Przebudowa dróg na Os. Ptasim i Os. Owocowym w Wąbrzeźnie wraz z przebudową kanalizacji deszczowej

Gmina Miasto Wąbrzeźno

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00166160
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00166160/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-05-18 15:12
Lokalizacja
Wąbrzeźno, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-bb65bdd7-bbbe-11ec-97c7-b646b0ba23df
Identyfikator
8781794185
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie usuwania glebyRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty w zakresie budowy drógMalowanie nawierzchiRoboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem drógWymiana nawierzchniInstalowanie znaków drogowychBudowa kanałówNadzór nad projektem i dokumentacjąUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00166160 z dnia 2022-05-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa dróg na Os. Ptasim i Os. Owocowym w Wąbrzeźnie wraz z przebudową kanalizacji deszczowej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Wąbrzeźno

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871118780

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Wolności 18

1.5.2.) Miejscowość: Wąbrzeźno

1.5.3.) Kod pocztowy: 87-200

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL616 - Grudziądzki

1.5.7.) Numer telefonu: +48 56 688 45 00

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@wabrzezno.com

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.wabrzezno.com

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/wabrzezno

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa dróg na Os. Ptasim i Os. Owocowym w Wąbrzeźnie wraz z przebudową kanalizacji deszczowej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bb65bdd7-bbbe-11ec-97c7-b646b0ba23df

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00166160

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00014701/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Przebudowa dróg na Os. Ptasim i Os. Owocowym w Wąbrzeźnie wraz z przebudową kanalizacji deszczowej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00124776/02

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.6.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 9756097,56 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie w formule „zaprojektuj i wybuduj” zadania inwestycyjnego pn.: „Przebudowa dróg na Os. Ptasim i Os. Owocowym w Wąbrzeźnie wraz z przebudową kanalizacji deszczowej”. Zadanie realizowane w ramach Programu: Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w oparciu o Uchwałę Rady Ministrów nr 84/2021 z dnia 1 lipca 2021 r. i objęte wstępną Promesą Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie dotyczącą dofinansowania inwestycji Nr 01/2021/1352/PolskiLad.
2. Zakres rzeczowy zadania stanowi wykonanie zamówienia obejmującego wszystkie prace, czynności i roboty konieczne dla wykonania zadania inwestycyjnego, w tym następujące elementy:
1) wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowej w specjalności drogowej, elektrycznej i sanitarnej, w tym Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, przedmiaru oraz kosztorysu inwestorskiego, w zakresie niezbędnym dla realizacji zadania wraz z uzyskaniem wszystkich niezbędnych opinii, uzgodnień, decyzji, pozwoleń oraz zgłoszeń robót,
2) kompleksowe wykonanie robot budowlanych w oparciu o zatwierdzoną dokumentację projektową,
3) pełnienie nadzoru autorskiego.
3. Podstawowe cele inwestycji:
Planowana inwestycja ma na celu poprawę stanu nawierzchni dróg oraz bezpieczeństwa ruchu pieszego i mechanicznego, jak również poprawienie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz obniżenie poziomu hałasu i zapylenia. Zmniejszeniu ulegną nakłady na utrzymanie bieżące dróg. Przebudowa dróg na Os. Ptasim i Os. Owocowym oraz przebudowa kanalizacji deszczowej i budowa oświetlenia drogowego kompleksowo rozwiąże mieszkańcom problem codziennej komunikacji samochodowej w życiu codziennym poprzez zwiększenie mobilności zarówno w oparciu o przyszłą komunikację publiczną, jak również indywidualne środki lokomocyjne. Skrócenie czasu podróży to także wymierne korzyści ekonomiczne związane z oszczędnością paliwa i tym samym ekologiczne poprzez zmniejszenie emisji CO2 w transporcie drogowym, stanowiącym obok spalania w celach grzewczych główne źródło zanieczyszczeń powietrza.

4. Planowane zadanie będzie polegało w szczególności na:
1) Wykonaniu przebudowy dróg na Os. Ptasim i Os. Owocowym o łącznej długości ok. 4 km, wykonanie przebudowy kanalizacji deszczowej i budowy sieci oświetleniowej.
2) Parametry dróg:
a) ul. Kormoranowa, Cyrankowa, Bielikowa, Przepiórcza, Sokola, Gołębia, Wronia, Słowicza, Orla, Jaskółcza, Bociania, Krucza, Kanarkowa, Szpakowa, Skowronkowa, Pawia, Żurawia, Poziomkowa, Czereśniowa, Malinowa, Cytrynowa, Truskawkowa, Gruszkowa,
 szerokość jezdni, chodników i poboczy – normatywna,
 klasa techniczna D,
 kategoria ruchu KR1,
 obciążenie 115 kN/oś,
 okres eksploatacji 20 lat,
 prędkość projektowa – 30-50 km/h.
b) ul. Łabędzia, Jastrzębia,
 szerokość jezdni, chodników i poboczy – normatywna,
 klasa techniczna L,
 kategoria ruchu KR1,
 obciążenie 115 kN/oś,
 okres eksploatacji 20 lat,
 prędkość projektowa – 30-50 km/h.
3) Na przedmiotowych drogach koncepcja zagospodarowania terenu przewiduje:
a) roboty przygotowawcze i rozbiórkowe,
b) korytowanie wraz z profilowaniem,
c) wykonanie nawierzchni jezdni ulic,
d) wykonanie chodników,
e) wykonanie ścieżki rowerowej,
f) wykonanie zjazdów na posesje,
g) wykonanie nawierzchni z płyt betonowych ażurowych,
h) remont istniejących przepustów pod zjazdami oraz drogą,
i) wykonanie przebudowy kanalizacji deszczowej,
j) budowa oświetlenia,
k) wykonanie zieleńców poprzez humusowanie gr. 10 cm wraz z obsianiem trawą,
l) wycinka kolidujących drzew,
m) oczyszczenie i reprofilacja istniejących rowów,
n) wykonanie robót wykończeniowych i porządkowych,
o) wykonanie oznakowania pionowego (stała organizacja ruchu),
p) inne prace niezbędne do wykonania przebudowy drogi.

4) Na ulicach Poziomkowej, Czereśniowej, Malinowej, Truskawkowej, Cytrynowej i Gruszkowej należy zaprojektować i wykonać oświetlenie drogowe.
Zasilanie oświetlenia należy zaprojektować kablami YAKXS 4x35 mm2 na całej długości trasy, układanym na głębokości 0,7 m na podsypce piaskowej o grubości 10 cm w wykopie o głębokości 0,8 m. Razem z kablem oświetleniowym należy zaprojektować ułożenie bednarki FeZn 25x4 mm na całej długości trasy. Oświetlenie ulicy należy zaprojektować w oparciu o słupy stalowe/aluminiowe okrągłe o wysokości h = 6 m, bez widocznych szwów. Rozstawienie słupów co 30-35 m. Słupy posadowić na fundamentach. W słupach zabudować komplet złącza kablowego IZK z wkładkami topikowymi 6 A.
Koniec linii oświetleniowej należy uziemić uziomem mieszanym, składającym się z bednarki FeZn 25x4 mm, tak aby uzyskać rezystancję uziemienia R ≤ 30Ω. W przypadku nieuzyskania wymaganej rezystancji uziemienia należy użyć dodatkowe pręty pionowe. Do połączeń w słupach od kompletu złącza kablowego IZK(IZK-4-01) do opraw ułożyć przewody YDY 3x2,5 mm2.
Zaprojektować oprawy zgodnie z obliczeniami fotometrycznymi. Należy dokonać sprawdzenia rzeczywistego rozkładu oświetlenia dokonując pomiarów światłości przed wykonaniem prac jak i po ich wykonaniu.
Przy odbiorze instalacji należy zgodnie z PBUE sprawdzić skuteczność ochrony przeciwporażeniowej przez szybkie wyłączanie zasilania oraz parametry wytrzymałościowe izolacji zastosowanych kabli. Wykonać należy również pomiary oporności uziemień.

5) W branży sanitarnej planuje się rozwiązanie techniczne umożliwiające odprowadzenie ścieków deszczowych zgodnie z koncepcjami budowy sieci kanalizacji deszczowej obszaru zlewni przynależnej do wylotu WD4 do jeziora Zamkowego w Wąbrzeźnie opracowanych przez PPIŚ Sanexim w Toruniu z 2015 roku. W koncepcjach tych obliczono teoretyczną przepustowość poszczególnych istniejących oraz projektowanych kanałów deszczowych w oparciu o określone spływy ścieków deszczowych ze zlewni cząstkowych przynależnych do poszczególnych kanałów deszczowych, wyznaczając w ten sposób rezerwę przepustowości kanałów pod kątem grawitacyjnego odprowadzenia ścieków deszczowych i możliwości podłączenia oznaczonych zlewni. Obliczenia hydrauliczne zawarte są w przedmiotowych koncepcjach, będących w zasobach Urzędu Miasta w Wąbrzeźnie.
Projektowana sieć obejmować będzie:
a) kanały kanalizacji deszczowej grawitacyjnej,
b) przykanaliki deszczowe do wpustów ulicznych z wpustami,
c) separator ścieków deszczowych,
d) osadnik,
e) wylot prefabrykowany sieci kanalizacji deszczowej do jeziora.

6) Podczas budowy dróg zamawiający dopuszcza wykonanie dolnych warstw podbudów KŁSM z mieszanki kruszywa 0/63 mm pochodzącego z przekruszenia betonowych prefabrykatów drogowych z rozbiórki (krawężników, trylinki, kostki brukowej itp.); krzywa przesiewu mieszanki powinna być zgodna z obowiązującymi normami. Górne warstwy podbudów powinny być wykonane z mieszanki 0/31,5 mm. Wykonawca zebrany materiał z rozbiórki (betonowy, tj. krawężniki, trylinkę, kostki brukowe itp.) będzie zobowiązany przekruszyć w gruz w celu uzyskania materiału do wykonania dolnych warstw podbudów. Niewykorzystany materiał z rozbiórki pozostaje własnością zamawiającego, który wykonawca będzie zobowiązany składować w miejscu uzgodnionym z zamawiającym po podpisaniu umowy w odległości nie większej niż 10 km od budowy.
7) Stan istniejący:
a) planowana inwestycja zlokalizowana jest w Województwie Kujawsko – Pomorskim, Powiat Wąbrzeski, Gmina Miasto Wąbrzeźno,
b) drogi przeznaczone do przebudowy i budowy znajdują się w północnej części miasta, są to drogi miejskie administrowane przez miasto. Istniejące drogi mają nawierzchnie jezdni z trylinki, kostki betonowej i asfaltu Część dróg ma nawierzchnię gruntową i jest nieutwardzona,
c) wzdłuż niektórych istniejących dróg przebiegają chodniki i ścieżki pieszo – rowerowe. Większość istniejących chodników zbudowana jest z płytek betonowych „starego typu”, pozostałe z kostki betonowej i asfaltu,
d) występują sieci naziemne, w tym oświetlenie uliczne (większość dróg posiada oświetlenie) oraz sieci podziemne takie jak: kanalizacja sanitarna, deszczowa, wodociąg, gazociąg, kable telekomunikacyjne, energetyczne i inne,
e) istniejąca sieć kanalizacji deszczowej od skrzyżowania ulic: Grudziądzkiej i Wiśniowej posiada zbyt małe średnice kanałów, co przyczynia się do ich przelewania i podtapiania niektórych nieruchomości położonych w tym obszarze. W związku z tym należy przebudować główny kanał, zwiększając jego średnicę do wylotu Jeziora Zamkowego Wd 4,
f) wszystkie drogi do przebudowy są w bardzo złym stanie technicznym i wymagają jak najszybszej przebudowy.
8) Program zapewnienia jakości (PZJ).
Wykonawca jest zobowiązany opracować i przedstawić do akceptacji Inżyniera/Kierownika projektu program zapewnienia jakości. Szczegółowe informacje dotyczące PZJ zostały zawarte w SWZ.
9) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączonych do SWZ:
a) program funkcjonalno – użytkowy – załącznik nr 9,
b) operat wodnoprawny – załącznik nr 10.
10) Opisując przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 Pzp, zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.
W kontekście art. 101 Pzp – wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązania spełniają wymagania określone przez zamawiającego. W takiej sytuacji zamawiający wymaga od wykonawcy stosownie do treści art. 101 ust. 5 Pzp złożenia wykazu rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233221-4 - Malowanie nawierzchi

45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

45233251-3 - Wymiana nawierzchni

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45247110-4 - Budowa kanałów

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Bezpośrednio przed otwarciem ofert zamawiający podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Jest to kwota 11.841.330,00 zł.
W toku postępowania do zamawiającego wypłynęła tylko jedna oferta z ceną ofertową 18.849.996,00 zł.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 18849996 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 18849996 PLN

2022-05-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane