Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn „Rozbudowa drogi gminnej nr 362664K ul. Parkowa”.
Gmina Miasto Nowy Targ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00155253
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00155253/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-05-12 10:57
- Lokalizacja
- Nowy Targ, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-534062ec-c147-11ec-aa46-6a814e8de928
- Identyfikator
- 7350014012
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00155253 z dnia 2022-05-12 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn „Rozbudowa drogi gminnej nr 362664K ul. Parkowa”.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Nowy Targ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491893256
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Krzywa 1
1.5.2.) Miejscowość: Nowy Targ
1.5.3.) Kod pocztowy: 34-400
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL219 - Nowotarski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: umnt@um.nowytarg.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.nowytarg.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/nowytarg1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn „Rozbudowa drogi gminnej nr 362664K ul. Parkowa”.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-534062ec-c147-11ec-aa46-6a814e8de928
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00155253
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-12
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00016844/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Rozbudowa drogi gminnej ul. Parkowa w Nowym Targu -
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00130639/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.13.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Rozbudowa drogi gminnej nr 362664K ul. Parkowa”.
2. Roboty dotyczą w szczególności: rozbudowy ulicy Parkowej w Nowym Targu (droga klasy D) na długości ok. 354 m orientacyjnie na odcinku od rejonu skrzyżowania z ul. Krótką do ul. Krakowskiej (droga krajowa DK 47 -„Zakopianka”) z przebudową na mini rondo skrzyżowania z ul. Krótką (droga gminna) oraz przebudową skrzyżowania z drogą krajową, ul. Krakowską.
3. Roboty budowlane obejmują między innymi wykonanie:
1/ robót rozbiórkowych, w tym: frezowania nawierzchni asfaltowych, rozbiórki nawierzchni z kostki brukowej, rozebrania krawężników i obrzeży, rozbiórki ogrodzeń i altany śmietnikowej, rozebrania barier stalowych,
2/ robót ziemnych,
3/ kanalizacji deszczowej z elementami odwodnienia drogi,
4/ przebudowy sieci wodociągowej,
5/ przebudowy sieci teletechnicznej,
6/ przebudowy sieci elektroenergetycznej,
7/ przebudowy sieci gazowej,
8/ oświetlenia ulicznego,
9/ kanału technologicznego,
10/ obustronnych chodników,
11/ miejsc postojowych i przebudowy zjazdów,
12/ pełnej konstrukcji jezdni o nawierzchni asfaltowej,
13/ elementów organizacji i bezpieczeństwa ruchu drogowego,
14/ rekultywacji terenu i wykonanie zieleńców,
15/ skrzyżowania typu mini rondo z ul. Krótką,
16/ skrzyżowania z ul. Krakowską z budową dodatkowego pasa ruchu (do zjazdu z drogi krajowej na ul. Parkową).
4. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określa dokumentacja projektowa opracowana przez firmę: „Specjalistyczne Biuro Inwestycyjno-Inżynierskie PROSTA-PROJEKT”, Piotrkowice, ul. Kielecka 37, 26-020 Chmielnik
5. Inwestycja współfinansowana w Funduszu Dróg Samorządowych.
6. Inne postanowienia dotyczące przedmiotu zamówienia:
1/ rozliczenie robót budowlanych kosztorysowe, przy składnikach cenotwórczych podanych w ofercie do postępowania, w formie rozliczenia kosztorysem powykonawczym,
2/ za roboty nie wykonane jako zbędne, choć objęte kosztorysem ofertowym oraz specyfikacją wynagrodzenie nie przysługuje,
3/ wynagrodzenie częściowe wykonawcy będzie płatne poprzez faktury częściowe wystawione na podstawie protokołów odbioru częściowego,
4/ zamawiający może żądać od wykonawcy dostarczenia dodatkowych dokumentów, albo też sporządzania ich w określonej formie w związku z uzasadnionymi potrzebami zamawiającego,
5/ roboty należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową, zezwoleniem na realizację inwestycji drogowej oraz z zachowaniem warunków wynikających z norm technicznych wykonania i odbioru robot budowlanych oraz zgodnie z zasadami wiedzy technicznej,
6/ wykonawca jest odpowiedzialny za zapewnienie bezpiecznych warunków na placu budowy i w jego otoczeniu. Musi zapewnić przejazd pojazdom służb specjalnych i bezpieczną niezbędną komunikację w tym szczególnie do zakładu energetycznego i urzędu skarbowego,
7/ wykonawca na własny koszt wykona projekty tymczasowej organizacji ruchu na czas prowadzenia robót zarówno w zakresie drogi krajowej i gminnej z ich zatwierdzeniem przez organy zarządzające ruchem tj. GDDKiA i PZD w Nowym Targu, (zapewniający utrzymanie ciągłości ruchu pieszych i komunikacji samochodowej ze szczególnym uwzględnieniem dostępu do zakładu energetycznego i urzędu skarbowego). Wykonawca poniesie wszelkie koszty związane z prowadzeniem tej organizacji. Wykonawca poinformuje przez środki masowego przekazu o terminie jej wprowadzenia i utrudnieniach w ruchu wynikających z wykonywania przedmiotowych robót budowlanych,
8/ wykonawca na własny koszt uzyska aktualizację projektów docelowej organizacji ruchu w zakresie drogi krajowej i gminnej z ich zatwierdzeniem przez organy zarządzające ruchem tj. GDDKiA i PZD w Nowym Targu. Zgodnie z tym projektem organizację tą wykona (łącznie ze zgłoszeniem zamiaru jej wprowadzenia i jej odbiorem),
9/ wykonawca opracuje wymagane dokumenty, uzyska w GDDKiA warunki prowadzenia robót i zajęcia pasa drogi krajowej, dokona protokolarnego przejęcia i przekazania tego pasa i poniesie wszelkie koszty w tym zakresie,
10/ wykonawca przyjmuje do wykonania pełny zakres robót przedstawiony w przedmiocie zamówienia, także tych nie wymienionych w projekcie ani innych dokumentach, a niezbędnych do realizacji zamówienia,
11/ wykonawca poniesie wszelkie niezbędne koszty związane z realizacją przedmiotowych robót budowlanych, w tym również: koszty badań i sprawdzeń, zaopatrzenia w konieczne media, opłaty za nadzory i inne na rzecz gestorów sieci, itd. i muszą one być uwzględnione w oferowanej przez wykonawcę cenie,
12/ wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za szkody i następstwa nieszczęśliwych wypadków wynikające z nieprawidłowego wykonania prac lub niewłaściwego oznakowania i zabezpieczenia miejsca wykonywania prac,
13/ wykonawca jest odpowiedzialny za zapewnienie bezpiecznych warunków na placu budowy i w jego otoczeniu,
14/ wykonawca zobowiązany jest do zawarcia umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej za szkody oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków,
15/ wykonawca ma obowiązek znać i stosować w czasie prowadzenia prac przepisy dotyczące ochrony środowiska naturalnego i bezpieczeństwa ruchu. Opłaty i kary za przekroczenie w trakcie realizacji prac norm określonych w odpowiednich przepisach dotyczących ochrony środowiska naturalnego i ruchu poniesie wykonawca,
16/ wszelkie niezbędne materiały posiadające certyfikaty jakości lub deklaracje zgodności potwierdzające stosowanie w budownictwie zabezpiecza wykonawca na własny koszt,
17/ wykonawca zabezpiecza miejsce i ponosi koszty wywozu ziemi, gruzu, elementów z rozbiórki itd., łącznie z ich składowaniem, zagospodarowaniem czy też utylizacją,
18/ zamawiający może zakwalifikować materiały pochodzące z rozbiórki do wykorzystania na własne potrzeby, w takim wypadku wykonawca ponosi koszty transportu tych materiałów (z załadunkiem i wyładunkiem) na miejsce wskazane przez zamawiającego na odległość do 5 kilometrów od placu budowy,
19/ wykonawca jest zobowiązany do dokonywania przebudowy kolidującej infrastruktury z zachowaniem warunków technicznych oraz ustaleń zawartych w porozumieniach zamawiającego w tej sprawie z gestorami sieci. Wykonawca przed przystąpieniem do robót ustali z poszczególnymi zarządcami sieci ich aktualny przebieg. Działając w imieniu zamawiającego poniesie koszty na sporządzenie niezbędnej dokumentacji projektowej i jej uzgodnienie umożliwiające wykonanie i odbiór robót związanych z usunięciem kolizji. Wykonawca ponosi również wszelkie koszty na rzecz gestorów sieci (nadzór, dokumentacja powykonawcza, odbiory techniczne itd.) wynikające z realizacji przedmiotu umowy,
20/ na chodnikach należy zastosować kostkę brukową fazowaną. Dodatkowo do uwzględnienia cenowego na chodnikach pasek z kostki czerwonej (ażurowy co druga kostka) wzdłuż krawężnika,
21/ na studniach rewizyjnych kanalizacyjnych deszczowej należy zastosować włazy żeliwne
z napisem „Miasto - Nowy Targ” (należy uwzględnić przy wycenie),
22/ wykonawca zapewni pełna obsługę geodezyjną inwestycji aż do uzyskania geodezyjnego operatu powykonawczego z klauzulą Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjno-Kartograficznej wraz z założeniem reperów roboczych i wytyczeniem głównych osi. Operat geodezyjny należy dostarczyć również w wersji cyfrowej w plikach dwg. i pdf.
23/ po zakończeniu robót budowlanych wykonawca działając w imieniu zamawiającego złoży stosowny wniosek z kompletem wymaganych dokumentów i uzyska decyzję pozwolenia na użytkowanie przedmiotowej inwestycji lub dokona skutecznego zawiadomienia o zakończeniu budowy uprawniającego zamawiającego do użytkowania inwestycji.
24/ wykonawca udzieli minimum 5 letniego okresu rękojmi i gwarancji na wykonane roboty i na roboty budowlane i wbudowane materiały,
25/ w specyfikacji warunków zamówienia oraz we wszystkich dokumentach stanowiących załączniki do specyfikacji warunków zamówienia (specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych) wskazane znaki towarowe, patenty, pochodzenie lub normy, specyfikacje, systemy należy rozumieć jako przykładowe i należy je rozpatrywać z wyrazem „lub równoważne” albo „nie gorsze niż”.
Zamawiający, mając na uwadze, że jeżeli w jakimkolwiek miejscu specyfikacji warunków zamówienia oraz jej załącznikach zostały wskazane nazwy producenta, nazwy własne, znaki towarowe, patenty lub pochodzenie materiałów służących do wykonania robót budowlanych będących przedmiotem zamówienia – dopuszcza możliwość zastosowania materiałów równoważnych. Oznacza to, że przewidziane przez wykonawcę do zastosowania na etapie realizacji robót urządzenia i materiały powinny spełniać co najmniej parametry określone w dokumentacji projektowej, szczegółowej specyfikacji technicznej i nie powinny być gorsze od jej założeń. Zamawiający dopuszcza wszelkie rynkowe odpowiedniki o parametrach równych lub lepszych niż wskazane. Ciężar udowodnienia, że materiał (wyrób) jest równoważny w stosunku do wymogu określonego przez zamawiającego spoczywa na składającym ofertę. W takim wypadku wykonawca musi przedłożyć odpowiednie dokumenty opisujące parametry techniczne, wymagane prawem certyfikaty i inne dokumenty dopuszczające dane materiały (wyroby) do użytkowania, oraz pozwalające jednoznacznie stwierdzić, że są one rzeczywiście równoważne lub lepsze. Wszystkie materiały, które będą wbudowane lub zainstalowane, muszą wcześniej być zaakceptowane przez zamawiającego w formie pisemnej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45231110-9 - Roboty budowlane w zakresie kładzenia rurociągów
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
45236000-0 - Wyrównywanie terenu
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie prowadzone w trybie podstawowym unieważnia się na podstawie art. 255 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2021 r. poz. 1129) ponieważ nie złożono żadnej oferty.| 2022-05-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |