Program zwiększania wykorzystania energii i poprawy jakości środowiska w obrębie obszarów NATURA 2000... – etap III budynki użyteczności publicznej- II
Powiat Suski
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00157617
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00157617/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-05-13 11:13
- Lokalizacja
- Sucha Beskidzka, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-fd24a3be-ba41-11ec-9f44-6e63702cb2f7
- Identyfikator
- 5521427933
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00157617 z dnia 2022-05-13 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Program zwiększania wykorzystania energii i poprawy jakości środowiska w obrębie obszarów NATURA 2000... – etap III budynki użyteczności publicznej- II
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Suski
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072181675
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Kościelna 5 b
1.5.2.) Miejscowość: Sucha Beskidzka
1.5.3.) Kod pocztowy: 34-200
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL219 - Nowotarski
1.5.7.) Numer telefonu: 338757800
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@powiatsuski.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiatsuski.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Program zwiększania wykorzystania energii i poprawy jakości środowiska w obrębie obszarów NATURA 2000... – etap III budynki użyteczności publicznej- II2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fd24a3be-ba41-11ec-9f44-6e63702cb2f7
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00157617
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00037005/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Instalacje fotowoltaiczne na obiektach użyteczności publicznej
1.1.3 Termomodernizacja Domu Wczasów Dziecięcych w Sidzinie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00119047/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WZ.272.9.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) część nr 1 – modernizacja energetyczna budynku Domu Wczasów Dziecięcych nr 2 w Sidzinie, obejmująca w szczególności:a) docieplenie ścian piwnic w gruncie z wykonaniem izolacji pionowej przeciwwilgociowej,
b) docieplenie ścian zewnętrznych ponad gruntem,
c) docieplenie stropu nad ostatnią kondygnacją wraz ze skosami dachowymi,
d) wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, wzmocnienie więźby dachowej z wymianą pokrycia dachu,
e) wymiana wewnętrznej instalacji c.o., c.w.u. i zimnej wody,
f) wymiana kotłowni węglowej na kotłownię olejową wraz z budową instalacji solarnej,
g) wymiana wewnętrznej instalacji elektrycznej,
h) dostosowanie obiektu do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych
wraz z niezbędnymi robotami towarzyszącymi.
Powyższe zadania są realizowane w ramach „Programu zwiększania wykorzystania energii i poprawy jakości środowiska w obrębie obszarów NATURA 2000... – etap III budynki użyteczności publicznej”, który jest współfinansowany ze środków Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, wstępna promesa numer 01/2021/3510/PolskiLad.
pozostałe informacje w SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
4.5.5.) Wartość części: 1863596,09 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
2) część nr 2 – zaprojektowanie, wykonanie, uruchomienie, przygotowanie dokumentacji powykonawczej oraz zgłoszenia do OSD mikroinstalacji fotowoltaicznych dla następujących obiektów:a) Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej, ul. Kościelna 5B, 34-200 Sucha Beskidzka
b) Powiatowy Urząd Pracy w Suchej Beskidzkiej,
c) Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Suchej Beskidzkiej
d) Zespół Szkół im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej,
e) Dom Wczasów Dziecięcych nr 2 w Sidzinie.
Powyższe zadania są realizowane w ramach „Programu zwiększania wykorzystania energii i poprawy jakości środowiska w obrębie obszarów NATURA 2000... – etap III budynki użyteczności publicznej”, który jest współfinansowany ze środków Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, wstępna promesa numer 01/2021/3510/PolskiLad.
pozostałe informacje w SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.5.) Wartość części: 503733,45 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający na podstawie art. 255 pkt. 3 ustawy Prawo Zamówień Publicznych unieważnia przedmiotowe postępowanie w całości, z uwagi na to, że oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty zarówno dla Części nr 1 jak i Części nr 2 przedmiotowego zamówienia.
Uzasadnienie:
Przed otwarciem ofert Zamawiający podał kwotę jaką zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia w wysokości:
Część nr 1 (DWD Sidzina): 2.494.000,00 zł ;
Część nr 2 (instalacje PV): 625.594,00 zł .
Do upływu terminu składania ofert dla przedmiotowego zamówienia wpłynęła jedna oferta na Część nr 1 oraz siedem ofert na Część nr 2.
Z uwagi na to, iż wszystkie oferty (zarówno dla Części nr 1 jak i Części nr 2 przedmiotowego zamówienia) przekraczają kwotę jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację zamówienia, a Zamawiający nie może jej zwiększyć do ceny najkorzystniejszej oferty, unieważnia się przedmiotowe postępowanie w zakresie Części nr 1 oraz Części nr 2 na podstawie art. 255 pkt. 3 ustawy Prawo Zamówień Publicznych.
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający na podstawie art. 255 pkt. 3 ustawy Prawo Zamówień Publicznych unieważnia przedmiotowe postępowanie w całości, z uwagi na to, że oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty zarówno dla Części nr 1 jak i Części nr 2 przedmiotowego zamówienia.
Uzasadnienie:
Przed otwarciem ofert Zamawiający podał kwotę jaką zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia w wysokości:
Część nr 1 (DWD Sidzina): 2.494.000,00 zł ;
Część nr 2 (instalacje PV): 625.594,00 zł .
Do upływu terminu składania ofert dla przedmiotowego zamówienia wpłynęła jedna oferta na Część nr 1 oraz siedem ofert na Część nr 2.
Z uwagi na to, iż wszystkie oferty (zarówno dla Części nr 1 jak i Części nr 2 przedmiotowego zamówienia) przekraczają kwotę jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację zamówienia, a Zamawiający nie może jej zwiększyć do ceny najkorzystniejszej oferty, unieważnia się przedmiotowe postępowanie w zakresie Części nr 1 oraz Części nr 2 na podstawie art. 255 pkt. 3 ustawy Prawo Zamówień Publicznych.
| 2022-05-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |