Remont dachu i stropu nad I piętrem w budynku nr 2 Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przy ul. Siemiradzkiego 24
KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W KRAKOWIE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00152197
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00152197/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-05-10 15:20
- Lokalizacja
- Kraków, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4eb69c61-a5ca-11ec-80f8-1ad70aec7fa4
- Identyfikator
- 6750005594
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00152197 z dnia 2022-05-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont dachu i stropu nad I piętrem w budynku nr 2 Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przy ul. Siemiradzkiego 24
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W KRAKOWIE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351081570
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Mogilska 109
1.5.2.) Miejscowość: Kraków
1.5.3.) Kod pocztowy: 31-571
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.fundusze@malopolska.policja.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://malopolska.policja.gov.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://malopolska-policja.eb2b.com.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont dachu i stropu nad I piętrem w budynku nr 2 Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przy ul. Siemiradzkiego 242.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4eb69c61-a5ca-11ec-80f8-1ad70aec7fa4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00152197
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00019525/12/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 Remont dachu - KMP w Krakowie, ul. Siemiradzkiego 24, bud. 2
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00089493/05
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.24.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 448566,76 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie „Remontu dachu i stropu nad I piętrem w budynku
nr 2 Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przy ul. Siemiradzkiego 24 wraz z robotami towarzyszącymi.
2) Zakres zamówienia obejmuje: strop nad I piętrem, więźbę dachową, pokrycie dachu budynku nr 2 Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przy ul. Siemiradzkiego 24 a w szczególności:
a) wymianę pokrycia dachowego z istniejącej mocno zniszczonej, ocynkowanej blachy trapezowej na blachę tytanowo – cynkową wraz z wymianą orynnowania ,
b) wykonanie koniecznych uzupełnień i napraw elementów konstrukcji więźby dachowej,
c) wymianę części deskowania oraz całego pokrycia dachu wraz z robotami towarzyszącymi na całej powierzchni dachu bez zmiany sposobu użytkowania poddasza oraz geometrii istniejącego dachu i ścian kolankowych ,
d) odciążenie istniejącej konstrukcji stropu drewnianego w części przedmiotowego budynku poprzez wymianę istniejących starych warstw stropu na nowe lżejsze, poprawiające właściwości termoizolacyjne stropu nad I piętrem i bezpieczeństwo p.poż.,
e) naprawę ścinek kolankowych w przestrzeni strychu,
f) dostosowanie stropu nad parterem oraz przebić instalacyjnych do wymogów p.poż.,
g) dostosowanie stropu nad I piętrem spełniającego wymogi przegrody termoizolacyjnej ,
h) naprawę i dostosowanie do wymogów technicznych kominów wentylacyjnych wychodzących ponad dach,
i) wywóz i utylizacja materiałów pochodzących z rozbiórki.
Roboty towarzyszące, w tym m.in.
a) roboty rozbiórkowe,
b) roboty zabezpieczające.
3) Do obowiązków Wykonawcy należy wykonanie i uzgodnienie projektu zajęcia chodnika z Zarządcą drogi, dokonanie opłaty za zajęcie chodnika. Wykonawca zobowiązany jest również do wykonania projektu i odbioru rusztowań, oznakowania i zabezpieczenia terenu prac.
4) Wykonawca zobowiązany jest do pisemnego zawiadomienia Zamawiającego o planowanym terminie rozpoczęcia i zakończenia wskazanych w pozwoleniu robót budowlanych z 10 dniowym wyprzedzeniem. Termin powyższy wynika z nałożenia na Zamawiającego zobowiązań wydanych przez Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
5) Wykonawca zobowiązany jest do dokonywania zgłoszenia do planowanych odbiorów częściowego i końcowego wykonanych robót budowlanych z co najmniej 10 dniowym wyprzedzeniem w stosunku do planowanego przez Wykonawcę terminu zgłoszenia zakończenia danego elementu lub planowanego przez Wykonawcę zgłoszenia zakończenia robót. Termin powyższy wynika z nałożenia na Zamawiającego zobowiązań wydanych przez Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
6) Ze względu na zobowiązania nałożone na Zamawiającego przez MWKZ (budynek znajduje się w obrębie układu urbanistycznego) przed wykonaniem robót zakrywających danego elementu robót koniecznym jest powiadomienie przez Zamawiającego MWKZ o wykonaniu tego elementu robót. Z powyższego zobowiązania wynika obowiązek Wykonawcy o zgłaszaniu (z opisanym powyżej wyprzedzeniem) do Zamawiającego wykonania elementu robót, który następnie będzie podlegał zakryciu.
7) Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dokumentacji przebiegu wskazanych w pozwoleniu MWKZ robót budowlanych, wszystkich czynności, użytych materiałów oraz dokonanych odkryć w sposób umożliwiający jednoznaczną identyfikację i dokładną lokalizację przestrzenną.
8) Wykonawca zobowiązany jest do opracowania sposobu postępowania z zabytkiem po zakończeniu wskazanych w pozwoleniu robót budowlanych (dokumentację konserwatorską powykonawczą), oraz przekazania tego opracowania do Zamawiającego jako dokumentację powykonawczą (w zakresie odbioru robót).
9) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią: dokumentacja projektowa – załącznik nr 10 do SWZ, specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót – załącznik nr 11 do SWZ, z zastrzeżeniem zdania następnego. Przedmiar robót (załącznik nr 12 do SWZ) służy tylko jako pomoc w określeniu kwoty ryczałtowej na wykonanie w/w roboty budowlanej. Ilości podane w tym opracowaniu są orientacyjne i pomocnicze.
10) Jeśli w dokumentach składających się na opis przedmiotu zamówienia, wskazana jest nazwa handlowa firmy, towaru lub produktu, Zamawiający - w odniesieniu do wskazanych wprost w dokumentacji postępowania parametrów, czy danych (technicznych lub jakichkolwiek innych), identyfikujących towar bądź produkt - dopuszcza rozwiązania równoważne zgodne z danymi technicznymi i parametrami zawartymi w w/w dokumentacji. Jako rozwiązania równoważne, należy rozumieć rozwiązania charakteryzujące się parametrami nie gorszymi od wymaganych, a znajdującymi się w dokumentacji.
11) Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne w zakresie opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. W przypadku zaoferowania materiałów równoważnych lub techniki wykonania robót budowlanych, Wykonawca musi wraz z drukiem „OFERTA” przedstawić oferowane materiały lub techniki wykonania robót budowlanych oraz dołączyć dokumenty potwierdzające parametry techniczne i analizę porównawczą, z której jednoznacznie będzie wynikać, że są one w pełni równoważne do rozwiązań wskazanych w dokumentacji postępowania.
12) Wykonawca udzieli gwarancji: na wykonane roboty budowlane, urządzenia i materiały wykorzystane do realizacji zamówienia nie krótszej niż 36 miesięcy licząc od daty odbioru końcowego robót.
13) Prace będą realizowane w czynnym obiekcie, w związku z czym Zamawiający zastrzega, że w przypadku uciążliwości (np. hałasem) niektórych etapów prac może wymagać ich prowadzenia we wskazanych godzinach (np. popołudniowych) lub w weekendy.
14) UWAGA! Zamawiający, działając w oparciu o art. 131 ust. 2 Ustawy Pzp informuje, iż organizuje wizję lokalną w dniu 24.03.2022 r. Zbiórka o godzinie 11:00 w Biurze Przepustek KMP w Krakowie przy ul. Siemiradzkiego 24. Brak udziału Wykonawcy w obowiązkowej wizji lokalnej spowoduje, że, zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt 18 Ustawy Pzp, jego oferta zostanie odrzucona.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Do wyznaczonego terminu składania ofert wpłynęła jedna oferta z ceną 1 136 368,60 zł.Kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia wynosi 600 000,00 zł.
Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na sfinansowanie zamówienia.
Postępowanie podlega unieważnieniu na podstawie art. 255 ust 3 ustawy Pzp: „Zamawiający unieważnia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli (…) oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny (…) oferty.
| 2022-05-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |