Wykonanie robót budowlanych a także dostawę i montaż urządzeń dla zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 3 w Nowym Targu”.

Gmina Miasto Nowy Targ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00161279
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00161279/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-05-17 08:22
Lokalizacja
Nowy Targ, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-296cb8b3-c08f-11ec-aa46-6a814e8de928
Identyfikator
7350014012
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie kształtowania placów zabawWyposażenie placów zabawSprzęt z gotowych elementówRoboty w zakresie różnych nawierzchni

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00161279 z dnia 2022-05-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych a także dostawę i montaż urządzeń dla zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 3 w Nowym Targu”.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Nowy Targ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491893256

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Krzywa 1

1.5.2.) Miejscowość: Nowy Targ

1.5.3.) Kod pocztowy: 34-400

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL219 - Nowotarski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: umnt@um.nowytarg.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.nowytarg.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/nowytarg

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie robót budowlanych a także dostawę i montaż urządzeń dla zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 3 w Nowym Targu”.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-296cb8b3-c08f-11ec-aa46-6a814e8de928

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00161279

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00016844/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.12 Plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 3

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00128462/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.12.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych a także dostawa i montaż urządzeń dla zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 3 w Nowym Targu”.
2. Wykonanie robót budowlanych obejmuje w szczególności:
1/ demontaż i wywóz istniejących urządzeń zabawowych 7 sztuk (huśtawka wahadłowa, ścieżka zdrowia, piaskownica czworościan, zestaw zabawowy, urządzenie wolnostojące, tablica regulamin, 5 ławek i 5 śmietników),
2/ wykonanie nawierzchni poliuretanowej w miejscu istniejącej nawierzchni,
3/ dostawę i montaż urządzeń zabawowych (drabinka pozioma, zestaw czterowieżowy, huśtawka wagowa z przeniesienia, piaskownica sześciokątna, huśtawka podwójna, huśtawka wagowa, sprężynowiec bujak, zestaw sprawnościowy),
4/ dostawę i montaż ławek z oparciem (4 sztuk), koszy na śmieci (4 sztuk) oraz regulaminu placu zabaw.

3. Zakres robót obejmuje budowę placu zabaw zgodnie z opracowaną dokumentacją projektową wykonaną przez Aleksandrę Goś prowadzącego działalność gospodarczą pod nazwą Biuro Projektowe Aleksandra Goś ul. Wyżynna 16/47, 20-560 Lublin.

4. Inne postanowienia dotyczące przedmiotu zamówienia:
1/ rozliczenie robót budowlanych kosztorysowe, przy składnikach cenotwórczych podanych w ofercie do postępowania, w formie rozliczenia kosztorysem powykonawczym,
2/ wszelkie niezbędne materiały posiadające certyfikaty jakości lub deklaracje zgodności potwierdzające stosowanie w budownictwie zabezpiecza wykonawca na własny koszt,
3/ wynagrodzenie wykonawcy będzie płatne w oparciu o harmonogram rzeczowo finansowy w tym poprzez fakturę częściową wystawioną na podstawie protokołu odbioru częściowego. Wykonawca przed podpisaniem umowy przedstawi zamawiającemu do akceptacji harmonogram rzeczowo-finansowy,
4/ roboty należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową, przedmiarem robót, SST z zachowaniem warunków wynikających z norm technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz zgodnie z zasadami wiedzy technicznej,
5/ prowadzone prace należy prowadzić w uzgodnieniu z dyrektorem Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Nowym Targu ,
6/ zaplecze i teren budowy należy zorganizować w uzgodnieniu z dyrektorem Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Nowym Targu,
7/ wykonawca zabezpieczy teren budowy i umożliwieni bezpieczne funkcjonowanie szkoły a także powiadomi dyrektora o ewentualnych utrudnieniach podczas wykonywanych prac,
8/ wykonawca przyjmuje do wykonania pełny zakres robót przedstawiony w przedmiocie zamówienia, niezbędnych do realizacji zamówienia,
9/ podane w ofercie ceny jednostkowe zawierają również koszt wykonania wszystkich czynności, wynikających z technologii wykonania danej operacji, niezbędnych do jej realizacji nawet jeżeli nie zostały uwzględnione w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych,
10/ wywóz i składowanie ziemi, gruzu itd. zabezpiecza wykonawca ponosząc wszelkie z tym związane koszty,
11/ wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za szkody i następstwa nieszczęśliwych wypadków wynikające z nieprawidłowego wykonania prac lub niewłaściwego oznakowania i zabezpieczenia miejsca wykonywania prac,
12/ wykonawca jest odpowiedzialny za zapewnienie bezpiecznych warunków na placu budowy i w jego otoczeniu,
13/ przed zamówieniem materiału wykonawca sprawdzi wymiary rzeczywiste i zweryfikuje na tej podstawie zamawiane ilości,
14/ wykonawca poniesie wszelkie niezbędne koszty związane z realizacją przedmiotowych robót budowlanych, w tym między innymi koszty niezbędnych badań i sprawdzeń, muszą one być uwzględnione w oferowanej przez wykonawcę cenie,
15/ wykonawca zobowiązany jest do zawarcia umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej za szkody oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków,
16/ wykonawca ma obowiązek znać i stosować w czasie prowadzenia prac przepisy dotyczące ochrony środowiska naturalnego. Opłaty i kary za przekroczenie w trakcie realizacji prac norm określonych w odpowiednich przepisach dotyczących ochrony środowiska naturalnego poniesie wykonawca,
17/ wykonawca udzieli minimum 5 letniego okresu rękojmi i gwarancji na wykonane roboty budowlane, wbudowane materiały i zamontowane urządzenia,
18/ wykonawca zapewni pełna obsługę geodezyjną inwestycji aż do uzyskania geodezyjnego operatu powykonawczego z klauzulą Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjno-Kartograficznej wraz z założeniem reperów roboczych i wytyczeniem głównych osi. Operat geodezyjny należy dostarczyć również w wersji cyfrowej w plikach dwg. i pdf.
19/ w specyfikacji warunków zamówienia oraz we wszystkich dokumentach stanowiących załączniki do specyfikacji warunków zamówienia (specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych) wskazane znaki towarowe, patenty, pochodzenie lub normy, specyfikacje, systemy należy rozumieć jako przykładowe i należy je rozpatrywać z wyrazem „lub równoważne” albo „nie gorsze niż”.
Zamawiający, mając na uwadze, że jeżeli w jakimkolwiek miejscu specyfikacji warunków zamówienia oraz jej załącznikach zostały wskazane nazwy producenta, nazwy własne, znaki towarowe, patenty lub pochodzenie materiałów służących do wykonania robót budowlanych będących przedmiotem zamówienia – dopuszcza możliwość zastosowania materiałów równoważnych. Oznacza to, że przewidziane przez wykonawcę do zastosowania na etapie realizacji robót urządzenia i materiały powinny spełniać co najmniej parametry określone w dokumentacji projektowej, szczegółowej specyfikacji technicznej i nie powinny być gorsze od jej założeń. Zamawiający dopuszcza wszelkie rynkowe odpowiedniki o parametrach równych lub lepszych niż wskazane. Ciężar udowodnienia, że materiał (wyrób) jest równoważny w stosunku do wymogu określonego przez zamawiającego spoczywa na składającym ofertę. W takim wypadku wykonawca musi przedłożyć odpowiednie dokumenty opisujące parametry techniczne, wymagane prawem certyfikaty i inne dokumenty dopuszczające dane materiały (wyroby) do użytkowania, oraz pozwalające jednoznacznie stwierdzić, że są one rzeczywiście równoważne lub lepsze. Wszystkie materiały, które będą wbudowane lub zainstalowane, muszą wcześniej być zaakceptowane przez zamawiającego w formie pisemnej.

6. Wykonawca realizując Program ochrony powietrza dla województwa małopolskiego przyjęty uchwałą Sejmiku Województwa Małopolskiego nr XXV/373/20 z dnia 28 września 2020 r. zobowiązuje się przy realizacji niniejszego zamówienia:
1/ spełnić przez maszyny mobilne nieporuszające się po drogach (tj. maszyny budowlane – koparki, ładowarki, spycharki, itp.) o mocy powyżej 18 kW wymagania w postaci wyposażenia w filtr cząstek stałych,
2/ zastosować obowiązek czyszczenia na mokro ulic i terenu wokół budowy, które są zanieczyszczone na skutek budowy,
3/ zraszać w okresie bezdeszczowym składowisk materiałów sypkich,
4/ stosować stanowiska do usuwania gruntu lub błota z kół sprzętu ciężkiego opuszczających plac budowy,
5/ stosować cięcie elementów betonowych na „mokro”,
6/ stosować przykrycia przy przewożeniu materiałów pylących.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw

43327000-1 - Sprzęt z gotowych elementów

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający działając na zasadzie art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019r Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2021r, poz. 1129 z późn. zm.) zawiadamia, iż unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzone w trybie podstawowym, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający na sfinansowanie niniejszego zamówienia przeznaczył kwotę w wysokości 280 000,00 zł., natomiast oferta z najniższą ceną wynosi 364 290,75 zł.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 364290,75 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 496162,69 PLN

2022-05-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane