Przebudowa z rozbudową dróg gminnych w miejscowości Sarnowo
Gmina Lubraniec
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00165280
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00165280/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-05-18 12:46
- Lokalizacja
- Lubraniec, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-68826bbe-b735-11ec-97c7-b646b0ba23df
- Identyfikator
- 8882893078
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00165280 z dnia 2022-05-18 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa z rozbudową dróg gminnych w miejscowości Sarnowo
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Lubraniec
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 910866896
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Brzeska 49
1.5.2.) Miejscowość: Lubraniec
1.5.3.) Kod pocztowy: 87-890
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL619 - Włocławski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@lubraniec.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.lubraniec.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
www.miniportal.uzp.gov.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa z rozbudową dróg gminnych w miejscowości Sarnowo2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-68826bbe-b735-11ec-97c7-b646b0ba23df
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00165280
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00035638/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Przebudowa z rozbudową dróg gminnych w miejscowości Sarnowo
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00116185/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.7.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 4065040,65 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa z rozbudową trzech dróg gminnych na terenie gminy Lubraniec w miejscowości Sarnowo.
Przebudowa drogi gminnej Nr 192088C Sarnowo II od km 0+000 do km 0+690 dł. 690 m
- poszerzenie istniejącej nawierzchni
- ułożenie warstwy wiążącej AC11W 50/70 gr. 4 cm
- ułożenie warstwy ścieralnej AC11S 50/70 gr. 3 cm
- wykonanie utwardzonych poboczy z kruszywa łamanego
- wykonanie zjazdów indywidualnych
- wykonanie oznakowania drogi
- wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej
Przebudowa drogi gminnej Nr 190678C Sarnowo od km 0+000 do km 0+990 dł. 990m
- ułożenie warstwy wiążącej AC11W 50/70 gr. 4 cm
- ułożenie warstwy ścieralnej AC11S 50/70 gr. 4 cm
- wykonanie utwardzonych poboczy z kruszywa łamanego
- wykonanie zjazdów indywidualnych
- wymiana przepustu
- oczyszczenie i wykonanie rowów
- utwardzenie terenu
- budowa chodnika
- wykonanie oznakowania drogi oraz elementów bezpieczeństwa ruchu
- wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej
Przebudowa z rozbudową drogi gminnej 190678C Sarnowo od km 0+990 oraz drogi gminnej 190676C Sarnowo
- opracowanie pełnej dokumentacji zgodnie z Programem Funkcjonalno – Użytkowym
- wykonanie robót drogowych na podstawie opracowanej dokumentacji
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Działając na podstawie art. 253 ust. 1 i 2 ustawy p.z.p., Zamawiający w dniu 28 kwietnia 2022 roku poinformował wykonawców, którzy złożyli oferty oraz udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o wyborze najkorzystniejszej oferty tj. ofertę nr 2 złożoną przez TOPATOTERA Sp. z o.o. ul. Floriana 7; 44-190 Knurów.Po otrzymaniu informacji wyborze najkorzystniejszej oferty, Wykonawca którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza w dniu 28 kwietnia 2022 roku odmówił podpisania umowy.
W sytuacji, w której pierwotnie wybrany Wykonawca uchylił się od zawarcia umowy Zamawiający nie ma obowiązku kontynuowania postępowania (art. 263 ustawy p.z.p).
Uzasadnienie prawne unieważnienia postępowania:
Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt. 7 ustawy p.z.p. Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy lub uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego z uwzględnieniem art. 263 ustawy p.z.p.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1072301,52 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1348352,44 PLN
| 2022-05-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |