Budowa kanalizacji deszczowej w ul. Wspólnej w Ząbkach
Miasto Ząbki
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00152190
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00152190/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-05-10 15:19
- Lokalizacja
- Ząbki, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-638922f8-bfcf-11ec-b879-9a86e5ac3946
- Identyfikator
- 1251332295
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00152190 z dnia 2022-05-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa kanalizacji deszczowej w ul. Wspólnej w Ząbkach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Ząbki
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 013269717
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Wojska Polskiego 10
1.5.2.) Miejscowość: Ząbki
1.5.3.) Kod pocztowy: 05-091
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@zabki.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zabki.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zabki.ezamawiajacy.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa kanalizacji deszczowej w ul. Wspólnej w Ząbkach2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-638922f8-bfcf-11ec-b879-9a86e5ac3946
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00152190
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00036400/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Budowa kanalizacji deszczowej w ul. Wspólnej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00126707/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZPU.271.09.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na budowie kanalizacji deszczowej w ul. Wspólnej wraz z budową kanału technologicznego, miejsc parkingowych oraz chodnika w pasie drogowym.
2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
1) opracowanie projektu organizacji ruchu na czas budowy wraz z jego uzgodnieniem,
2) obsługę geodezyjną budowy,
3) wykonanie kanalizacji deszczowej grawitacyjnej oraz wpustów ulicznych wraz z ich podłączeniami w ulicy Wspólnej i odprowadzenie wód deszczowych zebranych z projektowanego pasa drogowego ulicy Wspólnej do gruntu poprzez projektowane zbiorniki retencyjno – rozsączające oznaczone symbolem Zr−Z1 i Zr−Z2,
4) budowę kanału technologicznego o długości ok. 234m,
5) budowę drogi w zakresie:
wykonanie wszystkich miejsc parkingowych w pasie drogowym ul. Wspólnej (łączna powierzchnia ok173 m2),
wykonanie chodnika w pasie drogowym ul. Wspólnej (łączna powierzchnia ok. 90 m2),
6) wycinkę i zabezpieczenie drzew kolidujących z budową drogi,
7) roboty rozbiórkowe wraz z wywiezieniem gruzu z rozbiórki,
8) roboty ziemne wraz z wywozem nadmiaru urobku,
9) wykonanie warstw konstrukcyjnych nawierzchni: podbudowy z gruntu stabilizowanego cementem (miejsca postojowe), warstwy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie;
10) wykonanie warstw ścieralnych nawierzchni na podsypce cementowo-piaskowej:
z kostki brukowej betonowej grubości 8 cm typu Behaton w kolorze szarym (miejsca postojowe) z obwiednią z kostki brukowej betonowej grubości 8 cm typu Holland w kolorze szarym,
z kostki brukowej betonowej grubości 8 cm typu Behaton w kolorze czerwonym (chodnik) z obwiednią z kostki brukowej betonowej grubości 8 cm typu Holland w kolorze czerwonym,
11) regulację pionową elementów uzbrojenia podziemnego (studzienki kanalizacyjne, skrzynki zaworów wodociągowych i gazowych, studzienki teletechniczne, wpusty),
12) końcową inwentaryzację geodezyjną powykonawczą obiektów.
Roboty w zakresie konstrukcji i nawierzchni drogi oraz dojść i zjazdów do nieruchomości będą realizowane w tym samym czasie przez podmiot trzeci.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią: specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych (załącznik nr 4 SWZ), przedmiary robót (załącznik nr 5 SWZ), dokumentacja projektowa (załącznik nr 6 SWZ).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3) ustawy Pzp., „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.
Uzasadnienie faktyczne:
W ramach przedmiotowego postępowania w dniu 6 maja 2022 r., o godz. 13.15 nastąpiło otwarcie ofert złożonych w postępowaniu. Zostały złożone 2 oferty, w których zaproponowano cenę brutto:
OFERTA NR 1: ROKOM Sp. z o. o., ul. Karnicka 22, 03-162 Warszawa, cena: 1 092 430,81 zł;
OFERTA NR 2: Zakład Robót Drogowych i Inżynieryjno-Instalacyjnych KROL Włodzimierz Królik, ul. Łukasiewicza 9G, 05-200 Wołomin, cena: 682 193, 85 zł.
Zgodnie z art. 222 ust. 4 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2019 r. poz. 2019 ze zm.), Zamawiający przed otwarciem ofert przekazał informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. kwotę brutto 200 000,00 zł. Oferta z najniższą ceną przekracza możliwości finansowe, a Zamawiający obecnie nie dysponuje wolnymi środkami, które mógłby przeznaczyć na realizację zamówienia publicznego i nie może zwiększyć tej kwoty.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
| 2022-05-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |