„Przebudowa drogi powiatowej nr 5100 E w miejscowości Grzmiąca (II postępowanie)”

POWIAT BRZEZIŃSKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00162309
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00162309/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-05-17 12:28
Lokalizacja
Brzeziny, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7a898e30-ac32-11ec-baa2-b6d934483bfb
Identyfikator
8331394936
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty w zakresie nawierzchni drógInstalowanie znaków drogowychFundamentowanie drógRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWY DRÓG I MOSTÓW 'ERBEDIM' SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄPiotrków Trybunalski, PL · lot 0
1 275 809,57 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00162309 z dnia 2022-05-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa drogi powiatowej nr 5100 E w miejscowości Grzmiąca
(II postępowanie)”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT BRZEZIŃSKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 750731786

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Henryka Sienkiewicza 16

1.5.2.) Miejscowość: Brzeziny

1.5.3.) Kod pocztowy: 95-060

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL712 - Łódzki

1.5.7.) Numer telefonu: 46 874 11 11

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: starostwo@powiat-brzeziny.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiat-brzeziny.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.powiat-brzeziny.4bip.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Przebudowa drogi powiatowej nr 5100 E w miejscowości Grzmiąca
(II postępowanie)”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7a898e30-ac32-11ec-baa2-b6d934483bfb

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00162309

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00026287/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Przebudowa drogi powiatowej nr 5100 E w miejscowości Grzmiąca (II postępowanie)"

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00099112/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DR.272.3.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1275809,57 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi powiatowej nr 5100 E w miejscowości Grzmiąca.
Przedmiot zamówienia obejmuje przebudowę drogi powiatowej nr 5100 E w km 2+129 – 3+127 w miejscowości Grzmiąca gm. Brzeziny. Przebudowie podlega odcinek drogi o przekroju drogowym (szlakowym – jezdnia+pobocza+rowy) wraz ze zjazdami. W zakresie opracowania ujęto przebudowę nawierzchni jezdni, pobocza oraz odtworzenie istniejących rowów przydrożnych. W ramach przebudowy projektuje się dostosowanie istniejącej szerokości jezdni do wymaganych warunkami technicznymi oraz wzmocnienie nawierzchni drogi poprzez wbudowanie nowej konstrukcji nawierzchni do kategorii obciążenia ruchem KR2. Szerokość pasa ruchu przyjmuje się jako: 2,75 m. Dodatkowo ulepsza się pobocza łamanym stabilizowanym mechanicznie kruszywem szer. 1,00 m. Zamówienie obejmuje w szczególności:
• rozbiórkę istniejącej nawierzchni poprzez jej sfrezowanie do podbudowy
na szerokości 0,5 m z każdej strony,
• wykonanie poszerzenia jezdni do szerokości 5,5 m (dotyczy warstwy ścier.),
• wykonanie warstwy podbudowy,
• wbudowanie warstwy wiążącej z wyrównaniem spadków poprzecznych,
• wbudowanie warstwy ścieralnej,
• wykonanie przebudowy zjazdów indywidualnych w granicach pasa drogowego,
• wbudowanie poboczy,
• odtworzenie rowów przydrożnych,
• dokonanie wycinki 11 sztuk drzew, których obwody pni mierzone na wysokości 130 cm wynoszą: dąb szypułkowy – 58 cm, 52 cm, 75 cm, 68 cm, 51 cm, 135 cm, brzoza brodawkowata – 97 cm, 53 cm, 73 cm, sosna pospolita – 175 cm, buk pospolity – 58 cm (Decyzja Wójta Gminy Brzeziny z dnia 15 marca 2021 r., nr RIiRG.6131.4.2021.MS zmieniona decyzja Wójta Gminy Brzeziny z dnia
8 listopada 2021 r., nr RIiRG.6131.4.2021.MS),
• uprzątnięcie terenu po wykonanej przez Wykonawcę ścince drzew.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45233320-8 - Fundamentowanie dróg

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1275809,57 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1826134,33 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1275809,57 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów ERBEDIM Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 590575960

7.3.3) Ulica: ul. Żelazna 3

7.3.4) Miejscowość: Piotrków Trybunalski

7.3.5) Kod pocztowy: 97-300

7.3.6.) Województwo: łódzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-05-09

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1275809,57 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 150 dni

2022-05-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane