Przebudowa kładki dla pieszych w Leśnictwie Lila
Skarb Państwa – Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Krotoszyn
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00156536
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00156536/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-05-12 15:00
- Lokalizacja
- Krotoszyn, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-8dd71322-ba82-11ec-9f44-6e63702cb2f7
- Identyfikator
- 6210007939
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00156536 z dnia 2022-05-12 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa kładki dla pieszych w Leśnictwie Lila
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Skarb Państwa – Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Krotoszyn
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250027755
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Wiewiórowskiego 70
1.5.2.) Miejscowość: Krotoszyn
1.5.3.) Kod pocztowy: 63-700
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski
1.5.7.) Numer telefonu: 62 725 32 68
1.5.8.) Numer faksu: 725 34 35
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: krotoszyn@poznan.lasy.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.krotoszyn.poznan.lasy.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://e-propublico.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
leśnictwo
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa kładki dla pieszych w Leśnictwie Lila2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8dd71322-ba82-11ec-9f44-6e63702cb2f7
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00156536
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-12
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00119180/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Przebudowa kładki w leśnictwie Lila
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00119899/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: S.270.7.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.1 Przedmiotem Zamówienia jest przebudowa drewnianej kładki w leśnictwie Lila. W szczególności roboty obejmują:
- wymianę uszkodzonego pomostu drewnianego wraz z impregnacją
- remont balustrady drewnianej wraz z impregnacją
- remont uszkodzonych elementów podpór wraz z impregnacją
- prace konserwacyjne i porządkowe w dnie i na skarpach rzeki w obrębie kładki oraz 5 m przed i za kładką.
- remont nawierzchni na dojazdach
Kładka znajduję się w Leśnictwie Lila nad rzeką Żydowski Potok.
Na istniejącym obiekcie budowlanym wykonywane mają być roboty budowlane polegające na odtworzeniu stanu pierwotnego, z zastosowaniem wyrobów budowlanych takich samych i innych niż użyto w stanie pierwotnym.
Prace remontowe nie będą miały wpływ na kształtowanie zasobów wodnych oraz korzystanie z nich, zachowane zostaną dotychczasowe warunki przepływu, nie spowodują także zmiany przepływów, nie spowodują zmiany światła poziomego i rzędnej spodu konstrukcji.
Po wykonaniu prac remontowych w stosunku do stanu pierwotnego nie zmienią się podstawowe parametry kładki takie jak:
-lokalizacja,
- długość,
-szerokość,
-światło poziome,
-rzędne spodu belek ,
-parametry użytkowe,
-ilość dźwigarów
-warunki przepływu.
Podstawowym celem przeprowadzenia prac dotyczących remontu kładki jest wykonanie takiego zakresu robót, który w zasadniczy sposób poprawi kondycję techniczną kładki i przywróci jego pierwotne walory techniczne i użytkowe.
Na dzień dzisiejszy obiekt znajduje się w złym stanie technicznym i w trybie pilnym powinien zostać wyremontowany w celu zachowania ciągłości istniejącego ciągu komunikacyjnego. Na zły stan techniczny wpływa uszkodzony, skorodowany pomost z elementów drewnianych, nienormatywne skorodowane i uszkodzone balustrady drewniane, skorodowane elementy podpór drewnianych.
Remontowana kładka jest obiektem trójprzęsłowym. Ustrój nośny stanowi 7 belek drewnianych D30 o wymiarach 25x25 cm w rozstawie ok 65 cm. Belki główne stężone będą poprzecznicami montowanymi w środku rozpiętości z krawędziaka 12x12 cm. Po długości skrajne belki połączone będą ze sobą stalowymi łącznikami. Belki środkowe należy układać mijankowo. Na belkach ułożony jest pokład górny z krawędziaków 12x12 układany w rozstawie 12,5 cm.
Szerokość użytkowa kładki wynosić 4,14 m. Na obiekcie zaprojektowano balustradę drewnianą o wysokości 1,1 m składającą się ze słupków i poręczy z krawędziaków 12x12 cm oraz przeciągów z desek 15x5 cm. Słupki w rozstawie 2,0 m mocowane zostaną za pomocą stalowych wieszaków do powierzchni bocznej belek. Do słupków balustrady zamocowane są zastrzały. Całkowita szerokość kładki wynosi wraz z zastrzałami 5,26 m.
Łączniki stanowią gwoździe, śruby z nakrętkami i podkładkami, płytki kolczaste oraz wieszaki stalowe. Belki układane będą na poprzecznicach podporowych o przekroju 25x25 cm z drewna D30 poprzez przekładki z papy. Podpory kładki stanowią pale drewniane wbijane o średnicy 30 cm stężone z sobą kleszczami i zwiatrowaniami z desek 15x5 cm. Połączenie pali drewnianych z poprzecznicami przewidziano za pomocą klamr ciesielskich. Na skrajnych palach podpór pośrednich zamontowano zastrzały z krawędziaka 12x12 cm. Na skrajnych palach podpór pośrednich od strony napływającej wody należy zamontować kątownik 100x100x10 dł. 1,2 m i należy wykonać jego zabezpieczenie antykorozyjne.
Na dojazdach do obiektu na długości 5,0 m należy przewidzieć wykonanie remontu nawierzchni kruszywem łamanym 0-31,5 gr. 30 cm
Prace należy w sposób określony w Specyfikacji Technicznej która zawarta jest w załączniku Do SWZ Dokumentacja Projektowa.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera projekt budowlano - wykonawczy "PROJEKT BUDOWLANO-WYKONAWCZY Nazwa zamierzenia budowlanego: Remont kładki dla pieszych w Leśnictwie Lila w ramach zadania inwestycyjnego: Przebudowa kładki dla pieszych w Leśnictwie Lila" opracowany przez mgr inż. Karol Kobiela Augmen Consulting Group sp.j. z/s w Zielonej Górze (marzec 2020) wraz ze wszystkimi załącznikami do niej (dokumentacja stanowi załącznik do SWZ) oraz umowa.
Wykonawca zobowiązany jest do wykonania wszystkich robót budowlanych oraz spełnienia wszystkich świadczeń wynikających z tej dokumentacji projektowej i umowy, które stanowią załączniki do SWZ.
Wykonawca zamówienia winien przewidzieć wszystkie okoliczności, które mogą wpłynąć na cenę zamówienia. W związku z powyższym zalecane jest od oferentów bardzo szczegółowe sprawdzenie
w terenie warunków wykonania zamówienia. Zalecane jest wcześniejsze zapoznanie przez Wykonawcę się z terenem, na którym będą realizowane roboty stanowiące przedmiot niniejszego zamówienia oraz elementami uzbrojenia podziemnego i nadziemnego na terenie realizacji robót i jego sąsiedztwie, obiektami funkcjonującymi na terenie prowadzanej inwestycji.
1.2. Ogólne wymagania dotyczące wykonania robót i realizacji zadania:
1) Wykonawca robót jest odpowiedzialny za jakość ich wykonania oraz za zgodność wykonania
z dokumentacją dostarczoną przez Zamawiającego.
2) Prace należy prowadzić zgodnie z wytycznymi zawartymi w dokumentacji i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, obowiązującymi przepisami i normami, zasadami sztuki budowlanej oraz warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót.
3) Wykonawca winien bezwzględnie zapoznać się ze Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót, gdyż część czynności stanowiących przedmiot zamówienia została opisana jedynie w tejże Specyfikacji.
4) Zamówieniem objęte są również wszelkie czynności związane z prawidłową realizacją zamówienia, nawet w przypadku, gdy nie zostały one ujęte w SWZ oraz inne czynności wynikające ze specyfiki zamówienia.
5) We wszystkich miejscach SWZ i załącznikach do SWZ, w których użyto przykładowego znaku towarowego, patentu, pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę lub jeżeli Zamawiający opisał przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 PZP, a w każdym przypadku, działając zgodnie z art. 99 ust. 6 i art. 101 ust. 4 PZP, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne w stosunku do określonych w SWZ i w załącznikach do SWZ, oznaczając takie wskazania lub odniesienia odpowiednio wyrazami "lub równoważny" lub "lub równoważne", pod warunkiem zapewnienia parametrów nie gorszych niż określone w opisie przedmiotu zamówienia. Rozwiązanie równoważne jest także dopuszczalne w sytuacji, gdyby wyraz "równoważny" lub "równoważne" nie znalazło się w opisie przedmiotu zamówienia.
6) Równoważność polega na możliwości zaoferowania przedmiotu zamówienia o nie gorszych parametrach technicznych, konfiguracjach, wymaganiach normatywnych itp. W szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia mogą być podane niektóre charakterystyczne dla producenta wymiary. Nazwy własne producentów materiałów i urządzeń podane w szczegółowym opisie należy rozumieć jako preferowanego typu w zakresie określenia minimalnych wymagań jakościowych. Nie są one wiążące i można dostarczyć elementy równoważne, które posiadają co najmniej takie same lub lepsze normy, parametry techniczne; jakościowe, funkcjonalne, będą tożsame tematycznie i o takim samym przeznaczeniu oraz nie obniżą określonych w opisie przedmiotu zamówienia standardów.
7) Wszelkie "produkty" pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać towary, by spełnić wymagania stawiane przez zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis minimalnych wymagań parametrów jakościowych Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Tak, więc posługiwanie się nazwami producentów/produktów/ ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający przy opisie przedmiotu zamówienia wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych, co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych parametrach lub lepszych. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą stosownych dokumentów, uwiarygodniających te materiały lub urządzenia. Będą one podlegały ocenie w trakcie badania oferty.
8) Zamawiający zobowiązuje Wykonawców do wykazania rozwiązań równoważnych do zastosowania w stosunku do dokumentacji postępowania. W myśl art. 101 ust. 5 PZP Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne (w sytuacji, gdy opis przedmiotu zamówienia odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 us.t 1 pkt 2 i ust. 3 PZP), obowiązany jest udowodnić w ofercie, że oferowane przez niego dostawy spełniają wymagania określone w SWZ. Brak wskazania tych elementów będzie traktowane, jako wybór elementów opisanych w SWZ (w tym w załącznikach do SWZ).
9) Zamawiający zobowiązuje Wykonawców do wykazania rozwiązań równoważnych do zastosowania w stosunku do dokumentacji postępowania (SWZ i załącznikach do niej). W myśl art. 101 ust. 6 PZP, Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne (w sytuacji, gdy opis przedmiotu zamówienia odnosi się do wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 1 PZP) jest obowiązany udowodnić w ofercie, że obiekt budowlany, dostawa lub usługa, spełniają wymagania dotyczące wydajności lub funkcjonalności, określonej przez Zamawiającego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45221113-7 - Roboty budowlane w zakresie mostowych przejść dla pieszych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W postępowaniu do upływu terminu składania ofert nie wpłynęła żadna oferta. Mając to na uwadzezamawiający zobowiązany jest do unieważnienia postępowania.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
| 2022-05-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |