Modernizacja zagospodarowania działek nr 1517 i 1518 obręb Sośnica w Gliwicach (teren po zlikwidowanej odkrytej pływalni Neptun)
Miejski Zarząd Usług Komunalnych
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00153471
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00153471/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-05-11 12:27
- Lokalizacja
- Gliwice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-0d3660cb-bbcd-11ec-97c7-b646b0ba23df
- Identyfikator
- 6310112268
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00153471 z dnia 2022-05-11 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja zagospodarowania działek nr 1517 i 1518 obręb Sośnica w Gliwicach (teren po zlikwidowanej odkrytej pływalni Neptun)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miejski Zarząd Usług Komunalnych
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 271048212
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Strzelców Bytomskich 25c
1.5.2.) Miejscowość: Gliwice
1.5.3.) Kod pocztowy: 44-109
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@mzuk.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mzuk.gliwice.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://mzuk.bip.gliwice.eu/zamowieniaPubliczne/131281.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja zagospodarowania działek nr 1517 i 1518 obręb Sośnica w Gliwicach (teren po zlikwidowanej odkrytej pływalni Neptun)2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0d3660cb-bbcd-11ec-97c7-b646b0ba23df
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00153471
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-11
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00017712/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Zagospodarowanie terenu po basenie ul. Dzionkarzy
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00122781/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: MZUK-EPZ.50.27.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie modernizacji zagospodarowania działek nr 1517 i 1518, obręb Sośnica w Gliwicach (teren po zlikwidowanej odkrytej pływalni Neptun).
Zakres prac budowlanych, ziemnych i ogrodniczych:
- usunięcie istniejącego ogrodzenia i żywopłotu od strony ul. Dzionkarzy, wywiezienie i utylizacja
- wykoszenie całego terenu inwestycji, wywiezienie i utylizacja wykoszonego materiału
- usunięcie chwastów wraz z systemem korzeniowym na całym terenie, wywiezienie i utylizacja
- usunięcie gruzu i innych zanieczyszczeń z całego terenu, wywiezienie i utylizacja
- spulchnienie całego terenu pod trawnik glebogryzarką, wyrównanie
- nawiezienie ziemi urodzajnej na cały teren przewidziany pod trawnik, warstwa grubości 5 cm, wymagany jest certyfikat pochodzenia ziemi urodzajnej
- rozplantowanie nawiezionej ziemi, wyrównanie i uwałowanie terenu
- dwukrotny wysiew nasion traw, metodą „na krzyż”
- przykrycie wysianych nasion warstwą torfu grubości 2 cm
– wykonanie obiektów małej architektury tj. panel muzyczny, panel manipulacyjny, rury deszczowe, ławka z oparciem x 15 szt., kosz na śmieci x 7 szt., tablica przyrodnicza – owady x 2 szt., tablica przyrodnicza – ptaki x 2 szt., domek dla owadów – 4 szt., poidełko dla ptaków x 2 szt., karmnik dla ptaków x 2 szt., drewniany trejaż x 6 szt.
UWAGA: Elementy małej architektury: ławka z oparciem(15 szt.), kosz na śmieci (7 szt.) Zamawiający przekaże Wykonawcy - zostaną wydane Wykonawcy z magazynu własnego Zamawiającego.
- wykonanie 2 szt. stolików do gry w szachy, w tym jeden dostosowany dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz 3 szt. leżaków parkowych,
– wykonanie utwardzenia terenu - wykonane z nawierzchni z bez fazowej kostki betonowej w kolorze piaskowym, szarym, grafitowym o wym. 10x6x20 cm otoczonej obrzeżem betonowym o wym. 6x20x100 cm.
– wykonanie nawierzchni ze zrębek drewnianych,
– wykonanie nasadzenia 38 drzew, 3328 krzewów oraz wykonanie trawnika i łąk kwietnych,
– ułożenie agrowłókniny pod projektowanymi roślinami,
– obsypanie korą terenu pod projektowanymi roślinami.
- instalację oświetlenia parku pomiędzy ulicami Przedwiośnie i Dzionkarzy w Gliwicach.
1.2. Pielęgnacja wykonanej zieleni w okresie udzielonej gwarancji, to jest w ciągu 1 roku Pielęgnacja w okresie gwarancyjnym (1 rok) obejmuje:
- podlewanie nie rzadziej niż raz w tygodniu, w razie suszy i upałów dwa razy w tygodniu – decyzja należy do inwestora – w celu utrzymania należytego stanu uwilgotnienia gleby,
- koszenie trawy, nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie, w uzgodnieniu z inwestorem
- dosiewanie trawy – według potrzeb
- uzupełnianie obumarłego materiału roślinnego,
- uzupełnianie kory,
- zabezpieczenie na okres zimowy roślin o niewystarczającej mrozoodporności,
- monitorowanie i utrzymanie właściwego stanu opalikowania młodych drzew
Zabiegi pielęgnacyjne, przede wszystkim w pierwszym roku po posadzeniu, mają bardzo istotny wpływ na dalszy rozwój roślin. Należą do nich:
- podlewanie raz w tygodniu świeżo posadzonych roślin
- podlewanie co pewien czas (w okresach suszy),
- nawożenie w okresie wiosennym, przed rozpoczęciem wegetacji,
- cięcie, które należy wykonywać z uwzględnieniem właściwości i cech drzew, w celu zachowania indywidualnego charakteru i uniknięcia zniekształceń,
- odchwaszczanie gleby - cały teren inwestycji.
Integralną częścią niniejszej specyfikacji są:
1. Przedmiar robót.
2. Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót.
3. Dokumentacja techniczna
Uwaga: Wszystkie elementy składowe dokumentacji, tj. opis techniczny, część rysunkowa, specyfikacja techniczna i przedmiar robót stanowią komplet. Przy sporządzaniu oferty przetargowej oraz realizacji przedmiotu zamówienia, wszystkie elementy dokumentacji oraz uwagi z SIWZ należy rozpatrywać łącznie. Podane w przedmiarach podstawy wyceny nie są zobowiązujące dla Wykonawcy.
Istotne warunki zamówienia.
1. Zachowanie szczególnej ostrożności w trakcie wykonywania prac w obrębie istniejącego drzewostanu oraz systemów korzeniowych drzew. W razie potrzeby prace w sąsiedztwie korzeni wykonywać ręcznie.
2. Do wykonania robót należy stosować materiały określone w specyfikacji technicznej, posiadające certyfikat na znak bezpieczeństwa i deklaracje zgodności PN lub Aprobatą Techniczną.
3. Prace winny być realizowane zgodnie z zaleceniami producenta stosowanych materiałów i urządzeń. Sprzęt używany do realizacji robót winien być zgodny z instrukcją producenta.
4. Odbiór końcowy zostanie dokonany przez Komisję wyznaczoną przez Zamawiającego z udziałem Wykonawcy. Komisja dokona oceny jakości wykonanych robót na podstawie przedstawionych dokumentów, oceny wizualnej oraz zgodności wykonania robót z projektem wykonawczym, specyfikacją techniczną oraz przedmiarami robót.
Z czynności odbioru zostanie sporządzony protokół odbioru robót.
5. Wykonawca, który wygra postępowanie, przed podpisaniem umowy dostarczy kosztorys ofertowy.
Do odbioru Wykonawca zobowiązany jest przedstawić następujące dokumenty:
- certyfikaty i deklaracje zgodności na materiały i urządzenia zastosowane do wykonania robót
- oświadczenie kierownika budowy o zgodności wykonania robót z projektem budowlanym,
- dokumentację powykonawczą,
- wypełniony dziennik budowy
W czasie realizacji robót Wykonawca zobowiązany jest do:
1. Prowadzenia robót zgodnie z dokumentacją techniczną.
2. Prowadzenia robót pod nadzorem kierownika budowy posiadającego uprawnienia w specjalności konstrukcyjno - budowlane lub drogowe oraz kierownika robót posiadającego uprawnienia w specjalności elektrycznej
3. Stałego utrzymania porządku i ładu na terenie budowy,
4. Stałego dbania o to, aby środki transportowe wyjeżdżające z budowy nie zanieczyszczały okolicznych ulic. W razie potrzeby wykonawca zobowiązany jest do zorganizowania punktu mycia opon samochodów wyjeżdżających z budowy.
5. Oznakowania i odpowiedniego zabezpieczenia materiałów niezbędnych do wykonania prac,
6. Wykonywania prac w terminach uzgodnionych z inspektorem nadzoru.
7. Bieżącego wywozu odpadów i gruzu pochodzącego z rozbiórek,
8. Zagospodarowania odpadów powstałych w trakcie wykonywania prac zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie,
9. Oznakowania i zabezpieczenia miejsc prowadzenie robót zgodnie z obowiązującymi przepisami
10. Zgłaszania do odbioru poprzez wpis do dziennika budowy robót zanikających i ulegających zakryciu
11. Udziału w odbiorach robót zanikających, ulegających zakryciu, odbiorach częściowych i udziału w odbiorze końcowym.
12. Uzyskania na własny koszt wszelkich niezbędnych pozwoleń i uzgodnień.
13. Wykonawca jest zobowiązany do uzyskania zezwolenia zarządcy drogi na prowadzenia robót w pasie drogowym oraz zatwierdzić w Zarządzie Dróg Miejskich w Gliwicach projekt organizacji i zabezpieczenia robót w pasie drogowym, o ile istnieje taka potrzeba.
14. Do obowiązków Wykonawcy należy wystąpienie do PWiK Sp. z o.o. o sprawowanie nadzoru nad robotami i pokrycie kosztów nadzoru.
15. Należy umieścić w ofercie wycenę wykonania pod stolikami do gry w szachy utwardzenia z brukowej kostki betonowej o grubości 6 cm na podbudowie z tłucznia gr. 25 cm i obrzeży 30 x 8 cm na ławie betonowej. Powierzchnia utwardzenia 3 x 3 m.
16. W ofercie należy umieścić demontaż i utylizację znajdujących się na terenie inwestycji latarni i słupów po latarniach.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45112210-0 - Usuwanie wierzchniej warstwy gleby
45113000-2 - Roboty na placu budowy
77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych
77314100-5 - Usługi w zakresie trawników
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Cena najkorzystniejszej oferty przekracza kwotę jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.| 2022-05-11 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |