Przebudowa drogi powiatowej nr 1324K w km 0+920 – 2+160 w miejscowości Nieczajna Górna, Powiat Dąbrowski

ZARZĄD DROGOWY W DĄBROWIE TARNOWSKIEJ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00151535
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00151535/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-05-10 13:29
Lokalizacja
Dąbrowa Tarnowska, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-03a53ab9-b19b-11ec-80f8-1ad70aec7fa4
Identyfikator
8711545689
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Przygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie usuwania glebyRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty pomocnicze w zakresie wodociągówRoboty sanitarneRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaWymiana nawierzchni drogowejRoboty budowlane w zakresie dróg pieszychInstalowanie znaków drogowych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00151535 z dnia 2022-05-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi powiatowej nr 1324K w km 0+920 – 2+160 w miejscowości Nieczajna Górna, Powiat Dąbrowski

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD DROGOWY W DĄBROWIE TARNOWSKIEJ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 851665284

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Warszawska 48

1.5.2.) Miejscowość: Dąbrowa Tarnowska

1.5.3.) Kod pocztowy: 33-200

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL217 - Tarnowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi.zddt@interia.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.malopolska.pl/zdwdtarnowskiej

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/zdwdtarnowskiej

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Budownictwo drogowe

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi powiatowej nr 1324K w km 0+920 – 2+160 w miejscowości Nieczajna Górna, Powiat Dąbrowski

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-03a53ab9-b19b-11ec-80f8-1ad70aec7fa4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00151535

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00037358/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Przebudowa drogi powiatowej nr 1324K w km 0+920 - 2+160 w miejscowości Nieczajna Górna, Powiat Dąbrowski

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zadanie realizowane jest ze środków pochodzących z dofinansowania przyznanego w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00106779/02

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZDDT.271.7.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
a) Roboty przygotowawcze
• Wprowadzenie czasowej organizacji ruchu,
• Roboty pomiarowe,
• Rozebranie nawierzchni bitumicznej,
• Rozebranie nawierzchni z kostki betonowej brukowej,
• Rozebranie przepustów z rur betonowych,
b) Roboty ziemne
• Usunięcie warstwy ziemi urodzajnej – humusu
• Wykonanie wykopów,
• Formowanie i zagęszczenie nasypów,
c) Roboty w zakresie urządzeń odwadniających pas drogowy
• Oczyszczenie rowu prawostronnego z namułu wraz z wyprofilowaniem skarp rowu,
• Wykonie przepustów w ciągu rowu prawostronnego pod zjazdami do sąsiednich nieruchomości,
• Umocnienie skarp i dna rowu,
• Wykonanie przepustów pod koroną drogi powiatowej,
• Wykonanie kolektora kanalizacji deszczowej w ciągu lewej krawędzi jezdni drogi powiatowej
d) Roboty w zakresie przebudowy sieci wodociągowej,
e) Roboty w zakresie budowy chodników przy krawędzi jezdni
• Ustawienie krawężników i obrzeży,
• Wykonanie kolejnych warstw podbudowy,
• Wykonanie nawierzchni chodnika z betonowej kostki brukowej bezfazowej
f) Roboty w zakresie nawierzchni jezdni drogi powiatowej
• Wykonanie kolejnych warstw konstrukcyjnych podbudowy,
• Wykonanie warstwy wiążącej z betonu asfaltowego AC16W,
• Wykonanie warstwy ścieralnej z mastyksu grysowego SMA,
• Wykonanie nawierzchni pobocza z destruktu bitumicznego
g) Roboty w zakresie oznakowania i urządzeń bezpieczeństwa ruchu
• Roboty w zakresie poziomego oznakowania nawierzchni jezdni,
• Roboty w zakresie oznakowania pionowego,
h) Roboty wykończeniowe
• Humusowanie i obsiew skarp.
Dodatkowo w zakres przedmiotu zamówienia wchodzi wykonanie dokumentacji geodezyjnej powykonawczej niniejszego przedmiotu zamówienia.
Dokumentacja projektowa obejmuje przebudowę drogi powiatowej 1324K Nieczajna Górna – Smyków – Nowa Jastrząbka w km 0+000 – 5+364, natomiast zakres robót w niniejszym postępowaniu obejmuje przebudowę drogi powiatowej 1324K w km 0+920 – 2+160 (1240 mb).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45232100-3 - Roboty pomocnicze w zakresie wodociągów

45232460-4 - Roboty sanitarne

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45233223-8 - Wymiana nawierzchni drogowej

45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z powołanym przepisem, zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego jeżeli oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia chyba, że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty.
W związku z tym, że oferta z najniższą ceną tj. w kwocie 6 230 000,00 zł brutto przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. kwotę 4 332 952,00 zł brutto, a jednocześnie zamawiający nie ma możliwości jej zwiększenia, przedmiotowe rozstrzygnięcie jest zasadne.
2022-05-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane