Przebudowa istniejącego budynku handlowo usługowego na budynek użyteczności publicznej dla potrzeb Urzędu Gminy Piątnica.
Gmina Piątnica
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00163081
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00163081/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-05-17 14:52
- Lokalizacja
- Piątnica Poduchowna, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-51874ca4-b72f-11ec-97c7-b646b0ba23df
- Identyfikator
- 7182032847
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00163081 z dnia 2022-05-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa istniejącego budynku handlowo usługowego na budynek użyteczności publicznej dla potrzeb Urzędu Gminy Piątnica.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Piątnica
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 450669973
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Stawiskowska 53
1.5.2.) Miejscowość: Piątnica Poduchowna
1.5.3.) Kod pocztowy: 18-421
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL842 - Łomżyński
1.5.7.) Numer telefonu: 862162476
1.5.8.) Numer faksu: 862182456
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ugpiatnica@gminapiatnica.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.gminapiatnica.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://portal.smartpzp.pl/gminapiatnica/public/lista_przetargow1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa istniejącego budynku handlowo usługowego na budynek użyteczności publicznej dla potrzeb Urzędu Gminy Piątnica.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-51874ca4-b72f-11ec-97c7-b646b0ba23df
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00163081
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00048234/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.11 Modernizacja budynku na potrzeby UG Piątnica
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00116080/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IZP.271.4.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 614197,92
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn. „Przebudowa istniejącego budynku handlowo usługowego na budynek użyteczności publicznej dla potrzeb Urzędu Gminy Piątnica”.
Zakres robót remontowo – budowlanych:
a) na zewnątrz budynku:
- rozbiórka schodów zewnętrznych (wejściowych),
- rozbiórka ocieplania ze styropianu,
- ocieplenie budynku wełną mineralną gr. 15cm,
- wykonanie wyprawy elewacyjnej,
- demontaż pokrycia dachowego i montaż nowego pokrycia,
- demontaż odróbek blacharskich i wykonanie nowych,
- wykonanie nowych schodów zewnętrznych oraz pochylni dla niepełnosprawnych,
- wykonanie ogniomuru na części zewnętrznych ścian istniejących,
- wymiana okna istniejącego w budynku sąsiednim – wyższym na okno p.poż (EI30),
- wykonanie nowej opaski wokół budynku,
- wykonanie zadaszenia nad wejściem.
b) wewnątrz budynku:
- przebudowa istniejącego budynku handlowo – usługowego na budynek użyteczności
publicznej – biurowy:
- remont pomieszczeń,
- wymiana instalacji elektrycznych,
- wymiana instalacji centralnej ciepłej i zimnej wody,
- wymiana instalacji kanalizacji sanitarnej,
- wymiana instalacji centralnego ogrzewania,
- ocieplenie połaci dachu.
Roboty podzielono według poszczególnych branż, które zostały zawarte w odpowiednich częściach dokumentacji.
Szczegółowy zakres rzeczowy został określony w załączonym do niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ) dokumentacji projektowej, szczegółowych specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót. Wszystkie roboty należy wykonać zgodnie ze obowiązującymi normami, sztuką budowlaną z zachowaniem przepisów dotyczących dostępności osób niepełnosprawnych do obiektów użyteczności publicznej. Załączony przez Zamawiającego przedmiar robót ma charakter wyłącznie pomocniczy i nie jest dokumentem podstawowym do ustalenia ceny ofertowej. Nieujęcie w wycenie jakiejkolwiek pozycji nie będzie upoważniało Wykonawcy do dochodzenia zapłaty za jej wykonanie.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45324000-4 - Roboty w zakresie okładziny tynkowej
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45331210-1 - Instalowanie wentylacji
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45442100-8 - Roboty malarskie
45443000-4 - Roboty elewacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W dniu 25.04.2022 r. o godzinie 11: 00 upłynął termin składania ofert w postępowaniuo udzielenie zamówienia publicznego na w/w przedmiot zamówienia. Do wyznaczonego terminu wpłynęły do Zamawiającego cztery oferty. Podczas otwarcia ofert, które odbyło
się w dniu 25.04.2022 r. o godzinie 11: 15 Zamawiający stwierdził, że cena najkorzystniejszej oferty, która wpłynęła na ogłoszone zamówienie publiczne przewyższała środki finansowe zabezpieczone przez Zamawiającego. Zgodnie z postanowieniami art. 255 pkt. 3 ustawy
Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie, o udzielenie zamówienia, jeżeli „cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba, że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.
Zamawiający nie może zwiększyć swoich środków, do kwoty środków przedstawionych w powyżej wymienionej ofercie. Wobec powyższego należało orzec jak na wstępie.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 787199,95 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1073449,29 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Zamawiający działając na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1129), zwanej dalej “ustawą Pzp”, unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, ponieważ cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia:| 2022-05-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |