Wymianę instalacji elektrycznej wraz z robotami towarzyszącymi w komunalnych lokalach mieszkalnych zarządzanych przez ZBiLK w Szczecinie w podziale na dwie części
Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00154878
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00154878/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-05-12 09:42
- Lokalizacja
- Szczecin, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4f6a8cbc-cf87-11ec-9ed6-82024ae9c4d2
- Identyfikator
- 8513163987
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00154878 z dnia 2022-05-12 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wymianę instalacji elektrycznej wraz z robotami towarzyszącymi w komunalnych lokalach mieszkalnych zarządzanych przez ZBiLK w Szczecinie w podziale na dwie części
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 321243470
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Mariacka 25
1.5.2.) Miejscowość: Szczecin
1.5.3.) Kod pocztowy: 70-546
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL424 - Miasto Szczecin
1.5.7.) Numer telefonu: 91 48 86 346
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: borek@zbilk.szczecin.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zbilk.szczecin.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/zbilk_szczecin1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wymianę instalacji elektrycznej wraz z robotami towarzyszącymi w komunalnych lokalach mieszkalnych zarządzanych przez ZBiLK w Szczecinie w podziale na dwie części2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4f6a8cbc-cf87-11ec-9ed6-82024ae9c4d2
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00154878
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-12
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00007370/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.25 Wymiana instalacji elektrycznej w lokalach mieszkalnych należących do zasobów ZBiLK
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00150064/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZBiLK.DZP.EBo.171-25-TP/22
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 65174,80 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Wymiana instalacji elektrycznej w lokalach mieszkalnych przy ul. Bandurskiego 29 m2; ul. Barbary 5 m.15; ul. Kolumba 6 m.294.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
4.5.5.) Wartość części: 43971,26 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Wymiana instalacji elektrycznej w lokalach mieszkalnych przy ul. Studziennej 15 m.4; ul. Studziennej 15 m.234.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
4.5.5.) Wartość części: 21203,54 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie zostało wszczęte w dniu 10.05.2022. Dnia 11.05.2022 Zamawiający zauważył, że na stronie internetowej prowadzonego postępowania, w załączniku nr 6 do swz - dokumentacja projektowa zamieścił kosztorysy inwestorskie. Ujawnienie kosztorysów inwestorskich na stronie internetowej przed terminem otwarcia ofert, które to ujawnienie nastąpiło na skutek omyłki Zamawiającego, stanowi naruszenie przepisów ustawy Pzp oraz stanowi nieusuwalną wadę w postępowaniu, która uniemożliwia zawarcie umowy niepodlegającej unieważnieniu. Udostępnienie kosztorysu inwestorskiego należy uznać za czyn, który mógł mieć wpływ na wynik postępowania, bowiem każdy zainteresowany postępowaniem wykonawca został poinformowany o wycenach dokonanych przez zamawiającego, co mogłoby mieć wpływ na wycenę ofert oraz cenę zaproponowaną przez wykonawców. To z kolei mogłoby prowadzić do unieważnienia umowy na podstawie art. 457 ust. 1 pkt 1) ustawy Pzp, zgodnie z którym jeżeli zamawiający z naruszeniem ustawy udzielił zamówienia umowa podlega unieważnieniu. Nie ulega również wątpliwości, że zaistniała wada jest nieusuwalna. Biorąc pod uwagę powyższe okoliczności Zamawiający unieważnia w oparciu o postanowienia art. 255 pkt 6) ustawy Pzp w związku z art. 457 ust. 1 pkt 1) ustawy Pzp, zgodnie z którym zamawiający unieważnia postępowanie, które obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego. Umowa podlega unieważnieniu, jeżeli zamawiający z naruszeniem ustawy udzielił zamówienia (…);
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 0
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 0
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 0
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie zostało wszczęte w dniu 10.05.2022. Dnia 11.05.2022 Zamawiający zauważył, że na stronie internetowej prowadzonego postępowania, w załączniku nr 6 do swz - dokumentacja projektowa zamieścił kosztorysy inwestorskie. Ujawnienie kosztorysów inwestorskich na stronie internetowej przed terminem otwarcia ofert, które to ujawnienie nastąpiło na skutek omyłki Zamawiającego, stanowi naruszenie przepisów ustawy Pzp oraz stanowi nieusuwalną wadę w postępowaniu, która uniemożliwia zawarcie umowy niepodlegającej unieważnieniu. Udostępnienie kosztorysu inwestorskiego należy uznać za czyn, który mógł mieć wpływ na wynik postępowania, bowiem każdy zainteresowany postępowaniem wykonawca został poinformowany o wycenach dokonanych przez zamawiającego, co mogłoby mieć wpływ na wycenę ofert oraz cenę zaproponowaną przez wykonawców. To z kolei mogłoby prowadzić do unieważnienia umowy na podstawie art. 457 ust. 1 pkt 1) ustawy Pzp, zgodnie z którym jeżeli zamawiający z naruszeniem ustawy udzielił zamówienia umowa podlega unieważnieniu. Nie ulega również wątpliwości, że zaistniała wada jest nieusuwalna. Biorąc pod uwagę powyższe okoliczności Zamawiający unieważnia w oparciu o postanowienia art. 255 pkt 6) ustawy Pzp w związku z art. 457 ust. 1 pkt 1) ustawy Pzp, zgodnie z którym zamawiający unieważnia postępowanie, które obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego. Umowa podlega unieważnieniu, jeżeli zamawiający z naruszeniem ustawy udzielił zamówienia (…);
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 0
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 0
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 0
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Przedmiotowe postępowanie zostało wszczęte w dniu 10.05.2022 r. przez zamieszczenie ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych oraz SWZ na stronie internetowej prowadzonego postępowania tj. https://platformazakupowa.pl/pn/zbilk_szczecin. Unieważnione zostało w dniu 11.05.2022 r.| 2022-05-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |