Bieżące utrzymanie i remonty obiektów mostowych na drogach powiatowych, gminnych i wewnętrznych w Koninie.
ZARZĄD DRÓG MIEJSKICH W KONINIE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00166229
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00166229/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2022-05-18 15:29
- Lokalizacja
- Konin, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3bf15c26-c46f-11ec-b879-9a86e5ac3946
- Identyfikator
- 6653000362
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00166229 z dnia 2022-05-18 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Bieżące utrzymanie i remonty obiektów mostowych na drogach powiatowych, gminnych i wewnętrznych w Koninie.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD DRÓG MIEJSKICH W KONINIE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 363118861
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Zakładowa 4
1.5.2.) Miejscowość: Konin
1.5.3.) Kod pocztowy: 62-510
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@zdm-konin.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdm-konin.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://konin.logintrade.net/rejestracja/przetargi.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Zarządzanie i utrzymanie dróg publicznych
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Bieżące utrzymanie i remonty obiektów mostowych na drogach powiatowych, gminnych i wewnętrznych w Koninie.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3bf15c26-c46f-11ec-b879-9a86e5ac3946
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00166229
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00034217/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 Utrzymanie i remonty bieżące obiektów mostowych
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00133142/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZDM.IV.ZP.221.8.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 367586,00 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 121900,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie robót remontowo konserwacyjnych oraz bieżącego utrzymania czystości na 21 drogowych obiektach inżynierskich zlokalizowanych w ciągach dróg powiatowych, gminnych i wewnętrznych w Koninie.
2. Lokalizacja i parametry obiektów objętych zadaniem wyszczególnione są
w wykazie obiektów stanowiącym załącznik nr 10 do SWZ.
3. Zlecenia cząstkowe z zakresu umowy będą przekazywane przedstawicielowi, Wykonawcy osobiście, pocztą elektroniczną lub w nagłych przypadkach telefonicznie. Zgłoszenie obejmuje zakres prac, lokalizację oraz termin wykonania. Wykonawca na podstawie zgłoszenia, realizuje prace zgodnie
z zleceniami Zamawiającego lub zajmuje stanowisko w sprawie.
4. Dokumentowanie wszystkich prac na obiektach przez robienie zdjęć po wykonaniu prac/robót. na poszczególnych obiektach. Dokumentację zdjęciową należy przekazać Zamawiającemu na nośniku trwałym.
5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają:
5.1. przedmiar prac/robót – załącznik nr 6 do SWZ (na podstawie którego wykonawca sporządza kosztorys ofertowy stanowiący załącznik nr 1 do umowy). Zakres ilościowy robót/prac określony w kosztorysie ofertowym jest szacunkowy. W trakcie realizacji zadań zakres robót/prac może ulec zmianie lub przesunięciu pomiędzy poszczególnymi rodzajami robót/prac, przy jednoczesnym zachowaniu ogólnej wartości umowy. Wykonawcy nie przysługuje jakiekolwiek roszczenie związane z dokonaniem zmian,
5.2. specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót – załącznik nr 7 do SWZ.
Uwaga: W przypadku, gdy opis przedmiotu zamówienia, w tym
w szczególności Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót, odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt. 2 oraz ust. 3 ustawy PZP Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym,
a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Wykonawca, który powoła się na rozwiązania równoważne opisywane przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że proponowane rozwiązania (cechy materiału, produktu lub usługi) w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. W celu udowodnienia równoważności Wykonawca składa wraz z ofertą odpowiednie środki dowodowe. Jeśli Wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych , o których mowa w art. 104-107 ustawy PZP , że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia, Zamawiający nie może odrzucić oferty tylko dlatego, że oferowane roboty budowlane nie są zgodne z normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi i systemami referencji technicznych, do których opis przedmiotu zamówienia się odnosi.
5.3. projekt umowy – załącznik nr 5 do SWZ.
6. Gwarancja na wykonany przedmiot zamówienia wynosi 3 lata od dnia podpisania przez Zamawiającego protokołu odbioru końcowego.
7. Wymagania w zakresie zatrudniania przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób na podstawie stosunku pracy.
7.1. Wykonawca lub podwykonawca zobowiązany jest do zatrudnienie na podstawie Umowy o pracę, w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy osób wykonujących prace fizyczne w trakcie realizacji zamówienia w szczególności: pracowników ogólnobudowlanych do robót remontowo – konserwacyjno – naprawczych na obiektach z użyciem betonu, stali, operatorów sprzętu oraz osoby wyznaczone do koordynacji prac (z wyłączeniem czynności wykonywanych przy pomocy wynajmowanego sprzętu budowlanego oraz za wyjątkiem osób wykonujących wolne zawody
w tym kierowników budowy lub robót) oraz osoby wyznaczone do koordynacji prac.
7.2. Sposób weryfikacji zatrudnienia tych osób, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań związanych z zatrudnienie osób, sankcje z tytułu niespełnienia wymagań związanych z zatrudnianiem osób zostały określone w Projekcie umowy – załącznik nr 5 do SWZ.
8. Zaleca się, aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej na terenie oraz uzyskał na swoją odpowiedzialność i ryzyko wszelkie istotne informacje niezbędne do przygotowania oferty.
4.5.3.) Główny kod CPV: 63712310-9 - Usługi w zakresie eksploatacji mostów
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45221119-9 - Roboty budowlane w zakresie renowacji mostów
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z treścią art. 255 pkt. 3 ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty.W niniejszym postępowaniu została złożona jedna oferta.
Zamawiający, Zarząd Dróg Miejskich w Koninie, stosownie do treści art. 222 ust. 4 i 5 ustawy Pzp: przed otwarciem ofert podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. kwotę 149 937,00 zł (brutto), niezwłocznie po otwarciu ofert, udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o nazwie oraz siedzibie Wykonawcy, którego oferta została otwarta oraz o cenie zawartej w ofercie tj.: Oferta nr 1 złożona przez A.H.U.MAXPERT Beata Zaradzka Os. Niepodległości 13/53 62 – 400 Słupca Konin z ceną 172 966,91 zł brutto.
Cena oferty złożonej w niniejszym postępowaniu przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie niniejszego zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 172966,91 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 172966,91 PLN
| 2022-05-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |