Wzmocnienie i remont muru oporowego przy przepuście drogowym na ul. Bolesława Chrobrego w Ośnie Lubuskim

Gmina Ośno Lubuskie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00157148
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00157148/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-05-13 09:18
Lokalizacja
Ośno Lubuskie, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-33aa52cd-c53d-11ec-aa46-6a814e8de928
Identyfikator
5980009313
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneMateriały konstrukcyjne i elementy podobnePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty inżynieryjne i budowlane

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00157148 z dnia 2022-05-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wzmocnienie i remont muru oporowego przy przepuście drogowym na ul. Bolesława Chrobrego w Ośnie Lubuskim

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Ośno Lubuskie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 210966852

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Ośno Lubuskie

1.5.3.) Kod pocztowy: 69-220

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL431 - Gorzowski

1.5.7.) Numer telefonu: 957576029

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@osno.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.osno.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/osno

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wzmocnienie i remont muru oporowego przy przepuście drogowym na ul. Bolesława Chrobrego w Ośnie Lubuskim

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-33aa52cd-c53d-11ec-aa46-6a814e8de928

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00157148

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00024256/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Wzmocnienie i remont muru oporowego przy przepuście drogowym na ul. Bolesława Chrobrego w Ośnie Lubuskim

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00134875/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZF.271.6.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest „Wzmocnienie i remont muru oporowego przy przepuście drogowym
na ul. Bolesława Chrobrego w Ośnie Lubuskim”.
2. Zadanie obejmuje wykonanie muru oporowego od północnej strony przepustu drogowego w celu zabezpieczenia istniejącego przepustu drogowego i odtworzenie jego historycznego wyglądu, który uległ zawaleniu
w wyniku destrukcyjnej działalności cieku wodnego oraz wibracji pochodzących od ruchu drogowego.
3. Działka nr 351, na której znajduje się przepust przeznaczony do remontu, znajduje się w odległości ok. 25,0 m od zabytkowych murów obronnych starego miasta Ośno Lubuskie, w sąsiedztwie pozostałości po bramie sulęcińskiej.
4. W ramach niniejszego zadania należy:
1) uzupełnić ubytki kamienia w istniejącej ścianie oporowej poprzez zamurowanie zaprawą wapienną na bazie wapna gaszonego i kruszywa naturalnego;
2) wykonać żelbetową belkę podwalinową (fundament) osadzoną w dnie rzeczki, stanowiącą jednocześnie umocnienie dna poszuru przepustu, co będzie zapobiegało dalszemu podmywaniu przyczółków przepustu zlokalizowanych przy granicy z południową granicą działki nr 351;
3) wykonać żelbetową ramę osadzoną w projektowanej belce podwalinowej – przekroje słupów i rygli 40 x 40 cm;
4) wykonać obudowę projektowanych słupów żelbetowych cegłą klinkierową wraz z wykonaniem sklepienia łukowego
z cegły ceramicznej pełnej, murowanej na zaprawie wapiennej, na bazie wapna gaszonego i kruszywa naturalnego;
5) wykonać mur z kamienia polnego z budowanymi pozostałościami kamiennymi, które zalegają na dnie rzeczki,
a pochodzą z zawalonych fragmentów muru;
6) wykonać rolkę zwieńczającą koronę muru oporowego z cegły ceramicznej pełnej (jak na cokole balustrady przy chodniku);
7) wykonać umocnienie dna rzeczki oraz opaskę przy murze oporowym (na skarpie po obu stronach przepustu) materiałem kamiennym;
8) wzmocnić istniejący strop żelbetowy poprzez:
a) zabezpieczenie istniejącego muru oporowego poprzez montaż skośnych stempli z drewna okrągłego o średnicy
min. 15 cm, zakotwionych w gruncie obok remontowanej ściany przepustu;
b) usuniecie luźnych kamieni w istniejącym murze oporowym oraz uporządkowanie dna rzeczki z kamieni, które wcześniej wypadły z muru i ich oczyszczenie z zaprawy w celu przygotowania ich do ponownego wbudowania;
c) oczyszczenie dna rzeczki z mułu, gruzu i śmieci w celu pogłębienia jego dna do pierwotnego poziomu (zgodnie
z poziomem istniejącego dna przepustu po stronie działki nr 351);
d) tymczasowe zamontowanie rury kanalizacyjnej PCV o średnicy 500 mm i uszczelnienie jej styku z przepustem istniejącym, w celu zabezpieczenia prowadzonych robót budowlanych przed napływem wód płynących rzeczką;
e) wykonanie wykopu pod projektowaną belkę żelbetową podwalinową;
f) wykonanie belki podwalinowej o przekroju h x s = 50 x 100 cm z betonu B 30 zbrojonego stalą R500;
g) z belki podwalinowej wyprowadzić zbrojenie filarów pionowych;
h) wykonanie filarów żelbetowych o przekroju 40 x 40 cm z betonu B 30, zbrojonych stalą R 500;
i) wykonanie obudowy filarów cegłą klinkierową pełną, murowaną na zaprawie wapiennej, tradycyjnej;
j) wykonanie sklepienia ceglanego łukowego pomiędzy filarami żelbetowymi. Kształt sklepienia zachować jak
w istniejącym sklepieniu nad przepustem;
k) wykonać odtworzenie ubytków kamiennych w istniejącym murze oporowym wraz z wykonaniem nadbudowy nowo wykonanego sklepienia kamieniami polnymi wraz z ich wyspoinowaniem zaprawą wapienną;
l) wykonanie rolki z cegły klinkierowej jako zwieńczenie nowo wykonanego muru oporowego. Zarówno kolorystyka jak
i rodzaj cegły powinien odpowiadać lub być zbliżony do materiału zastosowanego przy budowie cokołu pod balustradę zamontowaną nad przepustem;
m) rozebranie stemplowania muru oraz rury przepustowej PCV wraz z uszczelnieniem gliną;
n) wykonanie opaski kamiennej przy istniejącej ścianie oporowej oraz pomuru;
9) Uporządkowanie terenu budowy.
4. Teren inwestycji leży w obszarze objętym ochroną konserwatorską – historyczny układ urbanistyczny miasta Ośno Lubuskie nr rej. 57 III-19/59, 2163/75, KOK-I-11/76. Na obszarze inwestycji znajduje się stanowisko archeologiczne
nr 5 na obszarze AZP 51-08/5. Przy realizacji zamówienia należy bezwzględnie stosować się do zaleceń konserwatorskich zawartych w decyzji ZN-G.5152.56.2021 z dnia 20.07.2021 r.
5. Podczas prowadzenia robót ruch kołowy i pieszy na ul. Bolesława Chrobrego nie będzie wyłączony.
6. Szczegóły rozwiązań projektowych zawiera dokumentacja techniczna, tj. ekspertyza techniczna i rysunki techniczne. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z ww. dokumentacją techniczną - załącznik nr 10 SWZ oraz przedmiarem robót stanowiącym załącznik nr 11 do SWZ.
7. W przypadku, gdy jakikolwiek element opisu przedmiotu zamówienia został opisany przez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa
w art. 101 ust. 1 ustawy Pzp, zamawiający wskazuje, że dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym,
a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

44100000-1 - Materiały konstrukcyjne i elementy podobne

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W postępowaniu nie została złożona żadna oferta.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

2022-05-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane