Budowa stałej, 4- rzędowej, zadaszonej trybuny w formie zaprojektuj i wybuduj przy boisku sportowym KS Wolni Kłaj w miejscowości Kłaj, gmina Kłaj
GMINA KŁAJ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00154855
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00154855/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-05-12 09:36
- Lokalizacja
- Kłaj, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-67669784-c4a4-11ec-aa46-6a814e8de928
- Identyfikator
- 6831511752
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00154855 z dnia 2022-05-12 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa stałej, 4- rzędowej, zadaszonej trybuny w formie zaprojektuj i wybuduj
przy boisku sportowym KS Wolni Kłaj w miejscowości Kłaj, gmina Kłaj
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KŁAJ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351555980
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 655
1.5.2.) Miejscowość: Kłaj
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-015
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski
1.5.7.) Numer telefonu: 12 284 11 08
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ugk@klaj.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.klaj.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://bip.malopolska.pl/ugklaj,m,402302,2022.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa stałej, 4- rzędowej, zadaszonej trybuny w formie zaprojektuj i wybudujprzy boisku sportowym KS Wolni Kłaj w miejscowości Kłaj, gmina Kłaj
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-67669784-c4a4-11ec-aa46-6a814e8de928
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00154855
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-12
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00041634/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Budowa trybuny sportowej przy boisku w Kłaju
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00134087/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: In.271.15.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem inwestycji jest wykonanie stałej, 4-rzędowej, zadaszonej trybuny przy boisku sportowym KS Wolni Kłaj w
miejscowości Kłaj, gmina Kłaj. Inwestycja będzie prowadzona w formule zaprojektuj i wybuduj. Podstawą do wykonania
projektu a następnie zrealizowania robót budowalnych jest Program Funkcjonalno-Użytkowy. Przedmiotem zamówienia jest
opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej, uzyskanie przez Wykonawcę stosownych pozwoleń dla
w/w zadania oraz wykonanie robót budowlanych związanych z jego realizacją.
Zakres zamówienia obejmuje w szczególności:
a) wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej, przy uwzględnieniu wytycznych, wymagań i warunków programu
funkcjonalno-użytkowego, potrzebnej do wykonania kompleksowych robót i uzyskania ostatecznych decyzji niezbędnych do
dopuszczenia obiektu do użytkowania i eksploatacji wraz z przekazaniem tych decyzji Zamawiającemu w terminie realizacji
umowy;
b) wykonanie projektów wykonawczych dla wszystkich branż, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót
budowlanych oraz wykonanie innych opracowań jeżeli konieczność ich wykonania będzie wynikać z dokumentacji,
warunków technicznych lub uzgodnień,
c) sporządzenie przedmiarów i kosztorysów zgodne z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia
2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów
prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz.U.
2021 poz. 2458).
d) pozyskanie wszystkich uzgodnień, warunków technicznych, zezwoleń, pozwoleń, koniecznych do wykonania zadania,
e) opracowanie uzupełniających rozwiązań projektowych, koniecznych do wykonania robót budowlanych, zgodnie z
obowiązującymi przepisami i normami technicznymi,
f) prowadzenie obsługi geodezyjnej,
g) wykonanie opracowań oraz czynności prawnych koniecznych dla realizacji przedmiotu umowy, w tym uzyskania decyzji
administracyjnych niezbędnych do dopuszczenia obiektu do użytkowania i eksploatacji (w tym pozwolenia na użytkowanie
obiektu, jeśli jest wymagane lub zawiadomienia o zakończeniu robót/budowy),
h) sporządzenie kompletnej dokumentacji powykonawczej i przekazanie jej Zamawiającemu,
i) inne niezbędne czynności wymagane przepisami prawa, a związane z realizacją przedmiotu umowy,
j) wykonanie robót budowlanych niezbędnych do wykonania przedmiotu umowy na podstawie dokumentacji projektowej lit.
a, zgodnie z zasadami wiedzy technicznej oraz z obowiązującymi w Unii Europejskiej oraz w Rzeczypospolitej Polskiej
przepisami prawa powszechnie obowiązującego,
k) zagospodarowanie terenu budowy, jego zabezpieczenie oraz zorganizowanie we własnym zakresie zaplecza budowy
l) zapewnienie nadzoru autorskiego
m) przekazanie Zamawiającemu praw autorskich do sporządzonej dokumentacji projektowej oraz do wszelkich opracowań
sporządzonych w ramach niniejszej umowy.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Program funkcjonalno-użytkowy (załącznik nr 9 do SWZ).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45261200-6 - Wykonywanie pokryć dachowych i malowanie dachów
45262310-7 - Zbrojenie
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45312311-0 - Montaż instalacji piorunochronnej
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
77211400-6 - Usługi wycinania drzew
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Otwarcia ofert dokonano w dniu 10.05.2022 r. Zamawiający udostępnił informację z otwarcia ofert na stronie internetowej prowadzonego postępowania w dniu 12.05.2022 r.Na wykonanie zamówienia Zamawiający przeznaczył kwotę 400 000,00 zł. W postępowaniu wpłynęła dwie oferty, a oferta zawierająca najniższą cenę wyniosła 733 246,79 zł. Zamawiający nie mógł zwiększyć kwoty przeznaczonej na wykonanie zamówienia.
W związku z powyższym Zamawiający unieważnił postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 i 6 ustawy Pzp.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 733246,79 PLN
| 2022-05-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |