„Rewitalizacja miejscowości Siciny poprzez działania zabezpieczające dla zabytkowego Pałacu oraz zagospodarowanie terenu na cele rekreacyjno – sportowe”

GMINA NIECHLÓW

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00152510
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00152510/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-05-11 08:12
Lokalizacja
Niechlów, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-07f4da7e-bb14-11ec-97c7-b646b0ba23df
Identyfikator
6931940470
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaIzolowane przyłącza kabloweWyposażenie placów zabawRoboty budowlaneRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty rozbiórkoweRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty w zakresie kształtowania placów zabawObiekty rekreacyjneRóżne specjalne roboty budowlaneRoboty instalacyjne w budynkachRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty ciesielskieUsługi projektowania architektonicznegoUsługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanychNadzór nad robotami budowlanymi

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00152510 z dnia 2022-05-11

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Rewitalizacja miejscowości Siciny poprzez działania zabezpieczające dla zabytkowego Pałacu oraz zagospodarowanie terenu na cele rekreacyjno – sportowe”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA NIECHLÓW

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 411050630

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Głogowska 31

1.5.2.) Miejscowość: Niechlów

1.5.3.) Kod pocztowy: 56-215

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@niechlow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.niechlow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-07f4da7e-bb14-11ec-97c7-b646b0ba23df

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Rewitalizacja miejscowości Siciny poprzez działania zabezpieczające dla zabytkowego Pałacu oraz zagospodarowanie terenu na cele rekreacyjno – sportowe”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-07f4da7e-bb14-11ec-97c7-b646b0ba23df

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00152510

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00041166/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 „Rewitalizacja miejscowości Siciny poprzez działania zabezpieczające dla zabytkowego Pałacu oraz zagospodarowanie terenu na cele rekreacyjno – sportowe”

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00122530/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RRIOŚ.271.10.2022.AM

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 3632989,05 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie zadania inwestycyjnego na terenie miejscowości Siciny gmina Niechlów:

A. Na działce nr 020403_2 Niechlów / 0012 Siciny / 35/4, w zakresie prac zabezpieczających pałac Prepozyta tzn. prac projektowych, wykonaniem prac remontowych i konserwatorskich.
Zaplanowany przez inwestora zakres prac w pałacu Prepozyta dotyczy wykonania następujących prac projektowych, remontowych i konserwatorskich:
1) Wykonanie pełnej dokumentacji projektowej, kosztorysowej i specyfikacji technicznej w oparciu o uzgodnienia, opinie, pozwolenia konserwatora zabytków poparte przeprowadzeniem niezbędnych badań i ekspertyz z uzyskaniem wymaganych przepisami prawa zgód i pozwoleń na prowadzenie prac remontowych i konserwatorskich na terenie kompleksu pałacowego w szczególności uzyskanie pozwolenia na budowę lub zaświadczenia o braku sprzeciwu do zgłoszenia robót budowlanych niewymagających pozwolenia na budowę z wydziału architektoniczno – budowlanego. Mapa do celów projektowych zostanie udostępniona przez Zamawiającego.
2) Wykonanie prac remontowo – konserwatorskich na zewnątrz budynku związanych z zabezpieczeniem pałacu przed dalszym zawilgoceniem, oraz odprowadzeniem wód opadowych.
Sposób i metoda wykonania robót w oparciu o przeprowadzone badania i wytyczne konserwatora zabytków.
3) Wykonanie prac przy fasadzie frontowej.
Sposób i metoda wykonania robót w oparciu o przeprowadzone badania i wytyczne konserwatora zabytków.
4) Wykonanie prac na ostatniej kondygnacji (strychu):
Sposób i metoda wykonania robót w oparciu o przeprowadzone badania i wytyczne konserwatora zabytków.
5) Wykonanie prac przy naprawie pokrycia dachowego:
Sposób i metoda wykonania robót w oparciu o przeprowadzone badania i wytyczne konserwatora zabytków.

B. Na działce nr 020403_2 Niechlów / 0012 Siciny / 1, zagospodarowanie terenu rekreacyjnego zwanego Górak Macieja, polegających na zaprojektowaniu i wykonaniu robót budowlanych związanych z utworzeniem terenu rekreacyjnego.
Przedmiotem inwestycji jest wykonanie:
1) Wykonanie pełnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wymaganych opinii, zgód, pozwoleń w szczególności (koncepcja programowo-przestrzenna, projekt zagospodarowania działki – PZD, dla działki nr 1, projekt architektoniczno budowlany – PAD, projekt techniczny – PT.
2) Niwelacja terenu z usunięciem nadmiaru gruntu i pryzm gruzu
3) Wykonanie nawierzchni chodników i ścieżek z kostki betonowej, o powierzchni ok. 2100m2.
4) Wykonanie utwardzonej alejki z nawierzchni mineralnej, o powierzchni ok. 450m2,
5) Wykonanie ogrodzenia stałego całego terenu działki o długości ok. 750 mb, wysokość ogrodzenia (paneli) min 2,0 m. Panele mocowane do słupków stalowych ocynkowanych. Całość zakotwiona w cokole z betonu. Wjazd na teren nie będzie zamykany bramą.
6) Budowa boiska sportowego o wymiarach 24 x 44m (1056m2), z nawierzchnią ze sztucznej trawy na piasku kwarcowym.
7) Budowa placu zabaw z nawierzchnią bezpieczną z piasku.
8) Wykonanie i montaż elementów małej architektury.
9) Wykonanie siłowni zewnętrznej składającej się z urządzeń ze stali nierdzewnej.
10) Automatyczna toaleta publiczna na monety, wyposażona w instalacje wodociągową i zbiornik bezodpływowy, zasilanie autonomiczne np. poprzez panele słoneczne.
11) Zieleń urządzona w postaci trawników i łąk kwietnych w ilości około 14 000 m2
12) Przebudowa linii napowietrznych niskiego i średniego napięcia na przyłącze kablowe.
13) Oświetlenie terenu - 30 lamp.
14) Park linowy dla dzieci małych składający się z konkurencji linowych.
15) Urządzenia do tzw. Street worhout park.
16) Wykonanie systemu monitoringu całego terenu podłączony przez serwer do sieci internet, 5 kamer z osprzętem.
17) Parking utwardzony z kostki betonowej dla samochodów osobowych, o powierzchni około 460m2, z wjazdem z drogi wojewódzkiej z działki nr 785
18) Dokumentacja w postaci: Inwenteryzacji geodezyjnej powykonawczej w zakresie sieci zewnętrznych oraz dokumentacja powykonawczej dotyczącej prac budowlano-konserwatorskich.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

31342000-5 - Izolowane przyłącza kablowe

37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw

45000000-7 - Roboty budowlane

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw

45212140-9 - Obiekty rekreacyjne

45262600-7 - Różne specjalne roboty budowlane

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45422000-1 - Roboty ciesielskie

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne unieważnienia: Art. 255 pkt 3 ustawy Pzp w brzmieniu: Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne unieważnienia: W terminie przewidzianym w treści Specyfikacji Warunków Zamówienia na składanie ofert wpłynęła jedna oferta. Kwota zaproponowana przez wykonawcę wynosi 5 489 844,24 zł brutto. Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 5 005 343,51 zł brutto i nie jest w stanie pokryć różnicy w kwocie wynoszącej 484 500,73 zł brutto.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5489844,24 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5489844,24 PLN

2022-05-11 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane