Budowa drogi gminnej w miejscowości Salno (działki nr 31/1, 31/8)
Gmina Koronowo
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00159958
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00159958/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-05-16 12:33
- Lokalizacja
- Koronowo, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1e7375ef-affe-11ec-80f8-1ad70aec7fa4
- Identyfikator
- 5542554358
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00159958 z dnia 2022-05-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa drogi gminnej w miejscowości Salno (działki nr 31/1, 31/8)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Koronowo
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092350665
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Zwycięstwa 1
1.5.2.) Miejscowość: Koronowo
1.5.3.) Kod pocztowy: 86-010
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński
1.5.7.) Numer telefonu: 523826400
1.5.8.) Numer faksu: 523826401
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dorota.klobuchowska@um.koronowo.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.koronowo.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/koronowo1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa drogi gminnej w miejscowości Salno (działki nr 31/1, 31/8)2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1e7375ef-affe-11ec-80f8-1ad70aec7fa4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00159958
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00024434/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Budowa drogi gminnej w miejscowość Salno (działki nr 31/1, 31/8)
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00103055/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP. 271.1.12.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest budowa drogi gminnej w miejscowości Salno, obejmująca przebudowę drogi gminnej w Salnie od posesji nr 10 do posesji nr 21 na działkach nr: 31/1 i 31/8 – obręb 0020 Salno, jednostka ewidencyjna: 040304_5, Koronowo – G, powiat bydgoski, woj. kujawsko-pomorskie, będących własnością Gminy Koronowo, pod nazwą „Budowa drogi gminnej w miejscowości Salno (działki nr 31/1, 31/8)”
Zadanie dofinansowane jest ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45232310-8 - Roboty budowlane w zakresie linii telefonicznych
45232332-8 - Telekomunikacyjne roboty dodatkowe
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 255 pkt. 3 Zamawiający unieważnia postępowanieo udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne:
W postępowaniu na roboty budowlane pn. Budowa drogi gminnej w miejscowości Salno (działki nr 31/1, 31/8) do upływu terminu składania ofert tj. do dnia 14.04.2021 r. wpłynęły 4 oferty:
1) NOMAX Marcin Nowiński, Stary Dwór 15, 86-010 Koronowo, cena 1.074.757,69 zł
2) ProjBud Drogownictwo Sp. z o.o., ul. Nizinna 1, 86-005 Białe Błota, cena 1.445.975,76 zł
3) Przedsiębiorstwo Wielobranżowe SOLO Tomasz Koczyński, ul. Transportowa 12, 89-500 Tuchola, cena 1.395.533,49 zł
4) Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o., Kozłowo 8a, 86-105 Świecie, cena 1.455.134,94 zł
Przed otwarciem ofert, Zamawiający działając na podstawie art. 222 ust. 4 uPzp, zamieścił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia, tj. 566.000,00 złotych brutto.
W związku z faktem, iż ceny ofert złożonych w niniejszym postępowaniu, przekraczają możliwości finansowe Zamawiającego, który nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej, Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 uPzp.
Ponadto, na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 2) lit c) - Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli została złożona przez wykonawcę który nie złożył w przewidzianym terminie oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1, lub podmiotowego środka dowodowego, potwierdzających brak podstaw wykluczenia lub spełnianie warunków udziału w postępowaniu, przedmiotowego środka dowodowego, lub innych dokumentów lub oświadczeń.
Uzasadnienie faktyczne:
W przedmiotowym postępowaniu, Wykonawca nie przekazał Zamawiającemu w wyznaczonym terminie, tj. do dnia 10 maja 2022 r. oświadczenia, w którym wyraża zgodę na przedłużenie terminu związania ofertą o kolejnych 29 dni tj. do dnia 10.06.2022 r.
W związku z faktem, iż Zamawiający musiał odrzucić ofertę z ceną najkorzystniejszą a ceny pozostałych ofert złożonych w niniejszym postępowaniu, przekraczają możliwości finansowe Zamawiającego, który nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia do ceny kolejnej oferty najkorzystniejszej, Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 uPzp.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1395533,49 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1455134,94 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 0 PLN
| 2022-05-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |