Przebudowa nawierzchni dróg gminnych w miejscowości Sarbinowo, gmina Dobiegniew

Gmina Dobiegniew

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00163153
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00163153/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-05-17 15:11
Lokalizacja
Dobiegniew, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a0902ec5-af2f-11ec-baa2-b6d934483bfb
Identyfikator
5941000845
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógPrzygotowanie terenu pod budowę

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00163153 z dnia 2022-05-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa nawierzchni dróg gminnych w miejscowości Sarbinowo, gmina Dobiegniew

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Dobiegniew

1.3.) Oddział zamawiającego: Gmina Dobiegniew

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 210966770

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Obrońców Pokoju 24

1.5.2.) Miejscowość: Dobiegniew

1.5.3.) Kod pocztowy: 66-520

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL431 - Gorzowski

1.5.7.) Numer telefonu: 957611001

1.5.8.) Numer faksu: 957611041

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@dobiegniew.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.dobiegniew.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miniportal.uzp.gov.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa nawierzchni dróg gminnych w miejscowości Sarbinowo, gmina Dobiegniew

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a0902ec5-af2f-11ec-baa2-b6d934483bfb

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00163153

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00035515/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Przebudowa nawierzchni dróg gminnych w miejscowości Sarbinowo, gmina Dobiegniew

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zadanie jest współfinansowane ze środków UE w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00102259/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RKG.271.03.2022.DD

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1057896,98 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zadanie pn.: „Przebudowa nawierzchni dróg gminnych w miejscowości Sarbinowo, gmina Dobiegniew”.
2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi:
Dokumentacja projektowa stanowiąca załącznik do zgłoszenia wykonania robót budowlanych nie wymagających pozwolenia na budowę z dnia 13.01.2021 r. oraz zaświadczenie Starosty Strzelecko-Drezdeneckiego z dnia 27 stycznia 2021 r., znak: GP.6743.9.2021.MZ o nie wniesienia sprzeciwu do zgłoszenia z dnia 13 stycznia 2021 r.
W ramach planowanej inwestycji zrealizowany zostanie następujący zakres prac budowlanych: roboty budowlane prowadzone będą na terenie działek nr 133, 130, 140, 136, 137, położonych w obręb ewidencyjny 0023 Sarbinowo, gmina Dobiegniew, powiat strzelecko-drezdenecki, woj. lubuskie.
Zakres zadania obejmuje przebudowę nawierzchni dróg gminnych na długości 993 mb, w szczególności:
a) geodezyjne roboty pomiarowe – 0,993 km;
b) mechaniczne wykonanie koryta – 5.179,25 m2;
c) profilowanie i zagęszczenie podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni – 3.645,5 m2;
d) podbudowa z gruntu stabilizowanego cementem gr. 10 cm - 3.645,50 m2;
e) wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego gr. 20 cm - 3.343,30 m2;
f) wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego gr. 15 cm - 40,30 m2;
g) wykonanie poboczy z kruszywa łamanego gr. 10 cm - 1.533,75 m2;
h) wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego gr. 4 cm - 4.051,09 m2;
i) wykonanie warstwy wiążącej z betonu asfaltowego gr. 7 cm - 3.167,10 m2;
j) ustawienie znaków drogowych – 6 kpl.
k) wykonanie geodezyjnych pomiarów powykonawczych – 0,993 mb.

Przedmiot zamówienia szczegółowo określają załączniki do SWZ:
Załącznik nr 10 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia – ( Dokumentacja Wykonawcza + Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót),
Załącznik nr 11 do SWZ – Przedmiar Robót.
Dokumentacja projektowa będąca integralną częścią SWZ i przedmiar robót stanowią materiał pomocniczy dla Wykonawcy do kalkulacji ceny.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego dla zadania pn. „Przebudowa nawierzchni dróg gminnych w miejscowości Sarbinowo, gmina Dobiegniew” z upływem terminu składania ofert tj. do dnia 14.04.2022 r. do godz. 10.00 wpłynęła jedna oferta na kwotę brutto 1.480.360,60 zł. Zamawiający zgodnie z informacją podaną przed terminem otwarcia ofert zamierzał przeznaczyć na realizację niniejszego zadania kwotę 1.034.073,00 zł. Oferta przewyższa kwotę jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty. Mając na uwadze powyższe, zachodzi przesłanka do unieważnienia przedmiotowego postępowania.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1480360,60 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1480360,60 PLN

2022-05-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane