Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej w ramach zadania pn.: „Modernizacja energetyczna budynku administracyjnego Gminy Zamość.”
Gmina Zamość
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00675008
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00675008/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-12-27 14:42
- Lokalizacja
- Zamość, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-dd33f645-0b61-4c84-a5a5-c246ce75c50d
- Identyfikator
- 9222717648
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00675008 z dnia 2024-12-27 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej w ramach zadania pn.: „Modernizacja energetyczna budynku administracyjnego Gminy Zamość.”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Zamość
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 950368724
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Peowiaków 92
1.5.2.) Miejscowość: Zamość
1.5.3.) Kod pocztowy: 22-400
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski
1.5.7.) Numer telefonu: 84 6392959
1.5.8.) Numer faksu: 846392364
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@zamosc.org.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://ugzamosc.bip.lubelskie.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/gminazamosc1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej w ramach zadania pn.: „Modernizacja energetyczna budynku administracyjnego Gminy Zamość.”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-dd33f645-0b61-4c84-a5a5-c246ce75c50d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00675008
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00059607/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.25 Modernizacja energetyczna budynku administracyjnego Gminy Zamość
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00570037
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RI.271.42.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiot zamówienia:
1. Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej termomodernizacji obiektu administracji publicznej wraz z pozyskaniem wszelkich niezbędnych opinii, uzgodnień, pozwoleń i innych dokumentów, koniecznych do uzyskania pozwolenia na budowę dla zadania obejmującego modernizację energetyczną budynku administracyjnego Gminy Zamość w ramach projektu pn.: „Modernizacja energetyczna budynków na terenie MOF Zamość”.
2. Dane budynku:
1) Lokalizacja – przedmiotowy budynek administracji publicznej jest własnością Gminy Zamość, zlokalizowany przy ul. Szczebrzeskiej 120, 22-400 Zamość, działka nr 17/17, gmina miejska – Miasto Zamość.
2) Funkcja użytkowa – budynek użyteczności publicznej – parter oraz I piętro stanowi Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Zamość, zaś II piętro – Gminny Zakład Obsługi Komunalnej Gminy Zamość
3) Stan istniejący:
rok budowy: 1991
powierzchnia zabudowy: 256 m²,
powierzchnia użytkowa: 887 m²,
Ilość kondygnacji nadziemnych: 2,
Ilość kondygnacji podziemnych: 1.
3. Dokumentacja projektowo – kosztorysowa będzie niezbędna do złożenia wniosku o dofinansowanie z Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021 – 2027 w ramach działania 4.3. Wspieranie efektywności energetycznej i energooszczędności w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.
4. Zakres działań, w odniesieniu do budynku, urządzeń technicznych lub instalacji i procesów technologicznych wynikać będzie z audytów energetycznych.
5. Zamawiający informuje, iż jest w posiadaniu opracowanej dokumentacji technicznej obejmującej budowę instalacji fotowoltaicznej z magazynem energii na potrzeby budynku GOPS i GZOK w Zamościu oraz dokumentacji technicznej dotyczącej montażu powietrznych pomp ciepła w budynku GOPS i GZOK w Zamościu.
Wybrany Wykonawca przy uzyskiwaniu wszelkich decyzji, uzgodnień, pozwoleń oraz przy opracowaniu przedmiotowej dokumentacji projektowo- kosztorysowej zobowiązany będzie uwzględnić dane zawarte w wymienionych wyżej opracowaniach.
6. Zamawiający informuje, że jest w trakcie opracowania mapy do celów projektowych na daną infrastrukturę i dostarczy Wykonawcy dokumentacji w grudniu 2024 r.
7. Z upoważnienia Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany jest złożyć do organu administracji architektoniczno-budowlanej kompletny wniosek o wydanie pozwolenia na budowę lub innego równoważnego dokumentu, zgodnie z ustawą Prawo Budowlane, wraz z wszelkimi wymaganymi załącznikami.
8. Zakres projektowanych robót budowlanych obejmuje:
1) Branża architektoniczna:
docieplenie ścian fundamentowych, ścian zewnętrznych obiektu, docieplenie stropodachu wraz z wykonaniem nowej opaski wokół budynku (zgodnie z założeniami wynikającymi z opracowanego audytu energetycznego oraz oceny stanu technicznego),
wymiana stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej (zgodnie z warunkami technicznymi obowiązującymi na dzień opracowania przedmiotu zamówienia oraz z dostosowaniem do potrzeb osób z niepełnosprawnościami),
niezbędna wymiana obróbek blacharskich, rynien oraz rur spustowych,
przebudowa istniejącej klatki schodowej,
budowa klatki schodowej wyposażonej w szyb windowy – winda dostosowana dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami (lub przyjęcie innego rozwiązania korzystnego dla Zamawiającego),
dostosowanie pomieszczeń do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, w tym uwzględnienie na każdym piętrze łazienki dla osób z niepełnosprawnościami,
roboty wykończeniowe - w zakresie wynikającym z przeprowadzonych prac termomodernizacyjnych (w tym np. malowanie ścian i sufitów, uzupełnienie tynków itp.)
zaprojektowanie zagospodarowania terenu wokół budynku z uwzględnieniem elementów małej architektury, oświetlenia zewnętrznego oraz potrzeb osób z niepełnosprawnościami (2 miejsca parkingowe),
zaprojektowanie systemów OZE (Zamawiający posiada opracowaną dokumentację projektowo-kosztorysową obejmującą wykonanie instalacji fotowoltaicznej z magazynem energii),
roboty budowlane związane z dostosowaniem obiektu i jego instalacji do aktualnych przepisów p. poż. i sanitarno-higienicznych,
dostosowanie obiektu dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami,
inne prace wynikające z inwentaryzacji, audytu energetycznego, oceny stanu technicznego obiektu, niezbędne do przeprowadzenia kompleksowej termomodernizacji.
2) Branża sanitarna:
częściowa wymiana instalacji wodno-kanalizacyjnej wraz z zaprojektowaniem przyłącza wodociągowego i kanalizacyjnego do miejskich sieci,
zaprojektowanie instalacji CO z uwzględnieniem ogrzewania niskotemperaturowego oraz wymiany kotła gazowego na kocioł kondensacyjny,
przebudowa instalacji wentylacyjnej,
wykonanie instalacji hydrantowej wewnętrznej,
wymiana grzejników na stalowe/aluminiowe o odpowiedniej powierzchni grzewczej,
weryfikacja możliwości zastosowania urządzeń OZE (Zamawiający posiada opracowaną dokumentację projektowo-kosztorysową obejmującą montaż powietrznych pomp ciepła),
inne prace wynikające z inwentaryzacji, audytu energetycznego, oceny stanu technicznego obiektu, niezbędne do przeprowadzenia kompleksowej termomodernizacji.
3) Branża elektryczna:
zaprojektowanie instalacji oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego,
zaprojektowanie instalacji alarmowej,
wymiana instalacji odgromowej oraz uziemienia dla obiektu,
wymiana opraw oświetleniowych – zastosowanie energooszczędnych rozwiązań – oprawy LED,
zaprojektowanie monitoringu wewnętrznego i zewnętrznego obiektu,
inne prace wynikające z inwentaryzacji, audytu energetycznego, oceny stanu technicznego obiektu, niezbędne do przeprowadzenia kompleksowej termomodernizacji.
Przedstawiony zakres robót nie jest ostateczny i w zależności od przyjętych rozwiązań przez Wykonawcę może zostać powiększony.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 84501,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 270900,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 129150,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ZDI Sp. zo.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9221002143
7.3.3) Ulica: ul. Jana Kiepury 6
7.3.4) Miejscowość: Zamość
7.3.5) Kod pocztowy: 22-400
7.3.6.) Województwo: lubelskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-23
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 129150,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2024-12-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |