„Przebudowa drogi w miejscowości Podwilcze – Gmina Białogard”realizowana w ramach Programu Rządowego FunduszuPOLSKI ŁAD: PROGRAM INWESTYCJI STRATEGICZNYCH w formule zaprojektuj i wybuduj
GMINA BIAŁOGARD
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00156469
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00156469/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-05-12 14:44
- Lokalizacja
- Białogard, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-618bf020-bbdd-11ec-b879-9a86e5ac3946
- Identyfikator
- 6721951177
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00156469 z dnia 2022-05-12 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa drogi w miejscowości Podwilcze – Gmina Białogard”realizowana w ramach Programu Rządowego FunduszuPOLSKI ŁAD: PROGRAM INWESTYCJI STRATEGICZNYCH w formule zaprojektuj
i wybuduj
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA BIAŁOGARD
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330920469
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Wileńska 8
1.5.2.) Miejscowość: Białogard
1.5.3.) Kod pocztowy: 78-200
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński
1.5.7.) Numer telefonu: 943124401
1.5.8.) Numer faksu: 943127844
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@gmina-bialogard.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: gmina-bialogard.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Przebudowa drogi w miejscowości Podwilcze – Gmina Białogard”realizowana w ramach Programu Rządowego FunduszuPOLSKI ŁAD: PROGRAM INWESTYCJI STRATEGICZNYCH w formule zaprojektuji wybuduj
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-618bf020-bbdd-11ec-b879-9a86e5ac3946
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00156469
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-12
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00023730/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Przebudowa drogi w miejscowości Podwilcze - Gmina Białogard z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00122949/03
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IZPiPGN.271.08.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 3645512,13 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 0,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia zawarty jest w Programie Funkcjonalno – Użytkowym (PFU) – stanowiących Załącznik Nr 3 do niniejszej specyfikacji.1. Realizacja zamówienia obejmuje:
Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane, dla zadania inwestycyjnego pn.: „Przebudowa drogi w miejscowości Podwilcze, gm. Białogard”.
2. Zamawiający oczekuje wykonania, zgodnie z obowiązującymi przepisami:
- dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem dokumentu uprawniającego do realizacji robót budowlanych (wymagania dotyczące dokumentacji projektowej określono w pkt. 2.1 niniejszego opracowania),
- robót budowlanych na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej, kompletnych z punktu widzenia celu, jakiemu mają służyć, tj. oddaniu do użytkowania drogi, o parametrach funkcjonalnych i technicznych odpowiadających kategorii ruchu min. KR2.
3. Inwestycja, stanowiąca przedmiot zamówienia publicznego w trybie "zaprojektuj i wybuduj", obejmuje:
1) Odcinek drogi w m. Podwilcze oznaczony jako odcinek AB wraz z sięgaczem
- odcinek od połączenia z drogą powiatową nr 1057Z do cmentarza komunalnego wraz z sięgaczem. Istniejąca działka drogi to działka nr 159 obr. Podwilcze. Długość odcinka AB to ok. 0,8km, a sięgacz posiada długość 0,23km
2) Odcinek drogi w m. Podwilcze oznaczony jako odcinek CD
-odcinek od połączenia z odcinkiem AB do osiedla mieszkaniowego i dalej do wysokości końca działki nr 132/20. Istniejące działki drogi dla odc. CD –dz. nr 156 obr. Podwilcze. Długość odc. 0,25km
4. Łączna długość dróg ok. 1,3 km.
5. Przewidywany zakres robót budowlanych dla przedmiotowej inwestycji obejmuje w szczególności:
• organizacja oraz zabezpieczenie zaplecza budowy oraz placu składowego, z uwzględnieniem obowiązujących przepisów, w tym w szczególności wymagań ochrony środowiska,
• wprowadzenie i bieżąca aktualizacja w miarę postępu robót, czasowej organizacji ruchu,
• roboty przygotowawcze, w tym w szczególności: prace geodezyjne, usunięcie humusu, usunięcie kolidujących drzew i krzewów, roboty rozbiórkowe (m.in.: istniejące nawierzchnie i elementy drogowe, kolidujące ogrodzenia i murki, wiaty przystankowe, przepusty itp.),
• roboty ziemne (wykopy, nasypy, korytowanie),
• wykonanie kanalizacji deszczowej z włączeniem do istniejącej kanalizacji wykonanie drenu wraz
z wyprowadzeniem do istniejących rowów w obrębie przebudowywanych przepustów i/lub do rozbudowywanej kanalizacji deszczowej,
• przebudowa i/lub zabezpieczenie istniejącej sieci uzbrojenia terenu: gazowej, wod.-kan., elektroenergetycznej, teletechnicznej, w tym regulacja armatury naziemnej sieci uzbrojenia terenu (dowiązanie wysokościowe do projektowanych rzędnych) oraz przebudowa słupów elektroenergetycznych oświetleniowych,
• przygotowanie podłoża do grupy nośności podłoża G1,
• przebudowa i budowa jezdni,
• wykonanie zjazdów na posesje, pola i na drogi wewnętrzne,
• budowa poboczy gruntowych ulepszonych,
• umocnienie skarp i poboczy (humusowanie z obsianiem trawą i pielęgnacją),
• przebudowa przepustów pod drogą wraz z rowami (oczyszczenie i reprofilacja),
• przebudowa murków /cokołów ogrodzeń,
UWAGA: konieczna może być rozbiórka i odbudowa fragmentów murowanego ogrodzenia Parku, w rejonie przebudowywanych przepustów( patrz. Uwagi dodatkowe 2.1.3 PFU).
• roboty wykończeniowe i porządkowe
• montaż znaków drogowych i wykonanie malowania (wprowadzenie stałej organizacji)
• wykonanie badań nośności wykonanej konstrukcji jezdni drogi, w celu uzyskania potwierdzenia, że odpowiada ona zakładanej w dokumentacji projektowej, kategorii natężenia ruchu,
• wykonywanie w trakcie budowy i po jej zakończeniu, pozostałych wymaganych badań kontrolnych, w celu potwierdzenia zgodności wykonywanych robót z obowiązującymi przepisami i normami,
• obsługa geodezyjna inwestycji wraz z dokumentacja powykonawczą.
6. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej, na potrzeby realizacji inwestycji dotyczącej przebudowy drogi wraz z infrastrukturą.
1) Zamawiający oczekuje wykonania prac projektowych wraz z niezbędnymi czynnościami formalno-prawnymi, zapewniającymi uzyskanie dokumentacji projektowej kompletnej z punktu widzenia celu jakiemu ma służyć, tj.:
- uzyskania na rzecz zarządcy drogi (Wójta Gminy Białogard) ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę lub zgłoszenia robót budowlanych niewymagających uzyskania pozwolenia na budowę wraz z uzyskaniem zaświadczenia o niewniesieniu sprzeciwu.
oraz
- prawidłowego wykonania robót budowlanych w zakresie przebudowy przedmiotowych odcinków dróg gminnych, w wyniku których oddana do użytkowania droga będzie spełniała wymagania przewidziane w obowiązujących przepisach.
7. Dokumentacja projektowa winna obejmować w szczególności:
- Projekt budowlany, opracowany zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz.U.2020.1609 z późn. zm.),
- Projekt wykonawczy, opracowany zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego. (Dz.U.2021.2454).
- Projekt stałej organizacji ruchu oraz projekt czasowej organizacji ruchu na czas prowadzenia robót budowlanych, opracowane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 września 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków zarządzania ruchem na drogach oraz wykonywania nadzoru nad tym zarządzaniem (Dz.U.2017.784 t.j.), wraz z ich zatwierdzeniem przez organ zarządzający ruchem.
- Przedmiar robót i kosztorys ofertowy, na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej
- Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych, w razie potrzeby.
- Mapa do celów projektowych, opracowana zgodnie Rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 18 sierpnia 2020 r. w sprawie standardów technicznych wykonywania geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych oraz opracowywania i przekazywania wyników tych pomiarów do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (Dz.U.2020.1429 z późn. zm.).
UWAGA: Należy przyjąć, że w przedmiotowym zamierzeniu budowlanym, obiekty budowlane usytuowane będą w odległości mniejszej lub równej 3 m od granicy nieruchomości. W związku z tym przy opracowywaniu map do celów projektowych należy uwzględnić wymagania określone w §31 w/w rozporządzenia, czyli w przypadku braku danych określających położenie punktów granicznych tej granicy z dokładnością właściwą dla szczegółów terenowych I grupy, należy określić położenie tych punktów w drodze pomiaru. A w przypadku gdy punkty graniczne nie są oznaczone na gruncie znakami granicznymi lub nie stanowią jednoznacznie identyfikowalnych elementów szczegółów terenowych, pomiar, o którym mowa wyżej, należy poprzedzić czynnościami mającymi na celu ustalenie przebiegu granic działek ewidencyjnych w trybie przepisów wydanych na podstawie art. 26 ust. 2 ustawy prawo geodezyjne i kartograficzne.
- Dokumentację geologiczną (w razie potrzeby uzupełnienia posiadanych przez Zamawiającego badań geologicznych).
- Inwentaryzację przyrodniczą (w razie potrzeby).
8. Przedmiot zamówienia obejmuje także:
1) Przygotowanie wniosków (wraz z niezbędnymi załącznikami zgodnie z obowiązującymi przepisami) oraz uzyskanie w imieniu Inwestora, wymaganych decyzji, pozwoleń, uzgodnień, opinii, niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę lub zgłoszenia robót budowlanych oraz niezbędnych do rozpoczęcia, prowadzenia oraz zakończenia robót budowlanych, w szczególności:
- decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach,
- decyzji o pozwoleniu wodnoprawnym,
- decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego (w miarę potrzeb),
- pozwolenia właściwego wojewódzkiego konserwatora zabytków,
- pozwolenia na usunięcie drzew i krzewów,
- narady koordynacyjnej. W przypadku nałożenia przez organ obowiązku przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko, również należy opracować raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko wraz z niezbędnymi załącznikami.
2) Przygotowanie wniosku wraz z wymaganymi załącznikami do uzyskania pozwolenia na budowę lub zgłoszenia robót budowlanych niewymagających pozwolenia na budowę, w trybie ustawy z dnia 7 lipca 1994r.- Prawo Budowlane (Dz.U.2021.2351 t.j. z późn. zm.),
3) Uzyskanie w imieniu inwestora ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę o braku wniesienia sprzeciwu dla zgłoszonych robót budowlanych.
9.Zamawiający wymaga, aby Wykonawca, w trackie procesu projektowego zorganizował co najmniej dwie narady techniczne w Urzędzie Gminy Białogard.
10. Dokumentację projektową należy przygotować i przekazać Zamawiającemu w wersji papierowej i elektronicznej.
1) Wersja papierowa po 3 egzemplarze:
- Projekt budowlany;
- Projekt wykonawczy branży drogowej;
- Projekt wykonawczy branży sanitarnej (kanalizacja deszczowa);
- Projekt wykonawczy innych branż (w miarę potrzeb, np. projekty usunięcia kolizji z istniejącymi sieciami uzbrojenia terenu);
- Przedmiar robót dla każdej branży;
- Kosztorys ofertowy dla każdej branży;
- Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót (w razie potrzeby);
- Zatwierdzony projekt stałej organizacji ruchu ;
- Zatwierdzony projekt tymczasowej organizacji ruchu.
2) Wersja elektroniczna na płycie CD/DVD - 2 szt. , zawierające:
- W/w opracowania w postaci plików pdf oraz w wersji edytowalnej: dla części opisowej z rozszerzeniem doc., ath. lub rds lub xls. (dla przedmiarów i kosztorysów), oraz z rozszerzeniem .dwg lub .dxf dla rysunków. Lub innych kompatybilnych, uzgodnionych z Zamawiającym.
- Mapa do celów projektowych
- Komplet uzyskanych uzgodnień, opinii, pozwoleń i decyzji (skany).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233140-2 - Roboty drogowe
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
71300000-1 - Usługi inżynieryjne
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71500000-3 - Usługi związane z budownictwem
71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego
4.5.5.) Wartość części: 4441677,19 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Pełnienie funkcji Inspektora Nadzoru Inwestorskiego nad realizacją zadania objętego cz. I niniejszego postępowania - „Przebudowa drogi w miejscowości Podwilcze – Gmina Białogard” realizowane w ramach Programu Rządowego Funduszu POLSKI ŁAD: Program Inwestycji Strategicznych4.5.3.) Główny kod CPV: 71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi
4.5.5.) Wartość części: 42302,73 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 310 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
oferta złożona na część I przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia a nie jest możliwe zwiększenie kwoty pierwotnie przeznaczonej na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej. Zadanie realizowane jest w ramach Programu Rządowego Funduszu POLSKI ŁAD: PROGRAM INWESTYCJI STRATEGICZNYCH gdzie brak wyboru wykonawcy realizującego którąkolwiek z części zamówienia skutkuje brakiem możliwości uzyskania dofinansowania.
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 310 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
oferta złożona na część I przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia a nie jest możliwe zwiększenie kwoty pierwotnie przeznaczonej na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej. Zadanie realizowane jest w ramach Programu Rządowego Funduszu POLSKI ŁAD: PROGRAM INWESTYCJI STRATEGICZNYCH gdzie brak wyboru wykonawcy realizującego którąkolwiek z części zamówienia skutkuje brakiem możliwości uzyskania dofinansowania.
| 2022-05-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |