"Wykonanie remontów cząstkowych dróg o nawierzchni asfaltowej położonych w granicach administracyjnych miasta Sandomierza w 2022 roku"

Gmina Sandomierz

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00165396
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00165396/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-05-18 13:08
Lokalizacja
Sandomierz, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-67aedced-c47a-11ec-b879-9a86e5ac3946
Identyfikator
8641751939
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie naprawy dróg

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00165396 z dnia 2022-05-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
"Wykonanie remontów cząstkowych dróg o nawierzchni asfaltowej położonych w granicach administracyjnych miasta Sandomierza w 2022 roku"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Sandomierz

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 830409927

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Pl. Poniatowskiego 3

1.5.2.) Miejscowość: Sandomierz

1.5.3.) Kod pocztowy: 27-600

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.5.7.) Numer telefonu: 15 815-41-00

1.5.8.) Numer faksu: 15 815-41-01

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@um.sandomierz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.sandomierz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/sandomierz/proceedings

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

"Wykonanie remontów cząstkowych dróg o nawierzchni asfaltowej położonych w granicach administracyjnych miasta Sandomierza w 2022 roku"

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-67aedced-c47a-11ec-b879-9a86e5ac3946

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00165396

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00013741/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 "Wykonanie remontów cząstkowych dróg o nawierzchni asfaltowej położonych w granicach administracyjnych miasta Sandomierza"

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00138695/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RZP.271.1.7.2022.MZI

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 243315,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegająca na wykonaniu bieżących remontów dróg o nawierzchni asfaltowej. Remont nawierzchni asfaltowej polegający na frezowaniu/wycięciu do 8 cm i uzupełnieniu ubytku masą asfaltową lub powierzchniowe utrwalenie grysami bazaltowymi wraz
z mechanicznym oczyszczeniem nawierzchni przed i po remoncie liczone w m2 remontowanej nawierzchni na drogach gminnych i wewnętrznych na terenie Gminy Sandomierz do kwoty określonej na ten cel w budżecie Gminy
na rok 2022 tj. do 200 000,00 zł brutto.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają: specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych, przedmiar robót stanowiące zał. nr 10 do SWZ (dokumentacja techniczna) oraz projekt umowy stanowiący zał. nr 9 do SWZ.Zestawienia głównych robót budowlanych podane zostały w przedmiarach robót.
Ww. zestawienia (poszczególne pozycje przedmiarowe) mają charakter jedynie pomocniczy przy wycenie wartości robót przez Wykonawcę. Odpowiedzi udzielane na etapie postępowania stanowią integralną część SWZ. Dokumenty opisujące przedmiot zamówienia należy traktować jako wzajemnie wyjaśniające się.
W ramach przedmiotu zamówienia należy:
wykonać również wszelkie prace pomocnicze i towarzyszące, które są konieczne do prawidłowego wykonania robót.

Gwarancja na przedmiot zamówienia 12 miesięcy od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego.
Warunki gwarancji określone zostały w § 11 projektu umowy o roboty budowlane stanowiącej zał. nr 9 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 2 upzp – „Zamawiający unieważnia postępowanie
o udzielenie zamówienia, jeżeli: 2) „wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału
w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu”.

Uzasadnienie faktyczne:
W przedmiotowym postępowaniu została złożona 1 oferta, która została odrzucona
z postępowania na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 upzp. W związku z tym zaistniały przesłanki z art. 255 pkt 2) upzp obligujące Zamawiającego do unieważnienia postępowania.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 285052,50 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 285052,50 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2022-05-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane