Przebudowa i remont dróg gminnych i wewnętrznych na terenie Gminy Sobków

GMINA SOBKÓW

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00152229
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00152229/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-05-10 15:33
Lokalizacja
Sobków, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1d6bdd65-b4d3-11ec-9f44-6e63702cb2f7
Identyfikator
6562215944
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty w zakresie naprawy drógRoboty w zakresie różnych nawierzchniUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00152229 z dnia 2022-05-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa i remont dróg gminnych i wewnętrznych na terenie Gminy Sobków

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SOBKÓW

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291010731

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: pl. Wolności 12

1.5.2.) Miejscowość: Sobków

1.5.3.) Kod pocztowy: 28-305

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.5.7.) Numer telefonu: 41 387 10 37

1.5.8.) Numer faksu: 41 387 10 34

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@sobkow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.sobkow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://sobkow.ezamawiajacy.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Administracja samorządowa

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa i remont dróg gminnych i wewnętrznych na terenie Gminy Sobków

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1d6bdd65-b4d3-11ec-9f44-6e63702cb2f7

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00152229

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00001224/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Przebudowa i remont dróg gminnych i wewnętrznych na terenie Gminy Sobków w roku 2022 r.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00110753/02

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BI.271.4.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana na zadaniu inwestycyjnym „Przebudowa i remont dróg gminnych i wewnętrznych na terenie Gminy Sobków”. Realizacja inwestycji w formule zaprojektuj i wybuduj związanych z przebudową i remontem dróg, polegającym na wykonaniu nawierzchni asfaltowej w 22 miejscowościach gminnych. W zakresie odtworzenie uszkodzonych oraz położenie nowych nawierzchni asfaltowych i chodników wraz z podbudową. Celem zadania jest poprawa bezpieczeństwa i standardów życia mieszkańców Gminy oraz użytkowników dróg.
Przedmiot zamówienia obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem niezbędnych, wymaganych prawem decyzji, opinii i pozwoleń (również pozwolenia na użytkowanie, jeśli będzie wymagane), w tym wystąpienie ze zgłoszeniem budowy lub wykonywania robót budowalnych nie wymagających pozwolenia na budowę, a następnie wykonanie robót budowlanych na następujących zadaniach:
1)Remont drogi gminnej Nr 383032T Sobków ul. Piaskowa w m. Sobków:
-wykonanie pełnej nowej konstrukcji nawierzchni jezdni drogi gminnej
o dł. 330mb (od 0+000 do km 0+330), szerokość jezdni 5,00m, obustronne pobocza z kruszywa o szerokości 75cm każde,
2)Remont drogi gminnej Nr 383004T Feliksówka - Michalinówka - Chomentów, w m. Chomentów:
-wykonanie pełnej nowej konstrukcji nawierzchni jezdni drogi gminnej o dł. 80mb (od km 2+796 do km 2+876), szerokość jezdni 4,00mb, obustronne pobocza z kruszywa o szerokości 75cm każde,
-wykonanie wzmocnienia istniejącej nawierzchni jezdni drogi gminnej
o dł. 148mb (od km 3+673 do km 3+821),obustronne pobocza z kruszywa o szerokości 75cm każde,
3)Remont drogi gminnej Nr 383006T Antoniów - Nowe Kotlice w m. Nowe Kotlice:
-wykonanie wzmocnienia istniejącej nawierzchni jezdni drogi gminnej wraz z poszerzeniem jezdni do szerokości 5,00mb, dł. 140mb (od km 1+914 do km 2+054), obustronne pobocza z kruszywa o szerokości 75cm każde,
4)Remont drogi gminnej Nr 383013T Niziny - Staniowice w m. Niziny:
-wykonanie wzmocnienia istniejącej nawierzchni jezdni drogi gminnej wraz z poszerzeniem jezdni do szerokości 4,00mb, dł. 360mb (od km 0+012 do km 0+084 oraz od km 0+168 do km 0+456), obustronne pobocza z kruszywa o szerokości 75cm każde,
5)Remont drogi gminnej Nr 383005T Korytnica - Lipa w m. Korytnica:
-wykonanie pełnej nowej konstrukcji nawierzchni jezdni drogi gminnej
o dł. 990mb (od km 0+000 do km 0+990), szerokość jezdni 5,00m, obustronne pobocza z kruszywa o szerokości 75cm każde,
-w ciągu drogi gminnej należy przewidzieć wymianę istniejącego przepustu o średnicy 2 x 100cm i długości 8,00m
6)Remont drogi gminnej Nr 383005T Korytnica - Lipa w m. Jawór:
-wykonanie pełnej nowej konstrukcji nawierzchni jezdni drogi gminnej
o dł. 730mb (od km 0+990 do km 1+620), szerokość jezdni 5,00m, obustronne pobocza z kruszywa o szerokości 75cm każde,
-w ciągu drogi gminnej należy przewidzieć wymianę trzech istniejących przepustów o średnicy 80cm i długości po 8,00m.
7)Remont drogi gminnej Nr 383001T Osowa - Piaski - Mokrsko Górne
w m. Osowa:
-wykonanie pełnej nowej konstrukcji nawierzchni chodnika wzdłuż jezdni drogi gminnej o dł. 135mb (od km 0+000 do km 0+135), chodnik jednostronny, szerokość chodnika 2,00m, betonowa kostka brukowa, należy uwzględnić zjazdy zlokalizowane w ciągu chodnika,
-wzdłuż krawędzi jezdni drogi gminnej należy przewidzieć 3 wpusty deszczowe z włączeniem ich do planowanej studni kanalizacji deszczowej o średnicy 1200mm, włączonej do istniejącej kanalizacji deszczowej,
-odtworzenie nawierzchni jezdni w miejscu planowanej studni kanalizacji deszczowej.
8)Remont drogi gminnej Nr 383029T Sobków ul. Źródłowa w m. Sobków:
-wykonanie pełnej nowej konstrukcji nawierzchni chodnika wzdłuż jezdni drogi gminnej o dł. 170mb (od km 0+085 do km 0+255), chodnik jednostronny, szerokość chodnika 2,00m, betonowa kostka brukowa.
9)Przebudowa drogi wewnętrznej nr ew. 73 w m. Karsy:
-wykonanie pełnej nowej konstrukcji nawierzchni jezdni drogi wewnętrznej o dł. 614mb (od km 0+450 do km 1+064) wraz z poszerzeniem jezdni do szerokości 4,00m, obustronne pobocza z kruszywa o szerokości 50cm każde.
10)Przebudowa drogi wewnętrznej nr ew. 10 w m. Karsy:
-wykonanie pełnej nowej konstrukcji nawierzchni jezdni drogi wewnętrznej o dł. 277mb(od km 0+000 do km 0+277) wraz z poszerzeniem jezdni do szerokości 4,00m, obustronne pobocza z kruszywa o szerokości 50cm każde,
-w ciągu drogi wewnętrznej należy przewidzieć wymianę dwóch istniejących przepustów o średnicy 50cm i 60cm, o długości po 8,00m.
11)Przebudowa drogi wewnętrznej nr ew. 377 w m. Lipa:
-wykonanie pełnej nowej konstrukcji nawierzchni jezdni drogi wewnętrznej o dł. 142mb (od km 0+000 do km 0+142) wraz z poszerzeniem jezdni do szerokości 4,00m, obustronne pobocza z kruszywa o szerokości 50cm każde,
-w ciągu drogi wewnętrznej należy przewidzieć wymianę istniejącego przepustu o średnicy 80cm i długości 8,00m.
12)Przebudowa drogi wewnętrznej nr ew. 434 i 423 w m. Lipa:
-wykonanie pełnej nowej konstrukcji nawierzchni jezdni drogi wewnętrznej
o dł. 215mb (od km 0+090 do km 0+305) wraz z poszerzeniem jezdni do szerokości 3,50m, obustronne pobocza z kruszywa o szerokości 50cm każde,
-w ciągu drogi wewnętrznej należy przewidzieć wymianę istniejącego przepustu o średnicy 60cm i długości 7,00m.
13)Przebudowa drogi wewnętrznej nr ew. 159 w m. Jawór i nr ew. 326 w m. Chomentów:
-wykonanie pełnej nowej konstrukcji nawierzchni jezdni drogi wewnętrznej o dł. 637mb (od km 0+315 do km 0+952) w m. Jawór wraz
z poszerzeniem jezdni do szerokości 4,00m, obustronne pobocza
z kruszywa o szerokości 50cm każde,
- wykonanie pełnej nowej konstrukcji nawierzchni jezdni drogi wewnętrznej o dł. 270mb (od km 0+000 do km 0+270) w m. Chomentów, szerokość jezdni 4,00mb, obustronne pobocza z kruszywa o szerokości 50cm każde.
14)Przebudowa drogi wewnętrznej nr ew. 721 w m. Staniowice:
-wykonanie pełnej nowej konstrukcji nawierzchni jezdni drogi wewnętrznej o dł. 990mb (od km 0+788 do km 1+778), szerokość jezdni 4,00mb, obustronne pobocza z kruszywa o szerokości 50cm każde.
15)Przebudowa drogi wewnętrznej nr ew. 136 w m. Korytnica:
-wykonanie pełnej nowej konstrukcji nawierzchni jezdni drogi wewnętrznej o dł. 760mb (od km 0+990 do km 1+750), szerokość jezdni 4,00mb, obustronne pobocza z kruszywa o szerokości 50cm każde,
-w ciągu drogi wewnętrznej należy przewidzieć wymianę istniejącego przepustu o średnicy 50cm i długości po 7,00m.
16)Przebudowa drogi wewnętrznej nr ew. 253 i nr ew. 261 w m. Wierzbica oraz nr ew. 695 w m. Staniowice:
-wykonanie pełnej nowej konstrukcji nawierzchni jezdni drogi wewnętrznej o dł. 520mb (od km 0+000 do km 0+520), szerokość jezdni 3,50mb, obustronne pobocza z kruszywa o szerokości 50cm każde.
17)Przebudowa drogi wewnętrznej nr ew. 229 i nr ew. 224 w m. Sokołów Górny:
-wykonanie pełnej nowej konstrukcji nawierzchni jezdni drogi wewnętrznej o dł. 586mb (od km 0+000 do km 0+409 nr ew. 229 oraz od km 0+000 do km 0+177 nr ew. 224), szerokość jezdni 4,00mb, obustronne pobocza z kruszywa o szerokości 50cm każde.
18)Przebudowa drogi wewnętrznej nr ew. 128 i nr ew. 99 w m. Sokołów Dolny:
-wykonanie pełnej nowej konstrukcji nawierzchni jezdni drogi wewnętrznej o dł. 565mb (od km 0+000 do km 0+565), szerokość jezdni 3,50mb, obustronne pobocza z kruszywa o szerokości 50cm każde.
19)Przebudowa drogi wewnętrznej nr ew. 236/2 w m. Brzegi:
-wykonanie wzmocnienia istniejącej nawierzchni jezdni drogi wewnętrznej wraz z poszerzeniem jezdni do szerokości 4,00m, dł. 620mb (od km 0+000 do km 0+620), obustronne pobocza z kruszywa o szerokości 50cm każde.
20)Przebudowa drogi wewnętrznej nr ew. 118 w m. Żerniki:
-wykonanie pełnej nowej konstrukcji nawierzchni jezdni drogi wewnętrznej o dł. 990mb (od km 0+200 do km 1+190), szerokość jezdni 4,00mb, obustronne pobocza z kruszywa o szerokości 50cm każde.
21)Przebudowa drogi wewnętrznej nr ew. 206 w m. Szczepanów i nr ew. 1182 w m. Mzurowa:
-wykonanie pełnej nowej konstrukcji nawierzchni jezdni drogi wewnętrznej o dł. 453mb, szerokość jezdni 3,00mb (od km 0+170 do km 0+623), obustronne pobocza z kruszywa o szerokości 50cm każde.
22)Przebudowa drogi wewnętrznej nr ew. 797 w m. Bizoręda:
-wykonanie pełnej nowej konstrukcji nawierzchni jezdni drogi wewnętrznej o dł. 270mb (od km 0+140 do km 0+410), szerokość jezdni 3,00mb, obustronne pobocza z kruszywa o szerokości 50cm każde.
23)Przebudowa drogi wewnętrznej nr ew. 1178 w m. Mzurowa:
-wykonanie pełnej nowej konstrukcji nawierzchni jezdni drogi wewnętrznej o dł. 720mb (od km 0+240 do km 0+960), szerokość jezdni 3,00mb, obustronne pobocza z kruszywa o szerokości 50cm każde.
24)Przebudowa drogi wewnętrznej nr ew. 414/6 w m. Miąsowa:
-wykonanie pełnej nowej konstrukcji nawierzchni jezdni drogi wewnętrznej o dł. 600mb (od km 0+000 do km 0+600), szerokość jezdni 4,00mb, obustronne pobocza z kruszywa o szerokości 50cm każde,
-w ciągu drogi wewnętrznej należy przewidzieć wymianę dwóch istniejących przepustów o średnicy 50cm i długości po 6,00m.
25)Przebudowa drogi wewnętrznej nr ew. 432 w m. Osowa:
-wykonanie pełnej nowej konstrukcji nawierzchni jezdni drogi wewnętrznej o dł. 130mb (od km 0+000 do km 0+130), szerokość jezdni 3,50mb, obustronne pobocza z kruszywa o szerokości 50cm każde,
-w ciągu drogi wewnętrznej należy przewidzieć wymianę dwóch istniejących przepustów o średnicy 50cm i długości po 6,00m.
26)Przebudowa drogi wewnętrznej nr ew. 89/1 w m. Mokrsko Dolne:
-wykonanie pełnej nowej konstrukcji nawierzchni jezdni drogi wewnętrznej o szerokości 4,00m, dł. 990mb (od km 0+000 do km 0+990), obustronne pobocza z kruszywa o szerokości 50cm każde.
27)Przebudowa drogi wewnętrznej nr ew. 38 w m. Stare Kotlice:
-wykonanie pełnej nowej konstrukcji nawierzchni jezdni drogi wewnętrznej o dł. 500mb (od km 0+020 do km 0+520) wraz z poszerzeniem jezdni do szerokości 4,00m, obustronne pobocza z kruszywa o szerokości 50cm każde.

Z uwagi na ograniczoną liczbę znaków pozostała część opisu przedmiotu zamówienia znajduje się w rozdziale 4 SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne i faktyczne:

Zgodnie z art. 255 pkt 3) ustawy Pzp – Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

Z uwagi na odrzucenie oferty wykonawcy PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWYCH ROADSTAR SP. Z O.O., ofertą najkorzystniejszą pozostaje oferta wykonawcy ZAKŁAD ROBÓT DROGOWYCH DUKT SP. Z O.O., opiewająca na kwotę 11 181 100,00 zł brutto.

Zamawiający przed otwarciem ofert poinformował, że na zadanie objęte postępowaniem zamierza przeznaczyć kwotę 9 765 367,40 zł.

Zamawiający nie może zwiększyć środków na sfinansowanie zadania do ceny najkorzystniejszej oferty, która przewyższa możliwości finansowe Zamawiającego o 1 415 732,60 zł.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 11181100,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 12897800,92 PLN

2022-05-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane