Budowa drogi rowerowej trasą nieczynnej linii kolejowej od miejscowości Chocianów do miejscowości Szklary Dolne
Gmina Chocianów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00159907
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00159907/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-05-16 12:24
- Lokalizacja
- Chocianów, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c66b85bf-9e20-11ec-baa2-b6d934483bfb
- Identyfikator
- 6922253913
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00159907 z dnia 2022-05-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa drogi rowerowej trasą nieczynnej linii kolejowej od miejscowości Chocianów do miejscowości Szklary Dolne
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Chocianów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647570
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Ratuszowa 10
1.5.2.) Miejscowość: Chocianów
1.5.3.) Kod pocztowy: 59-140
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bok@chocianow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://chocianow.bip.pbox.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://chocianow.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa drogi rowerowej trasą nieczynnej linii kolejowej od miejscowości Chocianów do miejscowości Szklary Dolne2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c66b85bf-9e20-11ec-baa2-b6d934483bfb
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00159907
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00017562/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Budowa drogi rowerowej trasą nieczynnej linii kolejowej od miejscowości Chocianów do miejscowości Szklary Dolne
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014/20202.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00083837/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RU.271.7.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiot zamówienia obejmuje:
1) Wykonanie robót budowlanych na podstawie dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót, decyzji pozwolenia na budowę, wykonanie zagospodarowania terenu, a także niezbędnych robót rozbiórkowych oraz innych robót opisanych dokumentacją projektową, dołączone do SWZ przedmiary robót należy traktować jako dokumenty pomocnicze.
2) Budowa drogi rowerowej trasą nieczynnej linii kolejowej od miejscowości Chocianów do miejscowości Szklary Dolne na działkach nr: 350, 348, 349, 329/2, 329/1, 149/2, 155/19, 153, 188, 150/7, 149/2, 148/36, 147/1, 154/2, 145 obręb 0003 Chocianów miasto, działkach nr 1809, 1593, 1620, 1805 obręb Chocianowiec, nr: 75, 64, 241, 387, 451 obręb Trzebnice, nr: 533, 41/1 obręb Brunów, nr: 777, 686, 643 obręb Szklary Dolne obejmuje:
a) Budowę ścieżki rowerowej o nawierzchni bitumicznej z wyłączeniem trzech miejsc wypoczynku (MP1,MP2, MP3)
b) Rozbiórkę elementów zagospodarowania terenu,
c) Budowę linii oświetlenia,
d) Remont przepustów,
e) Wykonanie zagospodarowania terenu zgodnie z projektem budowlanym,
f) Usunięcie kolidujących z inwestycją drzew i krzewów wraz z wykonaniem nasadzeń,
g) Montaż tablic informacyjnych oraz oznakowania drogowego,
h) Pielęgnacja gwarancyjna przez okres 36 miesięcy od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego robót bez wad i usterek.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki do SWZ (załącznik nr 6, 6a, 6b)
4.5.3.) Główny kod CPV: 45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45000000-7 - Roboty budowlane
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający dnia 11.03.2022 r. wszczął postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na zadanie pn. „Budowa drogi rowerowej trasą nieczynnej linii kolejowej od miejscowości Chocianów do miejscowości Szklary Dolne”. Zamówienie prowadzone za pomocą platformy przetargowej pod adresem: https://chocianow.ezamawiajacy.pl/pn/chocianow/demand/notice/public/54651/details.Przed upływem terminu otwarcia ofert zamawiający poinformował o kwocie jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Kwota wynosiła 7.250.000,00 zł. W terminie wyznaczonym przez Zamawiającego tj. do dnia 04.04.2022 r. do godz. 12:00 wpłynęły oferty od czterech Wykonawców, tj.:
1) Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BOROWCZYK Joanna Borowczyk, Biedrzychowa 6a, 59-101 Polkowice, z oferowaną ceną 9.625.446,73 zł,
2) Przedsiębiorstwo Transportowo-Budowlane Sp. z o.o. ul. Gajowa 23/14, 50-519 Wrocław, z oferowaną ceną 13.345.347,36 zł,
3) Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. ul. A. Mickiewicza 63, 67-200 Głogów, z oferowaną ceną 13.953.143,89 zł,
4) MASY POLSKIE Sp. z o.o. Sp. k. ul. Legnicka 80, 59-300 Lubin, z oferowaną ceną 11.482.899,81 zł.
Termin związania ofertą wynosił 30 dni.
W dniu 28.04.2022 r. Zamawiający poinformował o wyborze oferty dla niniejszego zadania. Spośród ofert niepodlegających odrzuceniu, po zwiększeniu środków w budżecie na przedmiotowe zadanie, Zamawiający wybrał ofertę Wykonawcy Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BOROWCZYK Joanna Borowczyk, Biedrzychowa 6a, 59-101 Polkowice, stanowiącą ofertę najkorzystniejszą.
Pismem z dnia 09.05.2022 r. Wykonawca poinformował Zamawiającego o rezygnacji z podpisania umowy dotyczącej niniejszego postepowania, a swoją decyzję uzasadnił rozbieżnością między przedmiarem robót, a projektem budowlanym. Zamawiający jednak wyraźnie wskazał w treści SWZ, iż przedmiary robót stanowią element pomocniczy. Ponadto w przypadku rozbieżności w dokumentach lub nieścisłości Wykonawca zgodnie z zapisami art. 284 ust. 1 ustawy Pzp może zwrócić się o wyjaśnienie treści SWZ, co w toku postępowania nie nastąpiło.
Jednocześnie druga z ofert niepodlegających odrzuceniu złożona została na kwotę 11.482.899,81 zł przez firmę MASY POLSKIE Sp. z o.o. Sp. k. ul. Legnicka 80, 59-300 Lubin, co znacznie przewyższa kwotę jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie posiada możliwości zwiększenia kwoty do wartości niniejszej oferty.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 9625446,73
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 13953143,89
| 2022-05-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |