TERMOMODERNIZACJA BUDYNKU POŁOZONEGO PRZY AL. WOJSKA POLSKIEGO 72 W SZCZECINIE
Nieruchomości i Opłaty Lokalne spółka z o.o.
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00159178
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00159178/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-05-16 09:15
- Lokalizacja
- Szczecin, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-714326b2-b575-11ec-9f44-6e63702cb2f7
- Identyfikator
- 8513158029
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00159178 z dnia 2022-05-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
TERMOMODERNIZACJA BUDYNKU POŁOZONEGO PRZY AL. WOJSKA POLSKIEGO 72 W SZCZECINIE
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Nieruchomości i Opłaty Lokalne spółka z o.o.
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 321139821
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Czesława 9
1.5.2.) Miejscowość: Szczecin
1.5.3.) Kod pocztowy: 71-504
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL424 - Miasto Szczecin
1.5.7.) Numer telefonu: 914216321
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: aczerkawska@niol.szczecin.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.niol.szczecin.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
www.niol.szczecin.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
TERMOMODERNIZACJA BUDYNKU POŁOZONEGO PRZY AL. WOJSKA POLSKIEGO 72 W SZCZECINIE2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-714326b2-b575-11ec-9f44-6e63702cb2f7
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00159178
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00111273/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: NiOL/ZP/18/2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1505899,49 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie termomodernizacji budynku położonego w Szczecinie przy al. Wojska Polskiego 72 – dz. Nr 8/7, obręb 1024 (obiekt objęty jest ochroną konserwatorską – posiada wpis do Wojewódzkiego Rejestru Zabytków o numerze A-844 prowadzonego przez Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Szczecinie, na podstawie decyzji z dnia 30 czerwca 1998 r.).
3. Przedmiot zamówienia obejmuje przede wszystkim:
a) wykonanie izolacji przeciwwodnej wraz z ociepleniem i iniekcją ścian fundamentowych,
b) wymianę poszycia dachowego z blachy miedzianej, ocieplenie połaci dachowych wraz z ociepleniem ścian kolankowych od strony wewnętrznej,
c) wymianę stolarki okiennej,
d) kompleksowy remont elewacji budynku.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze
45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty
45262110-5 - Demontaż rusztowań
45262120-8 - Wznoszenie rusztowań
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45321000-3 - Izolacja cieplna
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45410000-4 - Tynkowanie
45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45442000-7 - Nakładanie powierzchni kryjących
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu wpłynęły dwie, nw. oferty cenowe:1. Kontrolbud Dariusz Wallas
ul. Osadników 1b/1
Szczecin
NIP: 955-153-19-04
1.918.800,00 PLN
2. Zakład Ogólnobudowlany, Wiktor Kożuchowski
ul. Szymanowskiego 13 l. 9
71-416 Szczecin
NIP: 857-184-34-40
3.428.256,00 PLN
Na realizację zamówienia przeznaczono kwotę 1.845.000,00 zł brutto.
W dniu 4 maja b.r. – po dokonaniu czynności otwarcia ofert – Zamawiający zwiększył tę kwotę o 73.800,00 złotych, tj. do wysokości ceny oferty najkorzystniejszej, wynoszącej 1.918.800,00 złotych, złożonej przez Kontrolbud, Dariusz Wallas z siedzibą przy ul. Osadników 1b/1 w Szczecinie.
6 maja 2022 r. Kontrolbud, Dariusz Wallas wezwany został do dostarczenia podmiotowych środków dowodowych, celem potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu określonych w SWZ. Zgodnie z ich brzmieniem (Rozdział V SWZ) wykonawca zobowiązany był m.in. wykazać, iż posiada wymagane zdolności techniczne w zakresie doświadczenia zapewniające należyte wykonanie przedmiotu zamówienia poprzez potwierdzenie należytego wykonania (w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie) minimum 1 roboty budowlanej obejmującej swoim zakresem łącznie:
• budowę lub remont dachu z drewnianą więźbą dachową o wartości brutto nie mniejszej niż 150.000,00 złotych (słownie: sto pięćdziesiąt tysięcy złotych) i
• renowację lub wymianę stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej o wartości brutto nie mniejszej niż 150.000,00 złotych (słownie: sto pięćdziesiąt tysięcy złotych),
w obiekcie wpisanym do rejestru zabytków.
W dniu 11 maja b.r. Wykonawca odpowiedział na wezwanie Zamawiającego składając środki dowodowe potwierdzające, iż w wymaganym okresie należycie zrealizował roboty budowlane polegające na:
termomodernizacji budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z wykonaniem więźby dachowej i pokryciem oraz wymianą stolarki okiennej i drzwiowej przy al. Powstańców Wielkopolskich 35 w Szczecinie o wartości 457.087,33 zł oraz
termomodernizacji elewacji wraz z wymianą deskowania i pokrycia dachowego i wymianą stolarki okiennej i drzwiowej budynku położonego przy al. Wojska Polskiego 101 w Szczecinie.
W trakcie oceny i badania złożonych dokumentów komisja przetargowa stwierdziła, iż żadna z wykazanych przez Wykonawcę robót nie była prowadzona w obiekcie wpisanym do rejestru zabytków, wartość prac polegających na wymianie stolarki okiennej w budynku przy al. Wojska Polskiego 101 mniejsza jest od kwoty wymaganej przez Zamawiającego. Z przedłożonych dokumentów nie wynika również wartość robót polegających na wymianie stolarki okiennej i drzwiowej w budynku przy al. Powstańców Wielkopolskich 35. A zatem Wykonawca nie spełnił warunku udziału w postępowaniu polegającego na wykazaniu, iż posiada doświadczenie pozwalające właściwie zrealizować przedmiot zamówienia, skutkiem czego jego oferta została odrzucona, zgodnie z treścią art. 226 ust. 1 pkt 2) lit. b) ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2021, poz. 1129 ze zm.).
Jednocześnie cena oferty nr 2, złożonej przez Zakład Ogólnobudowlany, Wiktor Kożuchowski z siedzibą przy ul. Szymanowskiego 13 l. 9 w Szczecinie znacznie przekracza kwotę przeznaczoną na realizację zamówienia oraz zdolności płatnicze Zamawiającego.
A zatem – w oparciu o art. 255 pkt 2) i 3) ustawy Prawo zamówień publicznych, stanowiące iż „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli… 2) wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu, 3) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, jaką zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia…” postępowanie zostało unieważnione.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1918800,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3428256,00 PLN
| 2022-05-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |