„Przebudowa dróg gminnych w m. Borzyszkowy, Kiedrowice, Borowy Młyn, Lipnica”

Gmina Lipnica

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00161704
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00161704/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-05-17 10:11
Lokalizacja
Lipnica, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ef22eebd-bfc1-11ec-aa46-6a814e8de928
Identyfikator
8421663512
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznychRoboty pomocnicze w zakresie linii energetycznychRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie okablowania elektrycznegoInstalacje niskiego napięciaInstalowanie stacji rozdzielczychInstalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznegoInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowegoInne instalacje elektryczneElektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00161704 z dnia 2022-05-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa dróg gminnych w m. Borzyszkowy, Kiedrowice, Borowy Młyn, Lipnica”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Lipnica

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770979520

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Józefa Słomińskiego 19

1.5.2.) Miejscowość: Lipnica

1.5.3.) Kod pocztowy: 77-130

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL636 - Słupski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: lipnica@lipnica.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.lipnica.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

http://bip.lipnica.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Przebudowa dróg gminnych w m. Borzyszkowy, Kiedrowice, Borowy Młyn, Lipnica”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ef22eebd-bfc1-11ec-aa46-6a814e8de928

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00161704

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00033840/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Przebudowa dróg gminnych w m. Borzyszkowy, Kiedrowice, Borowy Młyn, Lipnica

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00125835/03

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RO.271.5.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest „Przebudowa dróg gminnych w m. Borzyszkowy, Kiedrowice, Borowy Młyn, Lipnica”
Inwestycja obejmuje przebudowę odcinków dróg na łącznej długości ok. 2,7 km w m. Lipnica, Borzyszkowy, Borowy Młyn oraz Kiedrowice. Obecne drogi posiadają nawierzchnie tłuczniową. Przedsięwzięcie polega na wykonaniu nawierzchni jednojezdniowych dwupasmowych szer.5,0m, lokalnie jednojezdniowe jednopasmowa dwukierunkowa zwężona do nie mniej niż 3,5m wraz ze zjazdami. Nawierzchnie będą wykonane częściowo z kostki betonowej oraz z mieszanek mineralno-bitumicznych. Ponadto przewiduje się wykonanie odwodnienia oraz oświetlenia ulicznego ze źródłami światła LED
1.1. Zakres robót został podzielony na następujące zadania:
1.1. 1 „Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Borzyszkowy”
1.1.1. Zakres inwestycji obejmuje:
- przebudowę odcinka drogi ok. 400 mb;
- wykonanie nawierzchni drogi z kostki betonowej na podbudowie
z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie, obramowanie zaniżonym krawężnikiem najazdowym;
- odwodnienie drogi powierzchniowe spadkami poprzecznymi i podłużnymi do istniejących studni chłonnych oraz na tereny przyległe w granicy pasa drogowego;
- wykonanie oświetlenia drogowego.

1.2. 2 „Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Kiedrowice”
1.2.1. Zakres inwestycji obejmuje:
- przebudowę odcinka o długości ok. 638 mb;
-wykonaniem nawierzchni z mieszanek mineralno bitumicznych;
- wykonanie obustronnych poboczy z kruszywa łamanego
- odwodnienie drogi powierzchniowe spadkami poprzecznymi na tereny przyległe w granicy pasa drogowego;
- wykonanie oświetlenia drogowego.
- usunięcie kolizji.


1.3. 3 „Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Borowy Młyn”
1.3.1. Zakres inwestycji obejmuje:
- przebudowę odcinka drogi ok. 338 mb;
- wykonanie nawierzchni drogi z kostki betonowej na podbudowie
z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie, obramowanie krawężnikiem najazdowym;
- wykonanie zjazdów;
- odwodnienie drogi powierzchniowe spadkami poprzecznymi i podłużnymi do istniejących studni chłonnych poprzez dostosowane lokalizacyjnie i wysokościowo wpusty;
- montaż oświetlenia drogowego.


1.4. 4 „Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Lipnica”
1.4.1. Zakres inwestycji obejmuje:
- przebudowę odcinka drogi ok. 1241,1 mb
- -wykonaniem nawierzchni asfaltowej oraz wykonanie nawierzchni drogi z kostki betonowej
- przebudowa zjazdów,
- wykonanie chodników,
- wykonanie zwrotki w formie ronda,
- odwodnienie powierzchniowe oraz przykanaliki kanalizacji deszczowej,
- wykonanie oświetlenia drogowego,
- - usunięcie kolizji.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi dokumentacja projektowa dla każdego zakresu tj.
Dodatek Nr 1 do SWZ- Projekt Budowlany
Dodatek Nr 2 do SWZ- Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót
Dodatek Nr 3 do SWZ- Przedmiary robót.


- Roboty składające się na przedmiot zamówienia objęte dokumentacją projektową i SWZ należy wykonać w oparciu o obowiązujące przepisy oraz normy zgodnie z obowiązującym Prawem Budowlanym, z należytą starannością, zachowaniem zasad bezpieczeństwa, zapewniając przy tym dobrą jakość wykonania i właściwą organizację pracy.

Wszystkie zastosowane elementy maja być fabryczne nowe, dopuszczone do obrotu w handlu i posiadać wszelkie atesty dopuszczenia do użytkowania. Dodatkowo zastosowane elementy powinny spełniać określone prawem normy bezpieczeństwa.

Zastosowane materiały i urządzenia winny odpowiadać deklaracjom zgodności z Polskimi Normami, atestami i aprobatami technicznymi. Podane w niniejszej SWZ, oraz załącznikach
do niej nazwy własne (pochodzenie, producent, itd.) mają jedynie charakter pomocniczy dla określenia podstawowych parametrów i cech zastosowanych materiałów, produktów, urządzeń czy wyposażenia. Zamawiający dopuszcza zastosowanie rozwiązań równoważnych. Produkt równoważny to taki, który ma te same cechy funkcjonalne, co wskazany
w dokumentacji konkretny z nazwy lub pochodzenia produkt. Jego jakość nie może być gorsza od jakości określonego w specyfikacji i dokumentacji budowlanej produktu oraz powinien mieć parametry nie gorsze niż wskazany produkt.
Zadanie dofinansowane z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania w przypadku nie otrzymania dofinansowania.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45232200-4 - Roboty pomocnicze w zakresie linii energetycznych

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia

45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 ust 3 ustawy pzp., ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający zamierzał przeznaczyć 3.819.795,75 zł brutto. Złożone oferty znacząco przekroczyły środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5298884,78 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5735983,30 PLN

2022-05-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane