Przebudowa drogi gminnej Michałowo, Gmina Czarnia
GMINA CZARNIA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00160066
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00160066/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-05-16 13:00
- Lokalizacja
- Czarnia, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-984f915f-c6ee-11ec-aa46-6a814e8de928
- Identyfikator
- 7582157593
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00160066 z dnia 2022-05-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej Michałowo, Gmina Czarnia
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA CZARNIA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 550668226
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 41
1.5.2.) Miejscowość: Czarnia
1.5.3.) Kod pocztowy: 07-431
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL924 - Ostrołęcki
1.5.7.) Numer telefonu: 297727017
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@czarnia.com.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: czarnia.samorzady.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
czarnia.samorzady.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi gminnej Michałowo, Gmina Czarnia2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-984f915f-c6ee-11ec-aa46-6a814e8de928
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00160066
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00035016/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Przebudowa drogi gminnej Michałowo
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00139922/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: FUK.271.6.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.1. CZĘŚĆ I Przebudowa drogi gminnej Michałowo 250201W, Gmina Czarnia dla odcinka od km 0+004,28 do km 4+200.1.1.1. Zadanie realizowane w trybie „zaprojektuj-wybuduj”, w ramach dofinansowania ze środków pochodzących z programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych na zasadach określonych w Uchwale Rady Ministrów nr 84/2021 z dnia 1 lipca 2021r. w prawie ustanowienia Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych oraz Regulaminie Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych.
1.1.2. Przedmiotem zamówienia części I jest:
a) Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo-wykonawczej wraz z uzyskaniem prawomocnej decyzji zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID) zgodnie z ustawą z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych oraz wszelkich uzgodnień, decyzji administracyjnych, opinii, warunków i innych niezbędnych do realizacji robót budowlanych obejmującej przebudowę drogi gminnej nr 250201W w msc. Michałowo dla odcinka od km 0+000 do km 4+200. Szczegółowy opis części 1 znajduje się w PFU, będącym załącznikiem nr 1 do SWZ.
Uwaga! Uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgodnie z ustawą z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko wymagane jest dla każdej części zamówienia oddzielnie.
b) Wykonanie robót budowlanych na podstawie wykonanej dokumentacji projektowej, o której mowa powyżej, m.in.:
- poszerzenie istniejącej jezdni bitumicznej drogi gminnej do 5,0m
- budowa utwardzonej drogi gminnej (naw.asf) szer. 5,0m
- budowa poboczy gruntowych ulepszonych szer. 0,75m
- budowa zjazdów publicznych szer. 5,0m
- budowa zjazdów indywidualnych szer. 4,5m
- budowa fragmentu opaski szer. 0,5m (rejon drogi wojewódzkiej nr 614)
- budowa fragmentu chodnika szer. 2,5m
- budowa oraz przebudowa rowów przydrożnych,
- budowa obiektów mostowych (przepustów)
- budowa oświetlenia ulicznego,
- przestawienie kapliczki / krzyża przydrożnego,
- budowa kanału technologicznego,
- przebudowa napowietrznej linii energetycznej (jeśli zajdzie potrzeba),
- przebudowa ogrodzeń przydrożnych posesji (jeśli zajdzie potrzeba),
- niezbędną wycinka drzew i krzewów ,
- pionowa regulacja studzienek i urządzeń podziemnych.
- wykonanie powykonawczej inwentaryzacji geodezyjnej
- i inne prace wynikające z dokumentacji projektowej
Opis wykonania robót budowlanych znajduje się w dokumencie PFU, będącym załącznikiem nr 1 do SWZ.
c) Odbiór inwestycji, w tym uzyskanie pozwolenia na użytkowanie/zgłoszenia zakończenia robót budowlanych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby
45112100-6 - Roboty w zakresie kopania rowów
45112500-0 - Usuwanie gleby
45113000-2 - Roboty na placu budowy
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233129-9 - Roboty budowlane w zakresie skrzyżowań dróg
45233140-2 - Roboty drogowe
45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45233225-2 - Roboty budowlane w zakresie dróg jednopasmowych
45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne
71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
71300000-1 - Usługi inżynieryjne
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.5.) Wartość części: 3800302,50 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.2. Przebudowa drogi gminnej Michałowo 250201W, Gmina Czarnia dla odcinka od km 4+200 do km 7+763,75.1.2.1. Zadanie realizowane w trybie „zaprojektuj-wybuduj”, w ramach dofinansowania ze środków pochodzących z programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych na zasadach określonych w Uchwale Rady Ministrów nr 84/2021 z dnia 1 lipca 2021r. w prawie ustanowienia Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych oraz Regulaminie Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych.
1.2.2. Przedmiotem zamówienia części II jest:
a) Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo-wykonawczej wraz z uzyskaniem prawomocnej decyzji zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID) zgodnie z ustawą z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych oraz wszelkich uzgodnień, decyzji administracyjnych, opinii, warunków i innych niezbędnych do realizacji robót budowlanych obejmującej przebudowę drogi gminnej nr 250201W w msc. Michałowo dla odcinka od km 4+200 do km 7+763,75. Szczegółowy opis części 1 znajduje się w PFU, będącym załącznikiem nr 1 do SWZ.
Uwaga! Uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgodnie z ustawą z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko wymagane jest dla każdej części zamówienia oddzielnie.
b) Wykonanie robót budowlanych na podstawie wykonanej dokumentacji projektowej, o której mowa powyżej, m.in.:
- budowa utwardzonej drogi gminnej (naw. asf) szer. 5,0m
- budowa poboczy gruntowych ulepszonych szer. 0,75m
- budowa zjazdów publicznych szer. 5,0m
- budowa zjazdów indywidualnych szer. 4,5m
- budowa oraz przebudowa rowów przydrożnych,
- budowa obiektów mostowych (przepustów)
- budowa oświetlenia ulicznego,
- budowa kanału technologicznego
- przebudowa napowietrznej linii energetycznej (jeśli zajdzie potrzeba),
- przebudowa ogrodzeń przydrożnych posesji (jeśli zajdzie potrzeba,
- niezbędną wycinka drzew i krzewów ,
- pionowa regulacja studzienek i urządzeń podziemnych.
- wykonanie powykonawczej inwentaryzacji geodezyjnej
- i inne prace wynikające z dokumentacji projektowej
Opis wykonania robót budowlanych znajduje się w dokumencie PFU, będącym załącznikiem nr 1 do SWZ.
c) Odbiór inwestycji, w tym uzyskanie pozwolenia na użytkowanie/zgłoszenia zakończenia robót budowlanych
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby
45112100-6 - Roboty w zakresie kopania rowów
45112500-0 - Usuwanie gleby
45113000-2 - Roboty na placu budowy
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233129-9 - Roboty budowlane w zakresie skrzyżowań dróg
45233140-2 - Roboty drogowe
45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45233225-2 - Roboty budowlane w zakresie dróg jednopasmowych
45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne
71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
71300000-1 - Usługi inżynieryjne
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.5.) Wartość części: 4285447,50 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W ogłoszonym postępowaniu FUK.271.6.2022 o udzielenie zamówienia pn. „Przebudowa drogi gminnej Michałowo, gmina Czarnia” z podziałem na części w terminie składania ofert tj. do dnia 13.05.2022r.do godz. 12:00 w ramach:
Części I. Przebudowa drogi gminnej Michałowo 250201W, Gmina Czarnia dla odcinka od km 0+004,82 do km 4+200. wpłynęła jedna oferta z ceną przewyższającą kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia objętego przedmiotową procedurą do ceny oferty z najniższą ceną.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 8200000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 8200000,00 PLN
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W ogłoszonym postępowaniu FUK.271.6.2022 o udzielenie zamówienia pn. „Przebudowa drogi gminnej Michałowo, gmina Czarnia” z podziałem na części w terminie składania ofert tj. do dnia 13.05.2022r.do godz. 12:00 w ramach:
Części II. Przebudowa drogi gminnej Michałowo 250201W, Gmina Czarnia dla odcinka od km 4+200 do km 7+763,75 wpłynęła jedna oferta z ceną przewyższającą kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia objętego przedmiotową procedurą do ceny ofert z najniższą ceną.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 9200000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 9200000,00 PLN
| 2022-05-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |