„Budowa sieci logicznej wraz z przeniesieniem serwerowni, likwidacja zbędnego okablowania istniejącej sieci w budynku Urzędu Miasta Chełmna, ul. Dworcowa 1, 86-200 Chełmno”
Gmina Miasto Chełmno
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00154869
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00154869/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-05-12 09:40
- Lokalizacja
- Chełmno, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ae1743ca-b013-11ec-baa2-b6d934483bfb
- Identyfikator
- 8751003167
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00154869 z dnia 2022-05-12 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa sieci logicznej wraz z przeniesieniem serwerowni, likwidacja zbędnego okablowania istniejącej sieci w budynku Urzędu Miasta Chełmna, ul. Dworcowa 1, 86-200 Chełmno”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Chełmno
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871118483
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Dworcowa 1
1.5.2.) Miejscowość: Chełmno
1.5.3.) Kod pocztowy: 86-200
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL616 - Grudziądzki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: informatyk@chelmno.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://chelmno.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Budowa sieci logicznej wraz z przeniesieniem serwerowni, likwidacja zbędnego okablowania istniejącej sieci w budynku Urzędu Miasta Chełmna, ul. Dworcowa 1, 86-200 Chełmno”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ae1743ca-b013-11ec-baa2-b6d934483bfb
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00154869
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-12
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00039206/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 Rozbudowa sieci logicznej w budynku Urzędu Miasta wraz z modernizacją serwerowni
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00103623/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OR.271.1.2022.PG
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest budowa sieci logicznej, monitoringu wizyjnego urzędu (CCTV), przeniesienie serwerowni oraz likwidacja zbędnego okablowania istniejącej sieci oraz kamer monitoringu wizyjnego budynku Urzędu Miasta Chełmna, ul. Dworcowa 1, 86-200 Chełmno.
1) Dla potrzeb budynku zaprojektowano przebudowę istniejącej sieci. Modernizacja polega na przebudowie istniejących szaf telekomunikacyjnych, poprowadzenie nowych pionów oraz doprowadzenie nowych kabli do gniazd teleinformatycznych, montaż kamer CCTV, usunięcie zbędnego okablowania i tras po nich, konfiguracja urządzeń aktywnych sieci w tym rejestratora CCTV zgodnie z zaleceniami Zamawiającego, szczegółowo opisanej w Szczegółowej Specyfikacji Technicznej - załącznik nr 9.
2) Prace należy rozpocząć od wymiany skrzynek elektrycznych na szafy teleinformatyczne 18U. Pomiędzy PPD i GPD wybudować światłowód jednomodowy i zakończyć jego końce na przełącznicach. Od każdego gniazda do odpowiednich szaf, kable prowadzić w korytkach plastikowych natynkowo, wypełniając je kablami w 80 % (20 % przestrzeni należy zostawić jako zapas umożliwiający przyszłą rozbudowę sieci).
3) Zamawiający żąda, aby wszystkie komponenty toru transmisyjnego pochodziły z jednolitej oferty producenta systemu okablowania i spełniały wymagania do objęcia wykonanej instalacji bezpłatną, co najmniej 25-letnią gwarancją systemową, która nie wymaga dodatkowych przeglądów, potwierdzoną certyfikatem gwarancyjnym producenta systemu.
4) Prace instalacyjne należy zorganizować tak, aby Zamawiający w godzinach pracy nie był pozbawiony usług sieciowych. Organizacja robót i zabezpieczenie placu budowy musi uwzględniać fakt, że prace będą realizowane na funkcjonującym obiekcie.
5) Wywózka i utylizacja odpadów budowlanych i likwidowanych instalacji, leży po stronie Wykonawcy.
6) Wykonawca wraz z Zamawiającym zapewnia możliwość przeprowadzenia nadzoru/kontroli, przez upoważnionego pracownika producenta okablowania strukturalnego, na każdym etapie prac, udzielającego gwarancji producenta, na całość toru transmisyjnego.
7) W celu pełnej analizy i rzetelnej wyceny realizacji zadania, Zamawiający nie udostępnia przedmiaru robót. Kalkulację kosztów należy przygotować na podstawie Szczegółowej Specyfikacji Technicznej stanowiącej załącznik nr 9 do SWZ oraz wizji lokalnej budynku Urzędu Miasta Chełmna.
8) Wykonawca będzie zobowiązany do wykonania robót budowlanych zgodnie z polskim prawem, a w szczególności z przepisami techniczno-budowlanymi, normami okablowania strukturalnego, normami referencyjnymi w z zakresie instalacji i pomiarów, przepisami dotyczącymi samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie oraz przepisami dotyczącymi wyrobów, materiałów stosowanych w budownictwie, w tym w szczególności ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. z 2020 r. poz. 1333), ustawie z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz. U. z 2020 r. poz. 1740) i ustawie z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1129).
9) Wykonawca wykona zamówienie z materiałów własnych, fabrycznie nowych.
10) Udzielenia gwarancji:
- min. 36 miesięcy od daty podpisania protokołu odbioru przedmiotu umowy - gwarancji wykonania całego przedmiotu zamówienia;
- min. 24 miesięcy rękojmi za wady;
11) Gwarancja producenta:
Całość rozwiązania ma być objęta jednolitą, spójną min. 25-letnią gwarancją systemową producenta, obejmującą całą część transmisyjną wraz z kablami krosowymi i innymi elementami dodatkowymi. Gwarancja ma być udzielona przez producenta bezpośrednio klientowi końcowemu.
Gwarancja systemowa musi obejmować:
a) Gwarancję produktową (Producent zagwarantuje, że jeśli w jego produktach podczas dostawy, instalacji bądź min. 25-letniego czasu eksploatacji wykryte zostaną wady lub usterki fabryczne, to produkty te zostaną naprawione bądź wymienione).
b) Gwarancję parametrów łącza (Producent zagwarantuje, że łącze stałe bądź kanał transmisyjny zbudowany z jego komponentów przez okres 25 lat będzie charakteryzował się parametrami transmisyjnymi stawiane przez normę ISO/IEC11801 3rd edition:2017 dla klasy EA w przypadku okablowania poziomego oraz klasy I wg. ISO/IEC11801 3rd edition:2017 oraz ISO/IEC TR11801-9909 w przypadku okablowania wewnątrz serwerowni).
c) Wieczystą gwarancję aplikacji (Producent zagwarantuje, że jego system okablowania przez okres "życia" zainstalowanej sieci będą pracowały dowolne aplikacje (współczesne i stworzone w przyszłości), które zaprojektowane były (lub będą) dla systemów okablowania klasy EA oraz klasy I (w rozumieniu normy ISO/IEC 11801 ed.3 i ISO/IEC TR11801-9909).
Wymagana gwarancja ma być bezpłatną usługą serwisową oferowaną Użytkownikowi końcowemu (Zamawiającego) przez producenta okablowania. Ma obejmować swoim zakresem całość systemu okablowania od Głównego Punktu Dystrybucyjnego, Piętrowego Punktu Dystrybucyjnego do gniazda Użytkownika, całość okablowania szkieletowego i poziomego. W celu uzyskania tego rodzaju gwarancji Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w szczegółowych specyfikacjach technicznych oraz projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących załącznik do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
32323500-8 - Urządzenia do nadzoru wideo
32410000-0 - Lokalna sieć komputerowa
32420000-3 - Urządzenia sieciowe
32424000-1 - Infrastruktura sieciowa
45314320-0 - Instalowanie okablowania komputerowego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba, że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 630638,76 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 867150,00 PLN
| 2022-05-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |