Wymiana instalacji przeciwpożarowej w Domu Pomocy Społecznej w Karniowicach
Dom Pomocy Społecznej w Karniowicach
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00162914
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00162914/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2022-05-17 14:20
- Lokalizacja
- Karniowice, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-8bb5f10a-cd2a-11ec-aa46-6a814e8de928
- Identyfikator
- 6761342929
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Roboty instalacyjne elektryczneInstalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00162914 z dnia 2022-05-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wymiana instalacji przeciwpożarowej w Domu Pomocy Społecznej w Karniowicach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Dom Pomocy Społecznej w Karniowicach
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 350569105
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Osiedlowa 10
1.5.2.) Miejscowość: Karniowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-082
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski
1.5.7.) Numer telefonu: 12 285 24 10 wew 10.
1.5.8.) Numer faksu: 12 285 23 57
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: administracja@dpskarniowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.dpskarniowice.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
http://www.dpskarniowice.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ochrona socjalna
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wymiana instalacji przeciwpożarowej w Domu Pomocy Społecznej w Karniowicach2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8bb5f10a-cd2a-11ec-aa46-6a814e8de928
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00162914
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00041091/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 Wymiana instalacji przeciwpożarowej w Domu Pomocy Społecznej w Karniowicach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00148253/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: Kar/1/2022/TP
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Wymiana istniejącej instalacji przeciwpożarowej w Domu Pomocy Społecznej w Karniowiacach
4.5.3.) Główny kod CPV: 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45312100-8 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W dniu 6 maja 2022 r. Zamawiający zamieścił dokumenty do przedmiotowego zamówienia (w tym SWZ, i Przedmiar robót) oraz wyznaczył termin składania ofert na dzień 23 maja 2022.Zamawiający otrzymał znaczną ilość zapytań i wniosków o wyjaśnienie treści SWZ. Wśród nich przeważały prośby o wyjaśnienia dotyczące okablowania instalacji - która nie została uwzględniona w przedmiarze robót oraz wnioski o zmiany zapisów w SWZ dotyczących spełnienia warunku w postępowaniu (Rozdział 13.), zarzucając Zamawiającemu naruszenie zasady uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców poprzez zbyt rygorystyczne wymogi przystąpienia do przetargu.
Zamawiający dokonał szczegółowej analizy treści wniosków i zapytań o wyjaśnienie SWZ, zestawiając ich z dokonanym przez siebie opisem przedmiotu zamówienia i realnymi potrzebami stwierdzając że dokonanie zmiany w zakresie proponowanym w przeważającej mierze jest zasadne.
Jako że swoboda modyfikacji treści SWZ jest ograniczona, w szczególności nie może powodować zmiany prowadzącej do istotnej zmiany charakteru zamówienia - z godnie z art. 137 ust. 7 Pzp, - Zamawiający podejmuje decyzję o unieważnieniu postępowania.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0
| 2022-05-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |