„Naprawa i zabezpieczenie trzech tuneli w ciągu Drogi Zielonej w Gdańsku ” w ramach zadania pn. „Modernizacja drogowych obiektów inżynieryjnych”

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska działająca w imieniu i na rzecz Gminy Miasta Gdańska

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00151322
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00151322/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-05-10 12:48
Lokalizacja
Gdańsk, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e68fecb1-9f98-11ec-80f8-1ad70aec7fa4
Identyfikator
5840203274
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty sanitarneRoboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszychInstalowanie infrastruktury okablowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00151322 z dnia 2022-05-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Naprawa i zabezpieczenie trzech tuneli w ciągu Drogi Zielonej w Gdańsku ”
w ramach zadania pn. „Modernizacja drogowych obiektów inżynieryjnych”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska działająca w imieniu i na rzecz Gminy Miasta Gdańska

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000168372

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Żaglowa 11

1.5.2.) Miejscowość: Gdańsk

1.5.3.) Kod pocztowy: 80-560

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski

1.5.7.) Numer telefonu: 58 320 51 00

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: drmg@gdansk.gda.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.drmg.gdansk.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/drmg_gdansk

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Jednostka organizacyjna administracji samorządowej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Naprawa i zabezpieczenie trzech tuneli w ciągu Drogi Zielonej w Gdańsku ”
w ramach zadania pn. „Modernizacja drogowych obiektów inżynieryjnych”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e68fecb1-9f98-11ec-80f8-1ad70aec7fa4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00151322

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00021496/47/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.17 „Naprawa i zabezpieczenie trzech tuneli w ciągu Drogi Zielonej w Gdańsku ” w ramach zadania pn. „Modernizacja drogowych obiektów inżynieryjnych”

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00080661/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 29/BZP-U.510.23/2022/MS

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn. „Naprawa i zabezpieczenie trzech tuneli w ciągu Drogi Zielonej w Gdańsku” w ramach zadania pn. „Modernizacja drogowych obiektów inżynieryjnych”.
W ramach przedmiotowej inwestycji przewiduje się naprawę uszkodzeń i zabezpieczeń dwóch tuneli drogowych i przejścia podziemnego dla pieszych oraz rowerzystów zlokalizowanych w ciągu Drogi Zielonej w Gdańsku.
2. Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje wszystkie prace, czynności i roboty konieczne dla wykonania zadania inwestycyjnego, w tym następujące elementy:
1) wykonanie zabezpieczenia ekranami ochronnymi przed spadającymi kamieniami tłucznia z podtorza;
2) naprawa powierzchniowa pionowych powierzchni gzymsów i uszkodzenia dylatacji;
3) wykonanie drenażu odwodnienia na obiekcie wraz z izolacją, wykonanie nawierzchni na belce gzymsowej oraz wykonanie elementów związanych z odprowadzeniem wody z drenażu poza obiekt;
4) organizacja ruchu kolejowego poprzedzonego zawarciem umowy z PKP i SKM;
5) organizacja ruchu drogowego poprzedzona projektem tymczasowej etapowej organizacji ruchu.
Celem realizacji zadania jest naprawa uszkodzeń i zabezpieczenia obiektu w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu kolejowego, drogowego oraz bezpieczeństwa ruchu rowerowego i pieszego.
Ponadto, o ile dla wykonania robót budowlanych wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy będzie konieczne wykonanie innych robót, czynności, dokonanie zgłoszeń lub uzyskanie decyzji i zezwoleń, to Wykonawca wykona te roboty i czynności oraz uzyska niezbędne zgłoszenia, decyzje i zezwolenia własnym kosztem i staraniem.
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie przez Wykonawcę wszystkich robót, które okażą się konieczne dla wykonania zadania określonego powyżej, a także wykonanie dokumentacji odbiorowej i wszelkich dokumentów wymaganych umową.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45232460-4 - Roboty sanitarne

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena najkorzystniejszej oferty w wysokości 1 987 070,42 zł brutto przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. kwotę w wysokości 750 000,00 zł brutto, a zamawiający nie ma możliwości zwiększenia tej kwoty do wysokości ceny najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1987070,42 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1987070,42 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2022-05-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane