Rozbudowa drogi gminnej nr 460139W (ul. Leśna ) w Bieżuniu

Gmina Bieżuń

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00156030
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00156030/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-05-12 13:26
Lokalizacja
Bieżuń, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ba3814c0-c212-11ec-b879-9a86e5ac3946
Identyfikator
5110265245
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty w zakresie usuwania glebyRoboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznychRoboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00156030 z dnia 2022-05-12

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa drogi gminnej nr 460139W (ul. Leśna ) w Bieżuniu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Bieżuń

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 130377913

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Warszawska 2

1.5.2.) Miejscowość: Bieżuń

1.5.3.) Kod pocztowy: 09-320

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL922 - Ciechanowski

1.5.7.) Numer telefonu: +48236578056

1.5.8.) Numer faksu: +48236578039

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: umig@biezun.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.biezun.nv.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/umig_biezun

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbudowa drogi gminnej nr 460139W (ul. Leśna ) w Bieżuniu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ba3814c0-c212-11ec-b879-9a86e5ac3946

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00156030

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00000696/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Rozbudowa drogi gminnej nr 460139W (ul. Leśna) w Bieżuniu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00131171/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PRZPiFP.271.1.5.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 3233818,06 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Rozbudowa drogi gminnej nr 460139W (ul. Leśna) w Bieżuniu
Zakres robót obejmuje min:
- wykonanie w części drogowej kolektora deszczowego,
- przebudowie oświetlenia ulicznego,
- budowie obustronnych chodników ze zjazdami z kostki betonowej,
- konstrukcji jezdni z betonu asfaltowego,
- wykonanie oznakowania pionowego i poziomego.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Dokumentacji projektowo wykonawczej (załączniki do SWZ 11 i 12) i przedmiarach robót – udostępnionych jedynie poglądowo. Wykonawca winien obliczyć wartość robót na podstawie załączonego projektu budowlanego.
Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia na własny koszt bezpiecznych warunków ruchu drogowego i pieszego w rejonie prowadzonych robót objętych umowa na podstawie załączonego zatwierdzonego projektu organizacji ruchu „na czas budowy” oraz po wykonaniu robót wprowadzić stała organizację ruchu.
Ponadto koszt pełnej obsługi geodezyjnej związanej z realizacją zamówienia - po stronie wykonawcy.
Zamawiający posiada zatwierdzoną czasową i stałą organizację ruchu.
Zamawiający posiada ważne Pozwolenie Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na prowadzenie robót budowlanych przy w/w inwestycji.

Materiał z rozbiórki drogi należy do Zamawiającego. Jeżeli jakieś materiały z rozbiórki Inspektor nadzoru wraz z Zamawiającym zakwalifikują jako odpady, Wykonawca będzie miał obowiązek wywieźć je i zutylizować na własny koszt zgodnie z obowiązującym prawem w tym zakresie. Jeśli materiały z rozbiórki zostaną zakwalifikowane do odzysku Wykonawca będzie miał obowiązek złożyć je na terenie wskazanym przez Zamawiającego lub wywieźć w miejsce wskazane przez Zamawiającego (do 15 km)

- załącznik nr 10 do SWZ – Przedmiary robót (drogowy, kanalizacji deszczowej, elektryczny ) – udostępnione poglądowo
- załącznik nr 11 do SWZ – Projekt budowlany (drogowy, kanalizacji deszczowej, elektryczny) (Umowa Nr R21-017068 Przebudowa urządzeń elektroenergetycznych)
- załącznik nr 12 do SWZ – Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych
- załącznik nr 13 do SWZ – czasowa i stała organizacja ruchu (Zamawiający posiada zatwierdzoną czasową i stałą organizację ruchu)

Realizacja inwestycji w oparciu o ustawę z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (ZRID)

Uwaga: Wykonawca przejmuje na siebie wszystkie obowiązki wynikające z umowy Nr R21-017068 Przebudowa urządzeń elektroenergetycznych zawartej pomiędzy ENERGA – OPERATR a Miastem i Gminą Bieżuń. Umowa stanowi załącznik do SWZ.

"Jeżeli w trakcie wykonywania robót wystąpi kolizja z istniejącą infrastrukturą techniczną to po wykonaniu robót należy przywrócić stan pierwotny".
Załączone przedmiary robót są materiałem pomocniczym do wyliczenia ceny ryczałtowej oferty, a ewentualne nieujęte w nich elementy robót wynikające z projektu nie mogą stanowić podstawy do żądania przez Wykonawcę dodatkowego wynagrodzenia.
Wykonawca zobowiązany jest do wykonania przedmiotu zamówienia z należytą starannością zgodnie z przedmiarami robót, projektem budowlanym, specyfikacją techniczną oraz obowiązującymi przepisami, normami oraz zasadami współczesnej wiedzy technicznej i uzgodnieniami dokonanymi w trakcie realizacji robót.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W postępowaniu oferty złożyli następujący wykonawcy:
Oferta nr 1: Z.U.H. MARBUD mgr inż. Mariusz Piętka, ul. Reutta 16B, 06-400 Ciechanów
Cena brutto oferty 9 847 738,07 zł okres rękojmi – 60 miesięcy

Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. 4 000 000,00 zł
2022-05-12 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane