Odtworzenie systemu melioracyjnego z uwzględnieniem retencji, komunikacji i rekultywacji łąk w dolinie rowu Gł-1 (Głuszec) – budowa zastawek, przepustów, odbudowa dróg gruntowych
Miasto Poznań - Urząd Miasta Poznania
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00154805
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00154805/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-05-12 09:23
- Lokalizacja
- Poznań, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-31e3cb29-b4c2-11ec-97c7-b646b0ba23df
- Identyfikator
- 2090001440
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00154805 z dnia 2022-05-12 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Odtworzenie systemu melioracyjnego z uwzględnieniem retencji, komunikacji i rekultywacji łąk w dolinie rowu Gł-1 (Głuszec) – budowa zastawek, przepustów, odbudowa dróg gruntowych
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Poznań - Urząd Miasta Poznania
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631257822
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Kolegiacki 17
1.5.2.) Miejscowość: Poznań
1.5.3.) Kod pocztowy: 61-841
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zpb@um.poznan.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.poznan.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/poznan1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Odtworzenie systemu melioracyjnego z uwzględnieniem retencji, komunikacji i rekultywacji łąk w dolinie rowu Gł-1 (Głuszec) – budowa zastawek, przepustów, odbudowa dróg gruntowych2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-31e3cb29-b4c2-11ec-97c7-b646b0ba23df
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00154805
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-12
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00024984/12/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.26 Odtworzenie systemu melioracyjnego z uwzględnieniem retencji, komunikacji i rekultywacji łąk w dolinie rowu Gł-1 (Głuszec) z podziałem zadania na etapy
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00110722/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZPb-II.271.24.2022.MC
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem zamówienia jest „Odtworzenie systemu melioracyjnego z uwzględnieniem retencji, komunikacji i rekultywacji łąk w dolinie rowu Gł-1 (Głuszec) na działkach: nr 5/2, ark. 01, nr 7/1 i 9, ark. 04, obr. Głuszyna – własność Miasto Poznań” – budowa zastawek, przepustów, odbudowa dróg gruntowych, obejmujące wszelkie z nim związane roboty budowlane.
2) Na Przedmiot zamówienia składają się w szczególności:
a) kompleksowe wykonanie robót budowlanych w zakresie szczegółowo określonym w dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik nr 2 do umowy dot. wykonania:
- budowy zastawek piętrzących na rowie Gł-1 (Głuszec) w km 0+466 oraz w km 1+235,
- rozbiórkę istniejących budowli komunikacyjnych oraz budowę nowych przepustów zlokalizowanych w ciągu dróg gruntowych w km 0+434 oraz w km 1+223 rowu Gł-1 (Głuszec) wraz z odbudową dróg gruntowych,
b) sporządzenie dokumentacji powykonawczej, w tym wykonanie pełnej obsługi geodezyjnej wykonanych robót i przekazanie jej Zamawiającemu;
c) spełnienie warunków wynikających z obowiązujących przepisów prawa w zakresie uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu budowlanego i sporządzenie pełnowartościowej i kompletnej dokumentacji mającej na celu uzyskanie przez Wykonawcę w imieniu Zamawiającego i przekazanie Zamawiającemu ostatecznej i bezwarunkowej, prawomocnej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie Obiektu wybudowanego wskutek realizacji Przedmiotu Umowy;
d) udzielenie gwarancji i rękojmi na Przedmiot Zamówienia w szczególności na zastosowane materiały i zamontowane urządzenia i sprzęt oraz wykonane roboty budowlane;
e) świadczenie serwisu w ramach zaoferowanej ceny w okresie gwarancji
wraz z dokonywaniem okresowych przeglądów, prób i sprawdzeń wraz z częściami i materiałami eksploatacyjnymi, zgodnie z dalszymi postanowieniami Przedmiotu Zamówienia;
f) w przypadku zaistniałej konieczności opracowanie Projektów Wykonawczych wraz z niezbędnymi uzgodnieniami i decyzjami administracyjnymi dla zakresu niezbędnego do wykonania Przedmiotu Zamówienia w ramach Wynagrodzenia umownego.
3) Zamawiający wymaga, by Wykonawca wykonał roboty będące Przedmiotem Zamówienia zgodnie z wymogami określonymi w dokumentacji, zasadami wiedzy technicznej, sztuki inżynierskiej i budowlanej, powszechnie obowiązującymi przepisami prawa oraz części Dokumentacji projektowej w zakresie określonym w pkt 2) ppkt a) stanowiącej Załącznik nr 2 do Umowy, na którą składa się dokumentacja wymieniona w §1 ust. 4 Umowy.
4) Zamawiający wymaga, zapewnienie minimum 24-miesięcznego okresu gwarancji na wykonany przedmiot zamówienia, w szczególności na zastosowane materiały, zamontowane urządzenia i sprzęt oraz wykonane roboty budowlane i montażowe.
5) Szczegółowy opis warunków realizacji przedmiotu zamówienia określony został we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 8 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne:Zamawiający nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na sfinansowanie ww. zamówienia do cen ofert złożonych w niniejszym postępowaniu.
Uzasadnienie prawne:
Art. 255 pkt 3) ustawy („Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.”)
| 2022-05-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |