Przebudowa dróg na terenie gminy Masłowice
GMINA MASŁOWICE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00162278
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00162278/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-05-17 12:20
- Lokalizacja
- Masłowice, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b2d1773d-c7b6-11ec-b879-9a86e5ac3946
- Identyfikator
- 7722259981
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00162278 z dnia 2022-05-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa dróg na terenie gminy Masłowice
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MASŁOWICE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590648103
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Masłowice 4
1.5.2.) Miejscowość: Masłowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 97-515
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@maslowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.maslowice.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
www.bip.maslowice.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa dróg na terenie gminy Masłowice2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b2d1773d-c7b6-11ec-b879-9a86e5ac3946
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00162278
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00022024/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Przebudowa dróg na terenie gminy Masłowice
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00142146/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: UG.IOŚ.271.8.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane na zadaniu inwestycyjnym pn. Przebudowa dróg na terenie gminy
Masłowice 4.2. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa rozbudowa dróg:
Inwestycja obejmuje:
1) Przebudowę drogi w m. Koconia na dz. 900/2 i 1260 w ob. Kraszewice na dł. ok. 2 km - wykonanie nowej nawierzchni
mineralno-bitumicznej o szer. 4,5 - 5,00 mb i poboczy z kruszywa o szer. 0,75 mb.
2) Przebudowa drogi gminnej w m. Bartodzieje na dz. 530 na dł. ok. 1,5 km - wykonanie pełnej konstrukcji jezdni o szer. 4,5-
5,0 mb wraz z poboczami z kruszywa o szer. 0,75 mb.
3) wykonanie nowej nawierzchni mineralno-bitumicznej na drogach będących własnością gminy Masłowice.
4.3. Przedmiot zamówienia obejmuje:
4.3.1. Zadanie 1 - Przebudowę drogi w m. Koconia na dz. 900/2 i 1260 w ob. Kraszewice.
Przedmiotem inwestycji jest przebudowa drogi na działce nr ewid. 900/2, 1260 obręb 0011 Kraszewice, gm. Masłowice o
długości 1917,84 m.b.
Na odcinku od km 0+000.00 do km 0+960.00 należy wykonać poszerzenie istniejącej jezdni mineralno-bitumicznej do
szerokości 4.5 m.b. natomiast od km 0+960.00 do km 1917.84 należy wykonać poszerzenie jezdni o nawierzchni z
kruszywa łamanego do szerokości 5.0 m.b. wraz z wykonanie nowej nawierzchni mineralno-bitumicznej.
4.3.2. Zadanie 2 - Przebudowa drogi gminnej w m. Bartodzieje na dz. 530.Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi
gminnej nr 110106E w miejscowości Bartodzieje na jezdnię mineralno-bitumiczną o szerokości 4,5 - 5 m wraz z
obustronnymi poboczami utwardzonymi o szerokości 0,75 m, mijankami oraz rowami przydrożnymi. Budowa drogi gminnej
będzie polegała na wykonaniu nowej konstrukcji jezdni. Przewiduje się budowę lewostronnych rowów przydrożnych o
całkowitej długości 403,8 m.b
4.3.3. Zadanie 3 - Przebudowa drogi gminnej DG 112402E na działkach o nr ewid. 340 w obr. geod. Strzelce Małe i 172 w
obr. geod. Chełmo. Przebudowa drogi obejmuje odcinek o długości 999.00 m.b. Zadanie polega na wykonaniu nowej
warstwy ścieralnej na istniejącej nawierzchni o średniej grubości 4 cm. wraz z obustronnymi poboczami utwardzonymi o
szerokości 0,75 m. .
4.3.4. Zadanie 4 - Przebudowa drogi wewnętrzne j w miejscowości Korytno na działce o nr ewid. 634. Przedmiotem
zamówienia jest przebudowa drogi wewnętrznej na dz. nr ewid. 634 obręb 0010 Korytno, gm. Masłowice. Przebudowa drogi
obejmuje odcinek o długości 999 m.b. Zadanie polega na wykonaniu nowej konstrukcji jezdni mineralno-bitumicznej o
szerokości 3,0 m.b. wraz z obustronnymi poboczami z kruszywa łamanego o szerokości 0,25 m.b.
4.3.5. Zadanie 5 - Przebudowa odcinka drogi wewnętrznej w miejscowości Kolonia Przerąb na działce o nr ewid. 454.
Powierzchnia projektowanej jezdni mineralno-bitumicznej: 1210 m2
Długość przebudowywanej drogi: 403.40 m.b.
Powierzchnia poboczy utwardzonych: 203 m2
4.3.6. Zadanie 6 - Zaprojektowanie i przebudowa, rozbudowa drogi gminnej w miejscowości Bartodzieje działka nr 530
obręb Bartodzieje Przerębskie,
- szacowana powierzchnia jezdni do wybudowania z masy mineralno-bitumicznej wraz z konstrukcja jak podano na
przekrojach o szerokości jezdni 5,00 m – 3775m 2
- szacowana powierzchnia pobocza z kruszywa łamanego po zagęszczeniu 0/31,5 gr 10 cm szerokości 0,75 około 11. 325
m
- budowa kanału technologicznego na odcinku około 755 m wraz z 7 studzienkami
- likwidacja kolizji z siecią podziemną ,
- odmulenie dwustronne rowów na całym odcinku drogowym 755 mb
- uporządkowanie terenu po wykonanych robotach powierzchni 3020,00 m2 .
4.3.7. Zadanie 7 - Zaprojektowanie i przebudowa, rozbudowa drogi gminnej w miejscowości Chełmo działka nr 172 obręb
Chełmo
- szacowana powierzchnia objęta inwestycją – 5600 m2,
- długość odcinka objętego opracowaniem około - 625 m
- szacowana powierzchnia jezdni do wybudowania z masy mineralno-bitumicznej wraz z konstrukcja jak podano na
przekrojach o szerokości jezdni 5,00 m – 3425m 2
- szacowana powierzchnia pobocza z kruszywa łamanego po zagęszczeniu 0/31,5 gr 10 cm szerokości 0,75 około 1030 m
- likwidacja kolizji z siecią podziemną ,
- plantowanie rowów na powierzchni około 1030 m2
- uprządkowanie terenu po wykonanych robotach powierzchni 2000 m2
4.3.8. Zadanie 8 - Zaprojektowanie i przebudowa, rozbudowa drogi gminnej w miejscowości Chełmo działka nr 567 obręb
0003 Chełmo
wykonanie mapy do celów projektowych
- szacowana powierzchnia objęta inwestycją – 22.400 m2,
- długość odcinka objętego opracowaniem około - 1457 mb
- szacowana powierzchnia jezdni do wybudowania z masy mineralno-bitumicznej wraz z konstrukcja jak podano na
przekrojach o szerokości jezdni 5,00 m – 7285 m 2
- szacowana powierzchnia pobocza z kruszywa łamanego po zagęszczeniu 0/31,5 gr 10 cm szerokości 0,75 około 2190 m
- likwidacja kolizji z siecią podziemną ,
- plantowanie rowów na powierzchni około 1400 m2
- uprządkowanie terenu po wykonanych robotach powierzchni 2900 m2 .
4.3.9. Zadanie 9 - Zaprojektowanie i przebudowa, rozbudowa drogi gminnej w miejscowości Ochotnik działka nr 86 i 1285 obręb 0015 Ochotnik
wykonanie mapy do celów projektowych
- szacowana powierzchnia objęta inwestycją szacunkowo 22.000 m2,
- długość odcinka objętego opracowaniem około - 1870 m
- szacowana powierzchnia jezdni do wybudowania z masy mineralno-bitumicznej wraz z konstrukcją jaką podano na
przekrojach o szerokości jezdni 5,00 m około – 9350m 2
- szacowana powierzchnia pobocza z kruszywa łamanego po zagęszczeniu 0/31,5 gr 10 cm szerokości 0,75 około 2805 m
- budowa kanału technologicznego na odcinku około 1870 m wraz z 20 studzienkami SKR -2 ,
- likwidacja kolizji z siecią podziemną ,
- odmulenie dwustronne rowów na całym odcinku drogowym 1240 mb
- uprządkowanie terenu po wykonanych robotach powierzchni 10000,00 m2
7.7. Wykonawca podlega wykluczeniu także w oparciu o podstawy wykluczenia wskazane art. 7 ustawy z dnia 13.04.2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego.
7.8. Zamawiający informuje, że wykluczeniu z postępowania na podstawie pkt 7.7 SWZ podlegają:
1) wykonawcy wymienieni w wykazach określonych w rozporządzeniu Rady (WE) nr
765/2006 z dnia 18 maja 2006 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z sytuacją na Białorusi i udziałem Białorusi w agresji Rosji wobec Ukrainy (Dz. Urz. UE
L 134 z 20.05.2006, str. 1, z późn. zm.3) i rozporządzeniu Rady (UE) nr 269/2014 z dnia 17 marca 2014 r. w sprawie środków ograniczających w odniesieniu do działań podważających integralność terytorialną, suwerenność i niezależność Ukrainy lub im zagrażających (Dz. Urz. UE L 78 z 17.03.2014, str. 6, z późn. zm.4)) albo wpisani na listę o której mowa w art. 2 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących
ochronie bezpieczeństwa narodowego, na podstawie decyzji w sprawie wpisu na ww. listęrozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 powołanej ustawy;
2) wykonawcy, których beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dn. 1.03.2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2022 r. poz. 593 i 655) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu Rady (WE) nr 765/2006 z dnia 18 maja 2006 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z sytuacją
na Białorusi i udziałem Białorusi w agresji Rosji wobec Ukrainy (Dz. Urz. UE L 134 z 20.05.2006, str. 1, z późn. zm. 3) i rozporządzeniu Rady (UE) nr 269/2014 z dnia 17 marca
2014 r. w sprawie środków ograniczających w odniesieniu do działań podważających integralność terytorialną, suwerenność i niezależność Ukrainy lub im zagrażających (Dz. Urz.
UE L 78 z 17.03.2014, str. 6, z późn. zm. 4)) albo wpisani n a l istę o której m owa w art. 2 ustawy z dn. 13.04.2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania
wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, lub będący takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile zostali wpisani na ww. listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym m owa w art. 1 p kt 3 u stawy z dn. 1 3.04. 2022 r . o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego .; wykonawcy, których jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dn. 29.09. 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2021 r. poz. 217, 2105 i 2106) jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu Rady (WE) nr 765/2006 z dnia 18 maja 2006 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z sytuacją na Białorusi i udziałem Białorusi w agresji Rosji wobec Ukrainy (Dz. Urz. UE L 134 z 20.05.2006, str. 1, z późn. zm.3) i rozporządzeniu Rady (UE) nr 269/2014 z dn.17.03.2014 r. w sprawie środków ograniczających w odniesieniu do działań podważających integralność terytorialną, suwerenność i niezależność Ukrainy lub im zagrażających (Dz. Urz. UE L 78 z 17.03.2014, str. 6, z późn. zm.4)) albo wpisany na listę o której mowa w art. 2 ustawy z dn.13.04.2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24.02.2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na ww. listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy z dnia 13.04.2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego . 7.9. Wykluczenie, o którym mowa w pkt 7.7 następuje na okres trwania ww. okoliczności. 7.10. W przypadku wykonawcy wykluczonego na podstawie przesłanek wskazanych w pkt 7.8, zamawiający odrzuca ofertę. c.d. w sekcji IX ogłoszenia Pozostałe informacje
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233140-2 - Roboty drogowe
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt. 1 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty. W przedmiotowym postępowaniu w wyznaczonym terminie nie została złożona żadna oferta. Mając powyższe na względzie uznać należy, iż zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania na ww. podstawie prawnej.Reasumując, występują wszystkie przesłanki uzasadniające unieważnienie przedmiotowego postępowania w oparciu o przepisy art. 255 pkt 1 ustawy Pzp.
| 2022-05-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |