Budowa podwójnej kancelarii i budynku gospodarczego dla leśnictw Waliszów i Żelazno wraz z zagospodarowaniem terenu.
PGL LP Nadleśnictwo Bystrzyca Kłodzka
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00161189
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00161189/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-05-17 07:41
- Lokalizacja
- Bystrzyca Kłodzka, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3625aea5-a390-11ec-baa2-b6d934483bfb
- Identyfikator
- 8810002874
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00161189 z dnia 2022-05-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa podwójnej kancelarii i budynku gospodarczego dla leśnictw Waliszów i Żelazno wraz z zagospodarowaniem terenu.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: PGL LP Nadleśnictwo Bystrzyca Kłodzka
1.3.) Oddział zamawiającego: Nadleśnictwo Bystrzyca Kłodzka
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931023894
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Międzyleśna 3
1.5.2.) Miejscowość: Bystrzyca Kłodzka
1.5.3.) Kod pocztowy: 57-500
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bystrzyca@wroclaw.lasy.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.bystrzyca.wroclaw.lasy.gov.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://www.gov.pl/web/nadlesnictwo-bystrzyca/platforma-zakupowa41.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
leśnictwo
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa podwójnej kancelarii i budynku gospodarczego dla leśnictw Waliszów i Żelazno wraz z zagospodarowaniem terenu.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3625aea5-a390-11ec-baa2-b6d934483bfb
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00161189
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00085751/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SA.270.3.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1166929,91 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest budowa budynku kancelarii i budynku gospodarczego dla leśnictw Waliszów i Żelazno na działce nr 501/2, AM-3, obręb Stary Waliszów, Gmina Bystrzyca Kłodzka.
Budynek kancelarii to budynek o powierzchni zabudowy wynoszącej 74,49 m2, niepodpiwniczony, posadowiony na płycie fundamentowej. Ściany wykonane w konstrukcji lekkiego szkieletu drewnianego wypełnionego wełną mineralną i obłożonego płytami gipsowo – włóknowymi od wewnątrz oraz płytami OSB-3 od zewnątrz. Elewacja wykończona tynkiem strukturalnym w kolorze białym, szczyty deską drewnianą elewacyjną. Dach dwuspadowy kryty dachówką karpiówką ceramiczną w koronkę.
Budynek kancelarii wyposażony jest w 2 pomieszczenia - kancelarie przeznaczone do pracy biurowej 4 osób, pomieszczenie socjalne, sanitarne, gospodarcze oraz korytarz - poczekalnię. Projektowane pomieszczenia będą przystosowane do użytkowania przez osoby niepełnosprawne.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:Art. 255 pkt. 3 ustawy Pzp-cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia
Uzasadnienie faktyczne:
W postępowaniu zostały złożone dwie oferty:
Oferta nr 1 Wykonawcy Brzechwa sp. z o. o. sp.k., ul. Polna 2, 64-600 Oborniki; cena
oferty: 1 376 941.53 zł.
Oferta nr 2 Wykonawcy Spółdzielnia Rzemieślnicza Wielobranżowa w Bystrzycy Kłodzkiej
ul. Henryka Sienkiewicza 10 C ,57-500 Bystrzyca Kłodzka.; cena oferty: 1 480 458.61 zł zł.
Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia kwotę 1 166 929,91 zł. Informacja o kwocie, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia została zamieszczona na stronie prowadzonego postępowania w dniu 06.04.2022 r. Ceny wszystkich ofert złożonych w postępowaniu przekraczają kwotę, jaką Zamawiający może przeznaczyć na realizację przedmiotowego zamówienia. W tej sytuacji Zamawiający ma prawo unieważnić postępowanie bez wcześniejszego dokonywania wyboru najkorzystniejszej oferty, gdyż wykonywanie dalszych czynności byłoby jedynie formalizmem ze strony Zamawiającego, gdyż ma on świadomość, że i tak nie może rozstrzygnąć postępowania ze względu na brak środków finansowych.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1376941,53 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1480458,61 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2022-05-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |