Renowacja budynku dawnej Kuźni (tzw. starej szkoły) w Zaborowie
Gmina Leszno
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00673852
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00673852/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-12-27 10:22
- Lokalizacja
- Leszno, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-95680c61-5f19-449a-844b-6dcbb18bf161
- Identyfikator
- 1181789539
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00673852 z dnia 2024-12-27 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Renowacja budynku dawnej Kuźni (tzw. starej szkoły) w Zaborowie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Leszno
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 013271370
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Al. Wojska Polskiego 21
1.5.2.) Miejscowość: Leszno
1.5.3.) Kod pocztowy: 05-084
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL913 - Warszawski zachodni
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: jzielerowicz@gminaleszno.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: gminaleszno.ezamawiajacy.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://gminaleszno.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Renowacja budynku dawnej Kuźni (tzw. starej szkoły) w Zaborowie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-95680c61-5f19-449a-844b-6dcbb18bf161
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00673852
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00026194/22/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.28 Renowacja budynku dawnej kuźni ( tzw. starej szkoły) w Zaborowie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00524009
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IZP.271.1.34.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem postępowania jest przebudowa związana z renowacją budynku dawnej kuźni (tzw. starej szkoły) zlokalizowanego przy ul. Leśnej 2 w miejscowości Zaborów w gminie Leszno. Przyczyną zlecenia jest zły stan techniczny budynku. Budynek obecnie częściowo wykorzystywany na cele kulturalne (wiejski dom kultury) – Kat IX, a częściowo na cele mieszkalne – kat. XIII obiektów budowlanych. Zamierza się wykorzystanie obiektu, jako domu kultury, służącego ogółowi społeczności gminnej. Projektowo planuje się przeznaczenie całej powierzchni obiektu na potrzeby wiejskiego domu kultury – kat. IX obiektów budowlanych.
Wszystkie prace ziemne podlegają stałemu nadzorowi archeologicznemu, zgodnie z Decyzją z dnia 19.08.2024 r. (WA.5161.56.3.2024.SB. A-2) Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. (decyzja w załączeniu). Nadzór archeologiczny po stronie Zamawiającego.
Istniejąca zabudowa zlokalizowana jest w strefie ochrony konserwatora zabytku archeologicznego o nr AZP 56-63/34, objętego ochroną na podstawie Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego wsi Zaborów, zatwierdzonego Uchwała Nr L/274/2005 Rady Gminy Leszno z dnia 22.12.2005. oraz na obszarze zespołu budynków szkolnych, wpisanego do rejestru zabytków nieruchomych województwa mazowieckiego pod nr A-2 (pierwotna numeracja – 60) na mocy decyzji z dnia 25.10.2000r. Zgodnie z Decyzją z dnia 09.07.2024 r. (WN.5142.149.2024.PP) Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków zezwalającą na prowadzenie robót budowlanych polegających na przebudowie związanej z renowacją przedmiotowego budynku nałożył warunki do spełnienia.
Ze względu na warunki płatności związanych z dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Odbudowy Zabytków wniosek nr Edycja2RPOZ/2023/726/PolskiLad prace zostaną podzielone na Etapy, a zakończenie inwestycji nastąpi w 2026 roku.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45212350-4 - Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1470465,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2166158,25 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1470465,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Marabud zakład remontowo-budowlany M. CHmielewski i M.Dąbrowski sp.j.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5220210216
7.3.3) Ulica: kajetańska 9
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 02-495
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-10
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1470465,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-06-30SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Wykonawca zobowiązuje się wykonać przedmiot Umowy w terminie:1) Zakończenie prac I Etapu i II Etapu do 30.09.2025 r.;
2) Zakończenie prac III Etapu wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie do 30.06.2026 r.
| 2024-12-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |