ROZBUDOWA DROGI GMINNEJ 270355K NA ODCINKU I -W KM OD 0+043,15 DO KM 0+135,15 (UL. OGRODOWA) ORAZ NA ODCINKU II -W KM OD 0+000,00 DO KM 0+127,27 (UL. RZEŹNICZA) W MIEJSCOWOŚCI GORLICE, MIASTO GORLICE

Miasto Gorlice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00166609
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00166609/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-05-19 08:46
Lokalizacja
Gorlice, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b3d71f32-c096-11ec-b879-9a86e5ac3946
Identyfikator
7382125507
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00166609 z dnia 2022-05-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
ROZBUDOWA DROGI GMINNEJ 270355K NA ODCINKU I -W KM OD 0+043,15 DO KM 0+135,15 (UL. OGRODOWA) ORAZ NA ODCINKU II -W KM OD 0+000,00 DO KM 0+127,27 (UL. RZEŹNICZA) W MIEJSCOWOŚCI GORLICE, MIASTO GORLICE

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Gorlice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491893204

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 2

1.5.2.) Miejscowość: Gorlice

1.5.3.) Kod pocztowy: 38-300

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki

1.5.7.) Numer telefonu: (18) 3551252

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampub@um.gorlice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gorlice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/601883

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

ROZBUDOWA DROGI GMINNEJ 270355K NA ODCINKU I -W KM OD 0+043,15 DO KM 0+135,15 (UL. OGRODOWA) ORAZ NA ODCINKU II -W KM OD 0+000,00 DO KM 0+127,27 (UL. RZEŹNICZA) W MIEJSCOWOŚCI GORLICE, MIASTO GORLICE

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b3d71f32-c096-11ec-b879-9a86e5ac3946

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00166609

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00024778/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.11 Rozbudowa drogi gminnej 270355K na odcinku I w km 0+043,15 do km 0+135,15 (ul. Ogrodowa) oraz na odcinku II - w km od 0+000,00 do km 0+127,27 (ul. Rzeźnicza) w miejscowości Gorlice, Miasto Gorlice

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00127999/03

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OR-III.271.2.8.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2564775,20 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na rozbudowie drogi gminnej, klasy D o kategorii ruchu KR3, jednojezdniowej, dwupasowej na odcinku I w km 0+043,15 ÷ 0+135,15 (ul. Ogrodowa) oraz na odcinku II - w km od 0+000,00 ÷ 0+127,27 (ul. Rzeźnicza) w miejscowości Gorlice, w zakresie:
a) kompleksowej rozbudowy nawierzchni,
b) przebudowy istniejącego skrzyżowania,
c) przebudowy i budowy zjazdów publicznych i indywidualnych,
d) przebudowy i budowy chodników i bezpieczników,
e) przebudowy i budowy parkingów,
f) budowy kanalizacji deszczowej wraz z przyłączami,
g) budowy kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami,
h) przebudowy sieci gazowej,
i) przebudowy sieci wodociągowej wraz z przyłączami,
j) przebudowy sieci elektrycznej,
k) przebudowy i budowy oświetlenia ulicznego,
l) zabezpieczenia istniejących i kolidujących sieci,
m) usunięcia i przesadzenia drzew i krzewów kolidujących z inwestycją,
n) przebudowy ogrodzeń posesji prywatnych,
o) robót wykończeniowych,
p) czasowej organizacji ruchu na czas wykonywania robót budowlanych,
q) docelowej organizacji ruchu (oznakowanie poziome i pionowe).
2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określa poniższa dokumentacja:
1) Decyzja Nr 3/D/2021 o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej znak AB.6740.1131.2020 z dn. 22.03.2021 r. – ul. Ogrodowa – zał. nr 1 do SWZ,
2) Projekt Budowlany – ul. Ogrodowa – zał. nr 2 do SWZ,
3) Projekt Wykonawczy - branża drogowa – ul. Ogrodowa – zał. nr 3 do SWZ,
4) Projekt Wykonawczy - branża elektryczna, sanitarna, sanitarna-gazowa – ul. Ogrodowa – zał. nr 4 do SWZ,
5) Projekt tymczasowej organizacji ruchu ul. Ogrodowa – zał. nr 5 do SWZ,
6) Projekt stałej organizacji ruchu – ul. Ogrodowa – zał. nr 6 do SWZ,
7) STWiORB – ul. Ogrodowa – zał. nr 7 do SWZ,
8) Oświadczenie z dn. 9.07.2020 r. – zał. nr 8 do SWZ,
9) Decyzja Nr 2/D/2021 o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej znak AB.6740.836.2020 z dn. 27.01.2021 r. – ul. Rzeźnicza – zał. nr 9 do SWZ,
10) Projekt Budowlany – ul. Rzeźnicza – zał. nr 10 do SWZ,
11) Projekt Wykonawczy - branża drogowa – ul. Rzeźnicza – zał. nr 11 do SWZ,
12) Projekt Wykonawczy - branża elektryczna, sanitarna, sanitarna-gazowa – ul. Rzeźnicza – zał. nr 12 do SWZ,
13) Projekt tymczasowej organizacji ruchu – ul. Rzeźnicza – zał. nr 13 do SWZ,
14) Projekt stałej organizacji ruchu – ul. Rzeźnicza – zał. nr 14 do SWZ,
15) STWiORB – ul. Rzeźnicza – zał. nr 15 do SWZ,
16) Prolongaty terminów stałej i czasowej organizacji ruchu – ul. Ogrodowa i ul. Rzeźnicza – zał. nr 16 do SWZ,
17) Roboty nie ujęte w dokumentacji projektowej lub w ilościach i o parametrach innych niż wynikających z dokumentacji – ul. Ogrodowa i ul. Rzeźnicza – zał. nr 17 do SWZ,
3. Przedmiar robót – ul. Ogrodowa – załącznik nr 18 do SWZ i Przedmiar robót – ul. Rzeźnicza – załącznik nr 19 do SWZ, stanowią element pomocniczy opisu przedmiotu zamówienia i ze względu na ryczałtowy charakter wynagrodzenia nie będą stanowiły podstawy do rozliczeń pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne unieważnienia postępowania:
W niniejszym postępowaniu zostały złożone dwie oferty, z których oferta z najniższą ceną (3579000,00 zł) przewyższa kwotę, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia to jest 3100000,00 zł, a zamawiający nie może jej zwiększyć do ceny złożonej oferty. W związku z powyższym konieczne jest unieważnienie niniejszego postępowania.

Uzasadnienie prawne unieważnienia postępowania:
Na podstawie art. 255, pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych (tj.: Dz.U. z 2021 r., poz. 1129 ze zm.) zamawiający unieważnia postępowanie, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

2022-05-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane