„Przebudowę drogi gminnej nr 292411 K Bilsko –Znamirowice w km od 0+008,00 do 0+579,10 (skrzyżowanie z drogą krajową nr 75 w km od 49+712,30 do 49+729,70) w miejscowości Bilsko, Gmina Łososina Dolna.”
GMINA ŁOSOSINA DOLNA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00156048
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00156048/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-05-12 13:30
- Lokalizacja
- Łososina Dolna, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4ee5a95c-c232-11ec-b879-9a86e5ac3946
- Identyfikator
- 7343472848
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00156048 z dnia 2022-05-12 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowę drogi gminnej nr 292411 K Bilsko –Znamirowice w km od 0+008,00 do 0+579,10 (skrzyżowanie z drogą krajową nr 75 w km od 49+712,30 do 49+729,70) w miejscowości Bilsko, Gmina Łososina Dolna.”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ŁOSOSINA DOLNA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491892446
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 300
1.5.2.) Miejscowość: Łososina Dolna
1.5.3.) Kod pocztowy: 33-314
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki
1.5.7.) Numer telefonu: 184448002
1.5.8.) Numer faksu: 18541 21 40
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@lososina.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lososina.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://lososina.ezamawiajacy.pl/app/login/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Przebudowę drogi gminnej nr 292411 K Bilsko –Znamirowice w km od 0+008,00 do 0+579,10 (skrzyżowanie z drogą krajową nr 75 w km od 49+712,30 do 49+729,70) w miejscowości Bilsko, Gmina Łososina Dolna.”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4ee5a95c-c232-11ec-b879-9a86e5ac3946
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00156048
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-12
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00006770/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Przebudowa drogi gminnej nr 292411 K Bilsko - Znamirowice w km 0+008,00 - 0+579,10 (skrzyżowanie z drogą krajową nr 75 w km 49+712,30 - 49+729,70) w miejscowości Bilsko, Gmina Łososina Dolna
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00132034/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IFS.271.16.2022.SA
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana obejmująca: „Przebudowę drogi gminnej nr 292411 K Bilsko –Znamirowice w km od 0+008,00 do 0+579,10 (skrzyżowanie z drogą krajową nr 75 w km od 49+712,30 do 49+729,70) w miejscowości Bilsko, Gmina Łososina Dolna.”
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (robót budowlanych) został określony w:
- ogólnej charakterystyce robót stanowiącej załącznik nr 8 do SWZ ,
- przedmiarze robót stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ,
- projekcie budowlanego stanowiącym załącznik nr 9 do SWZ,
- projekcie stałej organizacji ruchu stanowiącym załącznik nr 10 do SWZ,
- specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych dla branży drogowej oraz
elektrycznej stanowiącej załącznik nr 11 do SWZ,
oraz w dalszych postanowieniach SWZ.
Na Wykonawcy ciąży obowiązek wykonania mapy powykonawczej oraz zgłoszenia w Nadzorze Budowlanym zakończenia robót budowlanych i uzyskania zaświadczenia o braku sprzeciwu do zgłoszenia o zakończeniu robót budowlanych.
Zakres prac obejmuje wykonanie przebudowy:
4.1. jezdni KR1 z BA,
4.2 istniejących zjazdów,
4.3. chodnika z kostki brukowej,
4.4. stanowisk postojowych z kostki brukowej,
4.5. pobocza z kruszywa łamanego,
4.6. kanału deszczowego z rur PP fi 300-800 wraz ze studniami z kręgów betonowych,
4.7. wpustów deszczowych fi 500 z przyłączami PP fi 200,
4.8. oświetlenia ulicznego i boiska sportowego,
4.9. kanału technologicznego,
4.10. murków ogrodzeniowych
4.11. oznakowania pionowego,
4.12. humusowania i profilowania zieleńców,
4.13. linii energetycznej i teletechnicznej
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli
45233221-4 - Malowanie nawierzchi
45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg
45233300-2 - Fundamentowanie autostrad, dróg, ulic i ścieżek ruchu pieszego
45236000-0 - Wyrównywanie terenu
45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W postępowaniu o udzielenie zamówienia wpłynęła 1 oferta.Zgodnie z obowiązującymi przepisami po upływie składania ofert oraz przed otwarciem ofert Zamawiający podał kwotę, którą zamierzał przeznaczyć na realizację przedmiotowego zamówienia, tj. kwotę brutto: 2 750 765,24 zł.
Komisja powołana do niniejszego postępowania dokonała otwarcia oferty i stwierdziła, że złożona oferta przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Cena tej ofert wynosi: 3 686 465,04 zł brutto.
Po dokonaniu analizy finansowej, Zamawiający ustalił, że nie możne zwiększyć środków na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia do ceny złożonej oferty. Cena złożonej oferty przewyższa kwotę, jaką Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia / art. 255 pkt. 3 Ustawy - Prawo Zamówień Publicznych Dz. U. z 2021 r., poz. 1129 /- postępowanie o udzielenie zamówienia zostało unieważnione
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3686465,04 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3686465,04 PLN
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2022-05-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |