu mikrorur 3x HDPE Ø 12/8 (koloru czerwonego, niebieskiego i białego)
2. Pod drogami o łącznej długości trasowej: 64,0m:
- ułożenie 2 rur grubościennych (przepustowych) typu RHDPE 110/6,3
3. Budowa studni kablowych typu SKR-1 – 4 szt.,
4. Budowa studni kablowych typu SK-2 – 6 szt.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111240-2 - Roboty w zakresie odwadniania gruntu
45112730-1 - Roboty w zakresie kształtowania dróg i autostrad
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45231600-1 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii komunikacyjnych
45232300-5 - Roboty budowlane i pomocnicze w zakresie linii telefonicznych i ciągów komunikacyjnych
45233162-2 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający może unieważnić postępowanie na podstawie art. 255 pkt. 3 ustawy Pzp wsytuacji, gdy oferta najkorzystniejsza, została odrzucona z uwagi na przesłankę z art. 226 ust. 1
pkt. 2 lit. c ustawy Pzp oraz cena lub koszt kolejnej najkorzystniejszej oferty lub kolejnej oferty z
najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie
zamówienia, a zamawiający nie jest w stanie zwiększyć tej kwoty do ceny lub kosztu
najkorzystniejszej oferty. Unieważnienie w przedmiotowej sytuacji jest dopuszczalne ponieważ
zamawiający nie dysponuje w odpowiedniej wysokości środkami możliwymi do sfinansowania
zamówienia jeśli dokonał odrzucenia oferty najkorzystniejszej. Zgodnie z art. 260 ust. 1 ustawy
Pzp zamawiający zawiadamia o unieważnieniu postępowania równocześnie wykonawców,
którzy złożyli oferty, podając uzasadnienie faktyczne i prawne. W tym przypadku „elementem”
takiego zawiadomienia jest informacja o tym, że najkorzystniejsza oferta została odrzucona na
podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. c ustawy Pzp z uwagi na to iż Wykonawca nie złożył w
przewidzianym terminie podmiotowych środków dowodowych, potwierdzających spełnianie
warunków udziału w postępowaniu. Kolejne trzy oferty niepodlegające odrzuceniu, jedna z nich
jako najkorzystniejsza, przewyższają kwotę, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na
zamówienie. Przy czym zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej
oferty. Skutkuje to zatem unieważnieniem postępowania. Odnośnie terminu zawiadomienia o
wykonawcach, których oferty zostały odrzucone. Należy tutaj wskazać, że dotyczy on sytuacji
zawiadomienia o tym wykonawców, którzy złożyli oferty, niezwłocznie, ale po wyborze
najkorzystniejszej oferty. Przepisy nie przewidują w trybie podstawowym bez negocjacji
obowiązku zawiadamiania przez zamawiającego o wykonawcach, których oferty odrzucono na
wcześniejszym etapie np. zaraz po czynności odrzucenia, a przed wyborem najkorzystniejszej
oferty.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3790894,97 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4592396,54 PLN
| 2022-05-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |