Budowa parkingu przy ulicy Opałki w Kole
Gmina Miejska Koło
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00166008
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00166008/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-05-18 14:43
- Lokalizacja
- Koło, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-919cd084-ac35-11ec-baa2-b6d934483bfb
- Identyfikator
- 6662046949
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00166008 z dnia 2022-05-18 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa parkingu przy ulicy Opałki w Kole
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Koło
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 311620880
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Stary Rynek 1
1.5.2.) Miejscowość: Koło
1.5.3.) Kod pocztowy: 62-600
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@kolo.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.kolo.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://gminamiejskakolo.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa parkingu przy ulicy Opałki w Kole2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-919cd084-ac35-11ec-baa2-b6d934483bfb
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00166008
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00010214/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Budowa parkingu przy ulicy Opałki w Kole
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00100181/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.8.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej, a następnie wykonanie robót w ramach realizacji w systemie: „zaprojektuj i wybuduj”, zadania inwestycyjnego polegającego na budowie parkingu wraz z odwodnieniem przy ul. Opałki w Kole.
2. Przy projektowaniu Zamawiający wymaga uwzględnienia warunków w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników narażonych na marginalizację lub dyskryminację m.in. z powodów wieku, choroby lub innej czasowej ograniczoności, zgodnie z ustawą z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (t. j. Dz.U. z 2020 r. poz. 1062 ze zm.).
3. Inwestycja zlokalizowana jest w Kole na działkach 20/10 i 21/5, ark. mapy 24.
4. DANE OGÓLNE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA: Opis przedmiotu zamówienia – zakres i ilości robót do wykonania należy rozpatrywać w nawiązaniu do programu funkcjonalno-użytkowego, dalej PFU, w którym je opisano.
5. Teren przeznaczony do wykonania robót związanych z budową parkingu zlokalizowanego na działkach nr 20/10 i 21/5 przy ulicy Opałki jest w części utwardzony nawierzchnią wykonaną z kostki betonowej, trylinki, betonu i płyt chodnikowych. Istniejące nawierzchnie utwardzone na wyżej wskazanym terenie działek są w całości przeznaczone do rozbiórki, łącznie z krawężnikami i obrzeżami je otaczającymi oraz podbudową.
6. Zakres robót przewidzianych do wykonania opisano w PFU, w którym przyjęto wykonanie:
1) Kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszystkich niezbędnych uzgodnień, pozwoleń i decyzji, w tym pozwolenia na budowę.
2) Wykonanie robót związanych z nowymi drogami manewrowymi, parkingiem, chodnikami tj.: roboty ziemne i roboty drogowe wg następującego zakresu robót:
a) Wykonanie robót przygotowawczych, rozbiórkowych i ziemnych.
b) Zakres robót przewidziany do wykonania krawężników betonowych drogowych: wymiary 15x30cm na długości 284,0m, wymiary 15x22 na długości 17,0m, na ławie z betonu B15 oraz obrzeży 8x30 na ławie z betonu B-15.
c) Zakres robót przewidziany do wykonania nawierzchni dróg manewrowych, parkingu i chodnika:
- korytowanie, profilowanie i zagęszczenie podłoża,
- wykonanie podsypki piaskowej z piasku różnoziarnistego gr. 10 cm na powierzchni 1643,0m2,
- wykonanie podbudowy z betonu B-15 o gr. 20cm na powierzchni 1643,0 m2,
- wykonanie nawierzchni dróg manewrowych z kostki betonowej bezfazowej szarej o grubości 8 cm na powierzchni 956,0 m2 na podsypce piaskowo – cementowej (1:4) grubości po zagęszczeniu 5 cm,
- wykonanie nawierzchni parkingów z kostki betonowej bezfazowej grafitowej o grubości 8 cm na powierzchni 620,00 m2 na podsypce piaskowo – cementowej (1:4) grubości po zagęszczeniu 5 cm,
- wykonanie nawierzchni chodników z kostki betonowej bezfazowej czerwonej o grubości 8 cm na powierzchni 67,0 m2 na podsypce piaskowo – cementowej (1:4) grubości po zagęszczeniu 5 cm,
- wykonanie nawierzchni ścieków z kostki betonowej.
d) Wykonanie robót związanych z kanalizacją deszczową wg następującego zakresu robót:
- wykonanie kolektorów z rury PVC SN8 ścianka lita fi min. 250 mm,
- przykanalików z rury PVC SN8 ścianka lita fi min. 200 mm,
- min. czterech studzienek ulicznych betonowych ściekowych kanalizacji deszczowej z wpustem żeliwnym klasy D400 oraz osadnikiem głębokości 1,0 m,
- min. dwóch studni rewizyjnych betonowych fi1000 z włazami żeliwnymi fi 600 mm klasy D400.
e) Wykonanie: regulacji wysokości istniejących studni, oznakowania poziomego, pionowego i trawników.
7. Zamawiający jako miejsce składowania odzyskanej, nadającej się do ponownego wykorzystania kostki betonowej i trylinki betonowej z rozbiórki istniejącej nawierzchni wskazuje teren w rejonie siedziby MZUK Sp. z o.o., ul. Dąbska 40K, 62-600 Koło.
8. Zamawiający zaleca odbycie wizji lokalnej w celu zapoznania się z istniejącymi warunkami na terenie objętym zamówieniem, który będzie objęty opracowaniem projektu i na którym Wykonawca będzie wykonywał roboty budowlane z zastrzeżeniem, że sporządzenie oferty jest możliwe bez odbycia wizji lokalnej i tym samym Zamawiający nie narusza art. 131 ust 2 Pzp ustalając termin składania ofert tożsamy z minimalnym terminem składania ofert określonym w ustawie.
9. Wykonawca winien uwzględnić w oferowanej cenie również koszty związane z obowiązkami, które będą na nim spoczywały:
1) Zapewnienie obsługi geodezyjnej oraz wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej wykonanego zakresu.
2) Wykonanie i uzgodnienie projektu organizacji ruchu na czas prowadzonych robót.
3) Wykonawca będzie zobowiązany w ramach oferowanej ceny zatrudnić kierownika budowy, który winien spełniać wymagania i pełnić obowiązki określone w Prawie budowlanym – specjalność drogowa oraz powierzyć kierowanie robotami osobom posiadającym uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych.
4) Odpowiednie zabezpieczenia terenu budowy, wraz z bezpośrednim sąsiedztwem prowadzonych prac.
5) Zorganizowanie robót w sposób pozwalający mieszkańcom nieruchomości zlokalizowanych przy drodze na dojazd do własnych posesji.
6) Zaopatrzenie budowy w energię elektryczną, wodę, odprowadzenie ścieków i utylizacja odpadów.
7) Ponoszenie kosztów zużycia energii elektrycznej, wody, odprowadzenia ścieków i utylizacji odpadów.
8) Zapewnienie dozoru placu budowy.
9) Opracowanie powykonawczej dokumentacji technicznej.
10) Przekazanie stosowanych atestów na wbudowane materiały.
10. Pozostałe warunki i obowiązki stron zawarte są w projekcie umowy stanowiącym załącznik do SWZ.
11. Wymagane jest udzielenie przez Wykonawcę na wykonane roboty budowlane 5 letniej gwarancji.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 599006,15 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 599006,15 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 599006,15 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MK STELLA Konrad Marek
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6661921421
7.3.3) Ulica: ul.Południowa 37
7.3.4) Miejscowość: Koło
7.3.5) Kod pocztowy: 62-600
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-05-18
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 579006,15 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 7 miesiące
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
W wyniku negocjacji złożonej oferty cena ofertowa z kwoty 599 006,15 zł zostało obniżona o 20 000,00 zł do kwoty 579 006,15 zł.| 2022-05-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |