Przebudowa i rozbudowa Szkoły Podstawowej w Tłokach
GMINA WOLSZTYN
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00154993
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00154993/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-05-12 10:08
- Lokalizacja
- Wolsztyn, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3dbee320-b4d0-11ec-9f44-6e63702cb2f7
- Identyfikator
- 9231658141
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00154993 z dnia 2022-05-12 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa i rozbudowa Szkoły Podstawowej w Tłokach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA WOLSZTYN
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970770706
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 1
1.5.2.) Miejscowość: Wolsztyn
1.5.3.) Kod pocztowy: 64-200
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński
1.5.7.) Numer telefonu: 683474500
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@wolsztyn.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.bip.wolsztyn.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://bip.wolsztyn.pl/m,115,przetargi.html?page=11.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa i rozbudowa Szkoły Podstawowej w Tłokach2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3dbee320-b4d0-11ec-9f44-6e63702cb2f7
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00154993
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-12
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00024542/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.19 Przebudowa i rozbudowa szkoły podstawowej w Tłokach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00111456/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IN.271.5.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 2237940,10 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa i rozbudowa Szkoły Podstawowej w Tłokach”. Zadanie obejmuje kompleksową modernizację budynku, jego rozbudowę i częściową nadbudowę, dostosowanie budynku do obowiązujących warunków ochrony przeciwpożarowej oraz zaadaptowanie istniejącej powierzchni mieszkalnej na cele oświatowe.
2.Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności :
W zakres przedmiotowego zamówienia wchodzi przebudowa istniejącego budynku szkoły podstawowej, nadbudowa istniejącej części 1-kondygnacyjnej, rozbudowa budynku o pomieszczenia komunikacji z klatką schodową, pomieszczenia przystosowane do wydawania posiłków z dostawy zewnętrznej na parterze oraz toalety na drugiej kondygnacji, zmiana sposobu użytkowania części mieszkalnej budynku na cele oświatowe, dostosowanie pierwszej kondygnacji do potrzeb oddziałów i punktów przedszkolnych.
Zakres robót obejmuje m.in. wyposażenie obiektu w instalacje wewnętrzne:
-elektryczną,
-odgromową,
-teletechniczną,
-wodociągową,
-hydrantów wewnętrznych,
-kanalizacyjną,
-wentylacji, w tym mechanicznej z odzyskiem ciepła,
-grzewczą (z wykorzystaniem części istniejących urządzeń, w szczególności dwóch kotłów gazowych i zasobnika CWU).
W dokumentacji technicznej przewidziano następujące roboty budowlane:
- roboty rozbiórkowe, w tym demontaż schodów drewnianych, rozbiórkę/skucie posadzek, rozbiórkę podsufitki i sufitów podwieszanych, rozbiórkę stropodachu nad częścią parterową, demontaż całej stolarki okiennej i drzwiowej,
- dobudowa od strony południowej dwukondygnacyjnej części komunikacyjnej z nową klatką schodową żelbetową i pomieszczeniami przeznaczonymi do odbioru i wydawania posiłków z dostawy zewnętrznej – w technologii tradycyjnej murowanej z bloczków z betonu komórkowego, strop z płyt kanałowych sprężonych, dach dwuspadowy w konstrukcji drewnianej z pokryciem z dachówki ceramicznej
- nadbudowę istniejącej części jednokondygnacyjnej celem dostosowania wysokości pomieszczeń do warunków technicznych – w technologii tradycyjnej murowanej z bloczków z betonu komórkowego, stropodach z płyt kanałowych sprężonych z pokryciem papowym,
- demontaż istniejących podłóg na pierwszej kondygnacji oraz wykonanie nowej konstrukcji podłogi na gruncie,
- izolację termiczną ścian fundamentowych, ścian kondygnacji od strony wewnętrznej z mineralnych płyt termoizolacyjnych z lekkiej odmiany betonu komórkowego, posadzek oraz dachu,
- wykonanie zabezpieczenia p.poż. istniejących i projektowanych (w miejscu rozbiórki klatki schodowej) stropów drewnianych (obustronne obłożenie płytą ogniochronną) i belek stalowych,
- montaż podciągów stalowych oraz wzmocnień istniejących belek stropowych i płatwi pośrednich,
- wymianę wszystkich elementów stolarki okiennej i drzwiowej – UWAGA! JEST TO ZMIANA DO PROJEKTU BUDOWLANEGO I WYKONAWCZEGO, wszystkie okna, które nie znajdują się w zestawieniu stolarki okiennej podlegają wymianie na okna wykonane z profili PVC ze szkleniem potrójnym o parametrach zgodnych z obowiązującymi warunkami technicznymi,
- prace związane z zagospodarowaniem terenu – rozbiórkę istniejących utwardzeń, przebudowę istniejących przyłączy – wodociągowego i gazowego (wg wytycznych i pod nadzorem Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Wolsztynie i Polskiej Spółki Gazownictwa oddział Wolsztyn), budowę instalacji kanalizacji deszczowej z włączeniem do kanalizacji deszczowej w drodze powiatowej, likwidację istniejącego przyłącza napowietrznej linii energetycznej oraz wykonanie złącza kablowo-pomiarowego, wykonanie chodników i opaski wokół budynku,
- prace wykończeniowe, w tym montaż wykładziny podłogowej typu PCV homogenicznej.
Parametry techniczne obiektu wg projektu budowlanego po rozbudowie, przebudowie i nadbudowie:
POWIERZCHNIA ZABUDOWY – 320,03 m2,
POWIERZCHNIA ZABUDOWY DLA CZĘŚCI ROZBUDOWYWANEJ – 39,11 m2,
POWIERZCHNIA UŻYTKOWA – 422,76 m2,
KUBATURA BUDYNKU – 2 939,36 m3,
LICZBA KONDYGNACJI – 2/1.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45214200-2 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych ze szkolnictwem
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3200000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3291480,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3200000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Dawid Szłapka FIRMA OGÓLNOBUDOWLANA DAW-BUD
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6981653672
7.3.3) Ulica: UL. Długa
7.3.4) Miejscowość: Kokorzyn
7.3.5) Kod pocztowy: 64-000
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-05-12
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3200000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 180 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2022-05-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |