Remont łazienek w Internacie I Liceum Ogólnokształcącego im. Tarasa Szewczenki w Białym Borze (2)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TARASA SZEWCZENKI W BIAŁYM BORZE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00151594
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00151594/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-05-10 13:42
Lokalizacja
Biały Bór, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0a973a7b-bc19-11ec-b879-9a86e5ac3946
Identyfikator
6731053327
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00151594 z dnia 2022-05-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont łazienek w Internacie I Liceum Ogólnokształcącego im. Tarasa Szewczenki w Białym Borze (2)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TARASA SZEWCZENKI W BIAŁYM BORZE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 331097859

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Dworcowa 25

1.5.2.) Miejscowość: Biały Bór

1.5.3.) Kod pocztowy: 78-425

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL427 - Szczecinecko-pyrzycki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zs2bb@op.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.liceum-bialybor.eu/index.php/start-bip

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

http://www.liceum-bialybor.eu/index.php/start-bip

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont łazienek w Internacie I Liceum Ogólnokształcącego im. Tarasa Szewczenki w Białym Borze (2)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0a973a7b-bc19-11ec-b879-9a86e5ac3946

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00151594

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00123665/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ILO.26.2.2022.ZZ

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest:
1. Remont łazienek w segmentach dwupokojowych zlokalizowanych na parterze, I piętrze i II piętrze budynku
- 9 szt,
2. Remont łazienki w segmencie jednopokojowym - 1 szt,
3. Remont pokoju z łazienką w suterenie budynku – 1 szt,
4. Wymiana posadzki w pomieszczeniu magazynowym w suterenie budynku – 1 szt,
5. Wymiana pionów kanalizacyjnych i wodociągowych przylegających do remontowanych łazienek – 1 szt,
w internacie I Liceum Ogólnokształcącym im. Tarasa Szewczenki w Białym Borze, zlokalizowanym
przy ul. Dworcowej 25, 78-425 Biały Bór.
Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia zawierają załączniki nr 8, 10 i 11

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r., poz. 2019 ze zm.) – „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wszystkie złożone (…) oferty podlegały odrzuceniu”.
W przedmiotowym postępowaniu zostały spełnione obligatoryjne przesłanki unieważnienia postępowania, wskazane w art. 255 pkt 2 ustawy z dnia
11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 2019 ze zm.), wobec czego Zamawiający uprawniony jest do unieważnienia postępowania.
W toku postępowania wpłynęła 1 oferta na wykonanie robót będących przedmiotem zamówienia. W wyniku sprawdzenia złożonej oferty ustalono, że Wykonawca nie załączył do oferty kosztorysu stanowiącego załącznik nr 8 do SWZ, o którym mowa w dziale X ust. 10 pkt 2 SWZ. Kosztorys nie stanowił przedmiotowego środka dowodowego, który podlegał uzupełnieniu na podstawie art. 170 ust. 2 ustawy PZP, lecz jest elementem treści oferty, której nie można modyfikować po terminie składania ofert. Naczelne zasady PZP, tj. zasada równego traktowania, uczciwej konkurencji oraz przejrzystości, uniemożliwiają dokonywaniu zmiany treści oferty po upływie terminu składania ofert. Wymagają też, aby całokształt treści oświadczenia woli wykonawcy został przekazany zamawiającemu do upływu terminu na złożenie ofert. Po tej dacie wykonawcy mogą jedynie wyjaśniać
na podstawie art. 224 ust. 1 treść złożonej w terminie oferty, nie mogą jednak dodawać do niej żadnej nowej treści, czym właśnie by było uzupełnienie oferty o kosztorys.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 297421,88 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2022-05-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane