Rozbudowa drogi powiatowej Nr 2533W Chudek – Gleba – Kierzek – Zawady od km 9+770,00 do km 10+200,00

Zarzad Dróg Powiatowych w Ostrołęce

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00165945
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00165945/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-05-18 14:32
Lokalizacja
Ostrołęka, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-fbf6a376-c089-11ec-b879-9a86e5ac3946
Identyfikator
7581838894
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie budowy dróg

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00165945 z dnia 2022-05-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa drogi powiatowej Nr 2533W Chudek – Gleba – Kierzek – Zawady od km 9+770,00 do km 10+200,00

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarzad Dróg Powiatowych w Ostrołęce

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 550670938

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Lokalna 2

1.5.2.) Miejscowość: Ostrołęka

1.5.3.) Kod pocztowy: 07-410

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL924 - Ostrołęcki

1.5.7.) Numer telefonu: +48 29 769 26 21; +48 29 769 49 20

1.5.8.) Numer faksu: +48 29 769 49 28

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zdpo-ka@wp.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdp.ostroleka.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/600853

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Zarządzanie drogami powiatowymi

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbudowa drogi powiatowej Nr 2533W Chudek – Gleba – Kierzek – Zawady od km 9+770,00 do km 10+200,00

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fbf6a376-c089-11ec-b879-9a86e5ac3946

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00165945

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00005998/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.10 Rozbudowa drogi powiatowej nr 2533W Chudek - Gleba - Kierzek - Zawady - Etap III

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00127380/02

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DT.252.I.17.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1031056,91 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest:
Rozbudowa drogi powiatowej Nr 2533W Chudek – Gleba – Kierzek – Zawady od km 9+770,00 do km 10+200,00

Zamówienie obejmuje:

A. ROBOTY PRZYGOTOWAWCZE
1) Roboty pomiarowe przy linowych robotach ziemnych, (drogi) w terenie równinnym nadzór geodezyjny nad wykonawstwem i opracowanie operatu geodezyjnego powykonawczego.
2) Mechaniczne ścinanie drzew z karczowaniem pni, średnice drzew 16-25cm z wywozem dłużyc na plac OD-M w Kadzidle.
3) Mechaniczne ścinanie drzew z karczowaniem pni, średnice drzew 26-35cm z wywozem dłużyc na plac OD-M w Kadzidle.
4) Mechaniczne ścinanie drzew z karczowaniem pni, średnice drzew 36-45cm z wywozem dłużyc na plac OD-M w Kadzidle.
5) Mechaniczne ścinanie drzew z karczowaniem pni, średnice drzew 46-55cm z wywozem dłużyc na plac OD-M w Kadzidle.
6) Mechaniczne ścinanie drzew z karczowaniem pni, średnice drzew 56-65cm z wywozem dłużyc na plac OD-M w Kadzidle.
7) Mechaniczne ścinanie drzew z karczowaniem pni, średnice drzew 66-75cm z wywozem dłużyc na plac OD-M w Kadzidle.
8) Wyrwanie karp po wyciętych wcześniej drzewach
9) Karczowanie krzaków i poszycia wraz z wywiezieniem i spaleniem pozostałości po karczowaniu

B. ROBOTY ROZBIÓRKOWE
1) Rozbiórka istniejącego przepustu betonowego pod koroną drogi wraz ze ściankami betonowymi w km 10+007,06. Pozycja obejmuje również rozbiórkę istniejących warstw konstrukcyjnych drogi w zakresie niezbędnym do rozbiórki i wykonania nowego przepustu.
2) Mechaniczne usunięcie warstwy ziemi urodzajnej (humusu) o grubości grubość warstwy do 15 cm z odwozem na odkład do 10 km.

C. ODWODNIENIE
1) Przepusty pod koroną drogi. Pozycja obejmuje wykonanie przepustu pod koroną drogi z rur PEHD Ø 100 cm w km 10+007,06 z wykonaniem ławy z kruszywa łamanego gr. 30 cm, zasypki z kruszywa naturalnego oraz odtworzeniem istniejącej nawierzchni rozebranej podczas robót rozbiórkowych związanych z usunięciem istniejącego przepustu.
2) Wykonanie ścianek czołowych żelbetowych na wlocie i wylocie przepustu pod koroną drogi. Pozycja obejmuje koszty zakupu, transportu materiałów, wybudowanie ścianek żelbetowych czołowych o łącznej objętości betonu 3,61m3 na wlocie i wylocie przepustu pod koroną drogi, dodatkowe umocnienie wlotu i wylotu przepustu kamieniem polnym na betonie o łącznej powierzchni 12 m2.
3) Przepusty pod zjazdami. Pozycja obejmuje wykonanie przepustów pod zjazdami z rur PEHD Ø 40 cm wraz z wykonaniem ławy z kruszywa łamanego frakcji 0/31,5 gr. 10cm oraz umocnieniem wlotów i wylotów ściankami czołowymi z elementów prefabrykowanych.
4) Bariery ochronne stalowe, jednostronne, bezprzekładkowe SP-05 (N2/W2)

D. ROBOTY ZIEMNE
1) Roboty ziemne wykonywane koparkami podsiębiernymi z transportem urobku samochodami samowyładowczymi na odl. do 1 km, koparka 0,60 m3, kategoria gruntu III. Pozycja obejmuje wykonanie niezbędnych robót ziemnych (wykopów) na odcinku rozbudowy drogi, w tym robót ziemnych związanych z wykonaniem rowów drogowych.
2) Roboty ziemne wykonywane koparkami podsiębiernymi z transportem urobku samochodami samowyładowczymi na odl. do 1 km, koparka 0,60 m3, kategoria gruntu III. Pozycja obejmuje wykonanie dodatkowej wymiany gruntu w km od 10+100 do km 10+200 SL i SP oraz wymianę gruntu po wycince krzaków i zarośli.
3) Formowanie nasypów mechanicznie z gruntu kat. III z pozyskaniem i transportem kruszywa naturalnego na odległości 6-15 km.
4) Formowanie nasypów mechanicznie z gruntu kat. III z pozyskaniem i transportem kruszywa naturalnego na odległości 6-15 km. Pozycja obejmuje dodatkowe nasypy po wymianie gruntu w km od 10+100 do km 10+200 SL i SP oraz wymianie gruntu po wycince krzaków i zarośli.
5) Roboty ziemne wykonane koparkami. Pozycja obejmuje pogłębienie koryta do głębokości 39cm wymaganej pod projektowane warstwy konstrukcyjne nawierzchni.

E. PODBUDOWA
1) Profilowanie i zagęszczanie podłoża wykonywane mechanicznie w gruncie kat. II-IV pod projektowane warstwy konstrukcyjne nawierzchni oraz remonty cząstkowe. Pozycja obejmuje przygotowanie i zagęszczenie podłoża - gruntu rodzimego lub nasypowego pod projektowane warstwy konstrukcyjne nawierzchni.
2) Wykonanie warstwy odsączającej z piasku gruboziarnistego gr. 20cm.
3) Wykonanie podbudowy zasadniczej z kruszywa łamanego 0/31,5, gr. 25 cm, warstwa dolna przed wykonaniem podbudowy z mieszanki mineralno - cementowo - emulsyjnej MCE.
4) Wykonanie podbudowy zasadniczej z kruszywa łamanego 0/31,5, gr. 6 cm, warstwa górna na istniejącej nawierzchni bitumicznej przed wykonaniem podbudowy z mieszanki mineralno - cementowo - emulsyjnej MCE.
5) Wykonanie podbudowy z mieszanki mineralno - cementowo -emulsyjnej MCE grubości 20cm metodą głębokiego recyklingu na zimno.
6) Wykonanie podbudowy zasadniczej grub. 15cm z mieszanki kruszywa łamanego niezwiązanego frakcji 0-31,5 mm.

F. NAWIERZCHNIA BITUMICZNA
1) Wykonanie nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych (warstwa wiążąca), mieszanka mineralno - asfaltowa AC16W 50/70 KR3-4 grubość po zagęszczeniu 7cm wraz z oczyszczeniem i skropieniem nawierzchni bitumicznej emulsją asfaltową.
2) Wykonanie nawierzchni z mieszanki mineralno-bitumicznej (warstwa ścieralna), mieszanka mineralno - asfaltowa, AC11 S 50/70 KR3-4 grubość po zagęszczeniu 4 cm wraz z oczyszczeniem i skropieniem nawierzchni bitumicznej emulsja asfaltową.

G. URZĄDZENIA BEZPIECZEŃSTWA RUCHU
1) Oznakowanie poziome grubowarstwowe strukturalne termoplastyczne typu " dot line".
2) Montaż punktowych elementów odblaskowych "kocie oczka" na krawędzi jezdni.
3) Ustawienie słupków do znaków drogowych, słupki z rur stalowych Ø 70 mm
4) Montaż pionowych znaków drogowych, znaki zakazu, nakazu, ostrzegawcze i informacyjne o powierzchni do 0,3 m
5) Montaż pionowych znaków drogowych, tabliczki do znaków.

H. ZJAZDY INDYWIDUALNE
1) Podbudowa na zjazdach z kruszyw naturalnego 0/31,5, warstwa dolna, grubość po zagęszczeniu 15 cm
2) Podbudowa na zjazdach z kruszyw łamanych 0/31,5, warstwa górna, grubość po zagęszczeniu 20 cm
3) Nawierzchnie zjazdów z mieszanek mineralno-bitumicznych AC 16 W 50/70 KR 1-2, warstwa wiążąca, grubość po zagęszczeniu 6 cm wraz z oczyszczeniem i skropieniem podbudowy emulsją asfaltową.
4) Nawierzchnie zjazdów z mieszanek mineralno-bitumicznych AC 11 S 50/70 KR 1-2, warstwa ścieralna, grubość po zagęszczeniu 4 cm wraz z oczyszczeniem i skropieniem nawierzchni bitumicznej emulsją asfaltową.

I. ROBOTY WYKOŃCZENIOWE
1) Wykonanie poboczy o nawierzchni z kruszywa łamanego 0/31,5, warstwa po zagęszczeniu 10 cm.
2) Wyprofilowanie skarp i przyległego terenu.
3) Stabilizacja pasa drogowego, osadzenie słupków granicznych po dokonanym podziale działek i poszerzeniu pasa drogowego
4) Przestawienie krzyża przydrożnego

Uwaga!
Wszystkie materiały z rozbiórki stanowią własność Zamawiającego. Elementy betonowe nadające się ponownego użycia należy przetransportować na bazę ODM w Kadzidle, ul. Lokalna 14, 07-420 Kadzidło. Koszty związane ze składowaniem, załadunkiem, transportem i rozładunkiem tych materiałów obciążają Wykonawcę.

2. Szczegółowy opis realizacji przedmiotu zamówienia zawierają: dokumentacja projektowa, przedmiary robót i specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, stanowiące załączniki do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (tj. 850 000,00 zł brutto) oraz brak jest możliwości zwiększenia środków finansowych na ten cel.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1166553,46 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1186562,40 PLN

2022-05-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane